Zrínyi ​Miklós 1 csillagozás

Hausner Gábor: Zrínyi Miklós

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Sorsfordítók a magyar történelemben Kossuth

Kossuth, Budapest, 2018

VZ84>!
Hausner Gábor: Zrínyi Miklós

Korábban olvastam már néhány kötetet a Sorsfordítók a magyar történelemben sorozatból, de eddig egy részt sem találtam ennyire tökéletesnek. Ha röviden akarnám jellemezni Hausner Gábor könyvét, akkor azt mondanám, hogy mind külcsín, mind belbecs tekintetében pazar. Minden oldalából, minden mondatából sugárzik a téma szeretete, és alapos ismerete, illetve a Zrínyi Miklós iránti tisztelet. A könyv felépítése logikus, könnyen követhető. A 63 oldalban minden benne van, amit tudni kell a költő és hadvezér életéről, pályájáról. Hihetetlenül adatgazdag a mű rövid terjedelméhez képest. Én különösen örültem az olvasásakor, mert itt a lényeg a katona és a hadvezér Zrínyi Miklóson van, természetesen azért egy fejezet a magánéletét és költészetét is bemutatja tömören. A szerző sok idézetet vonultat fel Zrínyi Miklós műveiből, kortársak leveleiből, irományaiból, amik tovább növelik a mű színvonalát, de nem terhelik le az olvasót. A mű gazdagon illusztrált, a főszöveget 64 alaposan és jól válogatott kép (arcképek, festmények másolatai, dokumentumok másolatai…), 2 térkép színesíti. A könyv végén kronológia, és irodalomjegyzék található. Külön ki kell emelnem, hogy a könyvben mindössze egy elírást találtam ("csatatában" 40. oldal). Bátran ajánlom mindenkinek ezt a modern és szakszerű munkát, akit érdekel a kor és Zrínyi Miklós!