Bevezetés ​a politikatudományba 5 csillagozás

Haskó Katalin – Hülvely István: Bevezetés a politikatudományba Haskó Katalin – Hülvely István: Bevezetés a politikatudományba

A ​kötet egyszerre tölti be a főiskolai és egyetemi képzésben a politológiával ismerkedő hallgatók számára a tankönyv szerepét és elégíti ki a politika iránt érdeklődők tágabb elméleti igényeit. Hozzásegít a politikatudományi látásmód megismeréséhez és elsajátításához, a politikatudományi alapfogalmak tisztázásához, a polgárok demokratikus kultúrájának fejlődéséhez. Történelmi és társadalmi elemzésekkel mutatja be a politika világának, a politika és társadalom viszonyának, valamint a politika társadalmi megbízatásának legfontosabb összefüggéseit. A könyv a konstitutív politikaértelmezés kialakulását olyan fontos történelmi tanulási folyamatként írja le, amely végül a modern demokráciák felfogásában és intézményrendszerében kap sokoldalú kifejeződést. A modern politikai eszmék fejlődésének elemzése kiegészül a tudomány és az ideológia viszonyának értelmezésével, a modern megismerési struktúra kialakulásának felvázolásával. A demokratikus intézmények szociológiai részelemzésein túl a… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Osiris tankönyvek Osiris

Osiris, Budapest, 2003

AeS P>!
Haskó Katalin – Hülvely István: Bevezetés a politikatudományba

„Szakkönyvtáram” egyik alapeleme, mivel ezt a tudományterületet csak részben érintettem a képzés alatt, ennél többre nekem nincs is szükségem, a Haskó-Hülvelyben azonban minden politikatudománnyal kapcsolatos kurzusom összes háttéranyaga és vázlata benne van, a mai napig tudom használni, ha nagyon kell.
Ha lenne valami könyves-, vagy életmódblogom, és írnék rá egy „Alapművek, amelyek nem hiányozhatnak az ifjú társadalomtudósok polcáról” c. bejegyzést, abban ez a könyv szerepelne.

zsebibaba007>!
Haskó Katalin – Hülvely István: Bevezetés a politikatudományba

Annyira nem volt rémes, úgy gondoltam, hogy jobban fogok szenvedni az olvasása közben. Jól átadja a politikatudomány alapjait, és nem is olyan unalmas. A sikeres vizsgámhoz sok segítséget nyújtott :)

Osiris, Budapest, 2003
emotive>!
Haskó Katalin – Hülvely István: Bevezetés a politikatudományba

Politológiából volt kötelező olvasmány, elég hasznos könyv, gyakorlatilag ebből tartotta az órát a tanár, és tanulni sem volt belőle rossz, érthető a szövege és könnyen ki lehet szűrni a lényeget.