A ​macskák titkos nyelve 8 csillagozás

Bundás kedvenceink testbeszéde
Heather Dunphy: A macskák titkos nyelve

A kutyák és a macskák titkos nyelvével foglalkozó gazdagon illusztrált kötetek megmutatják, hogy miként értelmezhetjük kedvenceink mondandóját, és azt is elmagyarázzák, hogy ők miként fordítják le maguknak a mi testbeszédünket. Segítségükkel könnyebben megérthetjük szeretett állataink viselkedését, valamint azt, hogy hogyan próbálnak kommunikálni és kapcsolatba kerülni velünk.

Ventus Libro, Budapest, 2011
192 oldal · ISBN: 9789639546943 · Fordította: Bódogh-Szabó Pál

Bur3sz

Heather Dunphy: A macskák titkos nyelve Bundás kedvenceink testbeszéde

Sok olyan infó van benne, amit már eddig is tudtam, de jó így egyben tudni őket.Kezdő tulajdonosoknak viszont nagyon jól jöhet.

Heske P

Heather Dunphy: A macskák titkos nyelve Bundás kedvenceink testbeszéde

A két és fél cslllagot a szép fotókért kapta, mert különben semmit sem érne a könyv. Kezdem azzal, hogy olyan pici betűkkel szedték, hogy háromszor futottam neki (jelzem a kiadónak, a szemüvegesek is szeretnének olvasni! Húsz évet töltöttem tördelő/kiadványszerkesztő/számítógépes grafikus szakmában, van némi rálátásom, a kezét törném le annak, aki ezt összerakta.) Ami a tartalmat illeti, általános, semmitmondó információkkal van tele, mindenbe belekap egy kicsit, de részletesen semmiről sem ír. Szó sincs titkos nyelvről. Viszont miközben arról olvastam benne, hogy a macskák nem szeretik az édes ízeket, az egyik cicám kinyalogatta a mézet az üvegből a konyhaasztalon. Ez az ő véleménye a könyvről.

Heather Dunphy: A macskák titkos nyelve Bundás kedvenceink testbeszéde

Jó könyv ez, ha macskákról akar az ember olvasni, mert sok szép és nyunyurgatnivaló cica van benne, meg szerintem érdekesség is akad, valamint én viccesnek találtam a pároldalanként felbukkanó vörös kölyökmacskát, aki kioktatja az embereket a macskanépség dolgairól. Mármint, ül ott, és teljesen komolyan magyaráz.
Na mindegy.
Szentírásnak ne vegyétek, de fenntartásokkal jó időtöltés.
Ja, és nem a macskák titkos nyelvéről szól.
Csak a macskákról.

Linka

Heather Dunphy: A macskák titkos nyelve Bundás kedvenceink testbeszéde

Gagyi volt. Olyan könyvet kerestem a könyvtárban a cicákról, amitől okosabb leszek kezdő macskatartóként. Ez a könyv azonban teli van általánosságokkal, olyan dolgokkal amiket az ember magától is tud, ha már látott egyszer is macskát közelebbről. Nagyon kevés volt benne az új információ számomra. Viszont a képek nagyon szépek, színesek és cukik. :)

maneki_neko

Heather Dunphy: A macskák titkos nyelve Bundás kedvenceink testbeszéde

Alapos, korrekt leírás. Azt hinnénk, csak a macskák kommunikációjáról szól, de mindenre kiterjedő ismeretterjesztő könyv róluk, anatómiájuktól elkezdve a szokásaikon át az egészségügyi problémákig.

maneki_neko

A macska nem kínálja fel szolgálatait. A macska önmagát kínálja. Persze gondoskodást és hajlékot akar. A szeretetet nem adják ingyen. Mint minden tiszta teremtmény, a macskák is gyakorlatiasak.
(William S. Burroughs, író)

Kapcsolódó szócikkek: macska
imma AP

Dr. Jill Villareal viselkedéskutató szerint a kísérletben részt vevő cicák általában napi 8-16 órát töltöttek alvással, napjuk 12 százalékát más állatokkal a lakásban, öt százalékot játékkal és több mint 21 százalékot az ablakon való kibámulással.

imma AP

Európában a középkorban macskaellenes hangulat uralkodott. Zárkózottságuk, függetlenségük és éjszakai életmódjuk miatt a macskákat pogányoknak tartották. Az egyház az inkvizíciót vetette be ellenük, és tömegesen mészárolták le a cicákat, ezért az 1400-as években csaknem kihaltak. Amikor a 14. században megjelent Európában a pestis, nem maradt elegendő macska a patkánypopuláció kordában tartásához. Ez hozzájárult a mintegy 25 millió emberrel – Európa lakosságának egyharmadával – végző betegség gyors terjedéséhez a középkori Európában.

Kapcsolódó szócikkek: inkvizíció · pestis
imma AP

Az agresszió problémájának legáltalánosabb típusa a játékos agresszió, s ez ártatlanul indul. Például a tulajdonosok durván játszhatnak kismacskájukkal, birkózva vele, a kiscica látszólag élvezi ezt – és valószínűleg az ilyen foglalkozások során az alomtársaival való játékra emlékszik vissza. Mindenki boldog, mígnem a kismacska nagyobb lesz, az addig bátorított játékos magatartás pedig problémává válik. Nincs szó elvetemült macskáról; egyszerűen helytelen viselkedésre lett „kiképezve”. A viselkedés „megfordításához” adjunk neki játékszereket, ne pedig gazdája kezeivel-lábaival játsszon. A játék továbbra is kétszereplős lehet, de ahelyett, hogy az állatot lábunkkal görgetnénk, használjunk labdát, hogy a macska előtt világos legyen a különbség az eddig általa játéknak gondoltakhoz – gazdája lábához és kezeihez – képest.

imma AP

A mosógép és a szárító ajtaját tartsuk csukva és – esetleg – kukkantsunk bele a mosógép dobjába, mielőtt elindítanánk, hátha macskánk bent ejtőzik éppen.

Kapcsolódó szócikkek: macska · mosógép
imma AP

Erősítsük meg a polcokat a hátuljába és közvetlenül a mögötte lévő falba vert pár szöggel.

imma AP

Mindent távolítsunk el, ami veszélyes lehet. Ide tartozik minden szobanövény, amely mérgező lehet, ha megrágcsálják. Ilyen pl. a kála, a krizantém, a nárcisz, a borostyán és a liliom, valamint a fagyöngy, a filodendron, de a mikulásvirág is.

Heather Dunphy: A macskák titkos nyelve Bundás kedvenceink testbeszéde

Kapcsolódó szócikkek: borostyán · fagyöngy · filodendron · krizantém · liliom · mikulásvirág · nárcisz
Borbás_Réka

(…) a macskák fütyülnek arra, hogy mit várnak el tőlük, és független lényekként nincs is szükségük mások jóváhagyására. Ez nem az agyi képességek hiánya, hanem egyszerűen függetlenség.

160. oldal, 18. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: függetlenség · macska