Testkontroll 15 csillagozás

Életerő életfogytig
Harvey Diamond – Marilyn Diamond: Testkontroll

Barátom ​örvendezve újságolta, hogy olcsóbban jár Trabantjával, mert az üzemanyaghoz petróleumot kever. Néhány hónap múlva szomorúan mondta el, hogy kocsija tönkrement. Talán hallott arról a kegyetlen „tréfáról”, hogy az autó benzintartályába néhány kockacukrot dobva teljesen tönkre lehet tenni annak motorját. Ahogy nem mindegy, hogy milyen üzemanyaggal járatjuk autónkat, ugyanúgy nem mindegy, hogy milyen „üzemanyaggal”, vagyis milyen étellel „járatjuk” testünket. Gépkocsi vásárlásakor használati útmutatót kapunk. Születéskor sajnos nem. A táplálkozástudomány keresi az emberi test ideális „üzemanyagát”. Azt kutatja, hogy milyen táplálkozás mellett tökéletes az egészségünk és ideális a testsúlyunk. A táplálkozástudományban komoly viták zajlanak, sok kérdésben meglehetősen nagy a nézetkülönbség. „Gyümölcséről ismerni meg a fát”. A Testkontroll forradalmian új módszerével milliók fogytak le és váltak energikusabbá. Két testvérem is – ezen könyv fordítói – kínlódás nélkül szabadult meg… (tovább)

Eredeti cím: Fit for Life

Eredeti megjelenés éve: 1985

Agykontroll, Budapest, 2000
208 oldal · ISBN: 963795967X · Fordította: Domján Ferenc, Domján Andrea · Illusztrálta: Domján Jenő
Agykontroll, Budapest, 1998
218 oldal · Fordította: Domján Ferenc, Domján Andrea
Agykontroll, Budapest, 1995
218 oldal · Fordította: Domján Ferenc, Domján Andrea

kriszet_Paulinusz P
Harvey Diamond – Marilyn Diamond: Testkontroll

Ez még most is nagyon jó könyv. Egyáltalán nem idejétmúlt.
Rengeteg mindent megtudhatunk a gyomrunk, emésztésünk működéséről. Ez a szisztéma felmerült már másban is. Több helyen olvastam már arról, hogy az emésztőrendszerünk óramű pontossággal működik és nem azt szereti, amit mi beletömködünk és nem akkor. Nem ismerek olyan embert aki ne panaszkodna valamiért a gyomrára. Én magam is érintett vagyok. Érdemes kipróbálni amit ajánl. Veszteni nem veszthetünk csak kilókat.
Egyébként biztos vagyok benne, hogy a 90 napos kúra ezen az elven alapszik, amit ez a könyv sugall. Örülök, hogy elolvastam.

Golfi
Harvey Diamond – Marilyn Diamond: Testkontroll

1985-ben írták, mégis sok szempontból helytálló, ma éjjel olvastam el és megdöbbentő volt. Nem is gondoltam volna, h például miért van a gyomorégés…
Szerintem, ha tehetitek olvassatok bele, persze amerikaiak írták és a legtöbb példa Amerikához kapcsolódik, de ezeket figyelmen kívül hagyva, érdekes könyv.

gjudit8
Harvey Diamond – Marilyn Diamond: Testkontroll

Az első könyv volt a reform-táplálkozásról. Az alapanyagok feléről még csak nem is hallottam addig. Sok év telt el, amíg egyik-másikat végre kipróbálhattam. Érdekes kirándulás volt a gasztronómiában.

Veronika_Pósa
Harvey Diamond – Marilyn Diamond: Testkontroll

Nagyon elavult, mai szemmel nézve semmi újdonságot nem ír. Félbehagytam.

Angelsgirl

Mi is tulajdonképpen a fogyókúra? Az ember halogat, haladékokat adogat magának, egészen addig, amíg már rá se bír nézni a tükörképére, vagy már egészen egyszerűen nem jönnek föl rá a ruhái.

Angelsgirl

A sejtek energiazavarát hívjuk úgy, hogy betegség.