A ​szökevény (Florida 1.) 43 csillagozás

Heather Graham: A szökevény

Tara Bent, akit olyan bűnténnyel vádolnak, amit nem követett el, az életéért menekül. Miután sikerül leráznia üldözőjét, New Orleansban találkozik a gyönyörű felesége halálát még mindig gyászoló özveggyel, Jarrett McKenzie-vel.
Jarrettet, aki szeminol indián féltestvére iránti hűsége és saját fehér életformája között vívódik, vonzza a lány sebezhetősége, és azt reméli, hogy talán ő betöltheti az életében keletkezett űrt.
Tara a szeminoloktól való félelme ellenére elkíséri Jarrettet a floridai mocsarak, és erdők mélyén meghúzódó otthonába, sőt később félelmét és gyűlöletét leküzdve férje mellé áll, amikor az szembeszegül a floridai indiánokat kegyetlenül üldöző Jackson elnök embereivel. És egy váratlan pillanatban Tarát utoléri a múltja, és úgy tűnik, hogy szétrombolja kibontakozó, de még törékeny szerelmi kapcsolatukat.

Eredeti cím: Runaway

Eredeti megjelenés éve: 1994

Hajja & Fiai, Debrecen, 2013
Hajja & Fiai, Debrecen, 1996
350 oldal · ISBN: 9638540451 · Fordította: Szaffkó Péter

Jarrett McKenzie · Tara Bent

Heather Graham: A szökevény

A könyv első harmadát rettenetesen untam. Olyannyira szenvedtem, hogy kínomban már végigfutottam a figyeltjeim értékeléseit is, pedig ilyet soha nem teszek. Aztán csak eljutottam ahhoz a részhez, ahol Jarrett hazavitte asszonyát a kígyókkal és aligátorokkal teli Barbárországba, és onnantól magába szippantott a történet. Az írónőhöz méltán nem volt hiány izgalomból, kalandokból és csökönyös vitákból sem, amit – utóbbi esetében – természetesen csak a spoiler tudott orvosolni, a sokadik ilyen alkalom után viszont már csak legyintettem, és inkább az indiánok és fehérek közötti viszálykodásra (háborúra) figyeltem.
Mivel a következő rész Jamesről szól, gondolom Naomival történt valami (hüpp-hüpp), de nem is szaporítom a szót, jöjjön a folytatás.

Paulina_Sándorné P>!
Heather Graham: A szökevény

Szeretem az ilyen típusú történeteket, bár ez valamiért nem mindig tudott lekötni. Egy-két részt rövidítenék benne, hogy pörgősebb legyen. Próbáltam megkedvelni a szereplőket, de sajnos nem fogtak meg. Tara néha nekem már túlságosan naiv volt, ez sokszor zavart, idegített. Jarrett inkább közömbös volt, pedig az ilyen figurákat meg szoktam kedvelni. Jarrett vidéke nem semmi, én biztos nem mentem volna oda, vagy sikítva menekülök el onnan. Sok olyan élőlény van ott, amitől kiráz a hideg. Fehér ember – indián, egy olyan harc, ahonnan szerintem nem lehet győztesként kikerülni. Érdekes világ az indiánok világa, a kultúra, ahogyan együtt élnek a természettel.

zia P>!
Heather Graham: A szökevény

Én ezt a sorozatot se sorrendben olvastam, ezért előbb, még évekkel ezelőtt olvastam a gyerekek történeteit és csak most a szülőkét. És mivel nekem a fiuk, Ian története az öt csillag, erre nem tudok csak gyenge 4 csillagot adni.
Az eleje nagyon lasan indult számomra, aztán a menekülős rész bepörgött, de Cimmaronban megint megültek az események. Aztán a vége felé kezdett megint izgalmassá válni, mikor kitört a háború.
A főszereplőkkel sokáig nem tudtam dűlőre jutni, nem voltak igazán szimpatikusak, nem tudtam nekik drukkolni. A nagy életre szóló szerelmet se értettem, amikor már sokadik alkalommal semmi más nem történt csak veszekedtek majd jött a monumentális békülős szex, de még mindig semmi kommunikáció és gyakrolatilag a másik nevén kívül semmit nem tudtak egymásról.
De mivel már olvastam James történetének kivételével a többi részt, tudom, hogy lesz ez sokkal jobb is.

brigitta244>!
Heather Graham: A szökevény

Újra olvasva is nagyon jó volt. Kifejezetten szeretem ami ebben az időszakban játszódik. Sorozatindításnak tökéletes. Aki szereti a történelmi romantikus regényeket annak érdemes belekezdeni a Florida sorozatba.
Tara menekül az üldözői elől és találkozik a Jarrett McKenzivel egy nagyon erős férfival aki magával vonszolja az ő vadregényes birtokára. A civódásukat szerettem olvasni. Szellemesek voltak.
Jerett testvérét és családját is jó volt megismerni. A következő kötetben még többet fogunk megtudni róla.

miaow P>!
Heather Graham: A szökevény

Egy regény esetében a minőség egyértelmű árulkodó jele, ha szinte fáj az olvasónak, hogy nem tudja egyvégtében végigolvasni. Így jártam ezzel a kötettel, utáltam az éjszakát s a másnapi munkanapot, mert kiszakítottak a történet megkapó világából. Lebilincselt a mese, különösen Jarrett belevaló karaktere rabolta el a szívemet. spoiler Tetszett az indiánok emberközpontú ábrázolása, mind a családias hangulatú közösség, mind a harcok kegyetlenebb oldalának bemutatása. Helyenként részletgazdag leírásokkal, a történelmi háttér ismertetésével picit ugyan szárazabb részekbe botlunk, de a történet mozgalmassága, no meg hőseink macska-egér játéka, fergeteges szócsatája bőven kárpótol a pár unalmasabb pillanatért.
Jöhet a folytatás, de nagyon!

goldfish>!
Heather Graham: A szökevény

Szinte utolsóként olvastam a sorozatból:) Éppen ezért nem kap 5 csillagot. Nagyon szeretem Heather Graham könyveit, különösen a Florida sorozatot, viszont érezhető ezen a könyvön, hogy még nincs úgy kiforrva az írónő stílusa, mint s többi részben. Szokás szerint sokat olvashatunk Florida történetéről, az ott érő indiánokról, ami engem mindig is magával ragadott.

camylla>!
Heather Graham: A szökevény

Voltak benne részek, amiket nemes egyszerűséggel átugrottam, mert temérdek sok volt egy bekezdésben az idegen név, helyszín, évszám, cselekmény a múltban és a jelenben, illetve sosem tudtam követni, hogy most akkor kinek, mi a titulusa és a hovatartozása. (Persze, miután reflexszerűen ellapoztam ezeket, így később nem zavartak.)
Mindent egybevetve jó volt, de szerintem a végét összecsapta az írónő. Meg volt az a bizonyos „téli hangulatom” olvasás közben de maradandó élményt nem okozott.

Sippancs P>!

Az egyetlen dolog, amit sohasem szabad elvenni egyetlen embertől sem, az a méltósága, és lehet bármilyen jó egy gazda, akinek rabszolgája van, ha elveszi az ember természetes jogát ahhoz, hogy éljen, lélegezzen, álmokat kergessen, akkor bizony méltóságától fosztja meg.

miaow P>!

– Hófehér vagy!
– Egy… egy tollat láttam.
– És? – kérdezte egy kicsit éles hangon, és még jobban felhúzta a szemöldökét.
– És… egy toll volt.
– Egy toll miatt sápadtál el így?
– Azt hittem, egy indiáné.
– Nem tudom, hogy miket mondtak neked ott, ahonnan jöttél, Tara, de az indiánok nem növesztenek tollakat.

127. oldal (Hajja, 1996)

Kapcsolódó szócikkek: Jarrett McKenzie
Sippancs P>!

– Lássuk az aligátoraidat meg a vadembereidet! – mondta Tara bájosan. – Isten tudja – suttogta –, néhány rokonomnál azok sem lehetnek rosszabbak!

Kapcsolódó szócikkek: Tara Bent
Sippancs P>!

Az emberek nemcsak vagy rézbőrűek, vagy fehérek, vagy feketék, vagy valamilyen közbülső, vegyes színűek, és ha egy ember bőre nem fajtiszta, attól még a szíve lehet tiszta.

Kicsicsillag123 P>!

– Az öcsédet is meg fogom fojtani – mondta Jarrettnek halkan.
– Biztos vagyok benne, hogy férfi módjára fogja elviselni.

Kicsicsillag123 P>!

– Azt mondtam, hogy egymilliót érsz? Legyen legalább kettő… nem, a te értékedet
nem lehet megállapítani. Felbecsülhetetlen vagy.

Sippancs P>!

– Hallgatsz – mondta Osceola.
– Hallgatok, mert imádkozom, hogy mindannyiunk között béke legyen. A háború csak fájdalmat és bánatot, özvegyeket és éhínséget szül.
– Elég éhínséget szült már a béke – szólalt meg Aligátor.
– Mégis a háború a keserűbb dolog. A béke életet jelent.

Kapcsolódó szócikkek: béke · háború
Kicsicsillag123 P>!

– Talán. Ki tudja? De egyet megígérhetek: lehet ott olyan helyeket találni, amelyek a legnagyobb varázslatokra képesek. Tulajdonképpen egészen közel ahhoz a helyhez, ahol lakni fog, sok csodába illő, romantikus dolog történt már.
Tara felhúzta a szemöldökét. – Aligátor párzás?

Kicsicsillag123 P>!

– A másik fiatalember – mondta szigorúan Robert –, Juan Ortiz volt. És Hirrihiqua őt is meg akarta kínozni, és meg akarta ölni. Kiköttette és tűz fölé húzatta.
– Robert…
– De a törzsfőnök lánya egyáltalán nem akarta. Odarohant az apjához, a földre vetette magát és zokogott és könyörgött. Könyörgött, zokogott, aztán még többet sírt…
– És?
– Hát az apja elengedte Juan Ortizt! – mondta Robert, akinek nagyon tetszett a történet vége.
– Nem véletlenül Pocahontas és John Smith történetébe kölcsönözte ezt az egészet?
– Nem! – mondta Robert sértődötten. – Ez igaz történet, és jóval azelőtt történt, mielőtt még Pocahontas megszületett volna.

Kapcsolódó szócikkek: Pocahontas
Kicsicsillag123 P>!

Jeeves mindig úgy gondolta, milyen érdekes egy ember olvasmányait megvizsgálni.

Florida sorozat · Összehasonlítás