Tizenkét ​órás hegedűkurzus 0 csillagozás

A hegedűjáték új megközelítése alapján
Havas Kató: Tizenkét órás hegedűkurzus

A hegedűjáték új megközelítése című könyvemben megpróbáltam elmagyarázni, hogy a technika, melyet részletesen leírok nem egy nagy felfedezés, nem valami teljesen új, forradalmi, mint amilyen egy szabadalmaztatott gyógyszer. Több fontos elem a múlt általam nagyra becsült mestereitől származik. Amit én állítok nem más, mint hogy ezek az elemek hosszú tapasztalat során új formába, egy működő rendszerré olvadtak össze, amelyet talán véletlenül, vagy csak részleteiben, már mások is érintettek előttem, de tudomásom szerint még soha senki nem foglalta ezeket szabályba.
Ezen kis könyvem utáni nagy érdeklődés és azon tanárok, hegedűsök lelkesedése, akik kapcsolatba kerültek ezzel a Megközelítéssel tették szükségessé, hogy kiegészítsem a könyvem még részletesebb magyarázatokkal.

Magánkiadás, Budapest, 2004
84 oldal · ISBN: 9634600336 · Fordította: Simkó-Várnagy Judit

m6tika>!

A hegedűjáték élvezete és a vele kapcsolatos szenvedés minden hegedűsben közös. Ami az alapvető problémákat illeti, az eltérés egy kezdő és egy virtuóz között sokkal kisebb, mint gondolnánk.

1. oldal - Bevezetés

Havas Kató: Tizenkét órás hegedűkurzus A hegedűjáték új megközelítése alapján

m6tika>!

Sok kínlódást és felesleges munkát megspórolhatnánk, ha a csendes „átgondolós” gyakorlást jobban fejlesztenénk. Ugyanis semmilyen fizikai mozgás nem jöhet létre agyi parancs nélkül. Ezért van a mentális fegyelemnek elképesztően nagy szerepe a jó hegedülésnél.

7. oldal - Első óra

Havas Kató: Tizenkét órás hegedűkurzus A hegedűjáték új megközelítése alapján