Atilla ​király utódai még mindig imádkoznak az Aranyló Naphoz 0 csillagozás

Hatagin Gotov Akim: Atilla király utódai még mindig imádkoznak az Aranyló Naphoz

A ​magyarok őseinek egy része Belső-Ázsia szívéből majdnem kétezer évvel ezelőtt a messzi Európába vándorolt, és az ottani népekkel együtt élve a mi közös örökségünket, a sztyeppei műveltségünket ilyen hosszú ideig megőrizték, holott új hazájukban más népekkel is rokonságba kerültek. Az ősi belső-ázsiai elemeket nem felejtették el, örömmel tapasztaltam ezt Önöknél.
A hunok a mongolok ősei. Ezt a felfogást már az egész világon elfogadják. A 13. században a mi Dzsingisz kánunk a kínai taoista filozófusnak, Csang Csunnak azt mondta:
„A mi sanjünk birodalma óta ilyen hatalmas birodalom nem létezett”. Amiből különösen az a lényeges, hogy a „mi sanjünk birodalma”. Megörökített kijelentésében őseit magasztalta, amiben az is benne van, hogy ő a hunok hatalmas államát állította helyre. Igen, a mi húsaink és véreink elszakadtak egymástól, de az „arany csontú nemzetség” nagysága megmaradt. Aztán az 5. században közülünk az Isten ostora néven Atilla király emelkedett fel és… (tovább)

T3, Sepsiszentgyörgy, 2016
108 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789731962627 · Fordította: Obrusánszky Borbála