Vesztő ​hely 11 csillagozás

Havas Henrik: Vesztő hely

Milyen ​az, amikor heti tízszázalékos kamattal ketyeg az uzsorakölcsön, keresnek a behajtók, tudod, hogy a nyomodban vannak, ezért kopaszra borotváltad a fejed és bajuszt növesztettél, de jön egy váratlan telefon, hogy a szüleidet megtalálták? Amikor az absztinencia harmadik napján a festményből egy indián csap oda tomahawkjával, pókok százai ereszkednek le a plafonról, és amikor beleszédülsz a kádba, anyád próbál kihúzni onnan? Amikor a narancsligetben egy konténerben berendezett kaszinóra lecsapnak a rendőrök, fejszével aprítják össze az asztalokat és a gépeket, de ez még semmi, mert néhány hét múlva izraeli harckocsik lövik munkahelyedet, a palesztin területen létrehozott kaszinót? Amikor az autópályán leállítanak a rendőrök, és te tudod, hogy a kocsid tele van anyaggal? Amikor eladod a barátod autóját, mert már megint azt hiszed, hogy van esélyed valamennyit visszanyerni az elúszott sok-sok millióból? Amikor összeszámolod, hogy a vállalkozásaidból három év alatt sikerült… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tények és titkok Alexandra

Alexandra, Budapest, 2003

Mzoltan1 >!

A kártyával kapcsolatban van még egy tündéri történetem. Ismertem egy nagyon szerencsétlen embert, az mindenben vesztett. Volt egy bár, ahol az emeleten nagyban lehetett játszani. Ez még a 70-es években történt. Feljött ez az ember, de ott is elveszítette a pénzét. Kapott ezer forint sóherpénzt, ami azt jelenti, hogy ajándékba adtak neki ezer forintot, amit nem kellett visszaadnia. Ezt már nem játszotta el, hanem azt mondta, hogy ő most hazamegy. De mivel a vérében volt a szerencsejáték, amikor leért a villamoshoz, ott állt egy ember egy batyuval a villamosmegállóban. Ugye köztudott, hogy a körúton csak a 4-es, 6-os villamos jár. Odamegy ehhez az ember, a batyushoz, és azt mondja neki: „Idefigyelj, akarsz velem fogadni ezer forintba? Enyém a 4-es, 6-os villamos, ha bármi más jön, te nyertél.” Mit gondol, mi jött? Egy síncsiszoló! Szóval azt a pénzt is elvesztette.

Havas Henrik: Vesztő hely Hogyan veszítsünk el egyetlen éjszaka több milliót? A tiltott és legális szerencsejátékok világa