Haikyu!! ​1. (Haikyu!! 1.) 15 csillagozás

Haruichi Furudate: Haikyu!! 1.

Ever since he saw the legendary player known as the „Little Giant” compete at the national volleyball finals, Shoyo Hinata has been aiming to be the best volleyball player ever! He decides to join the team at the high school the Little Giant went to-and then surpass him. Who says you need to be tall to play volleyball when you can jump higher than anyone else?

After losing his first and last volleyball match against Tobio Kageyama, „the King of the Court,” Shoyo Hinata swears to become his rival after graduating middle school. But what happens when the guy he wants to defeat ends up being his teammate?!

Eredeti megjelenés éve: 2012

VIZ Media, San Francisco, 2016
192 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781421587660 · Illusztrálta: Haruichi Furudate

Hinata Shoyo · Kageyama Tobio

Nikolett0907 P>!
Haruichi Furudate: Haikyu!! 1.

Ajánlásra vettem kézbe, mert akitől hallottam róla látta és olvasta, valamint nagy kedvence.

Nincs bajom a sportokkal kapcsolatos történetekkel, ha főszerepe jut számára és nem csak említve van.
Mivel, itt ez adott érdeklődve mélyedtem bele.
A két karakter közti viszály érdekessé tette az alap hangulatot, bár én annyira nem izgultam, mint várható lett volna.
Shoyo személye a legizgalmasabb a számomra, és az egész történet olvasása alatt rá voltam igazán kíváncsi.
A gondolkodása kissé ismerős a számomra és pont ezért közel éreztem magamhoz.
Az események igen csak kedvcsinálóak, hisz ez egy sorozat első köteteként jelent meg.
A rajzok pedig nagyon szépek, szívesen nézegettem olvasás közben.
Egy élmény volt, mindenképpen folytatni fogom.

Haruichi Furudate: Haikyu!! 1.

"A Haikyu!! Vol 1. egy minden jóval kecsegtető történet tökéletes kezdő kötete, ami megadja az alaphangulatot, felpiszkálja a fantáziát…

A kötet bővelkedik humorban, és számtalan értékes gondolatot tartalmaz…

A rajzolása gyönyörű, annak ellenére, hogy jellemző rá az első komolyabb történetét rajzoló mangaka gyengébb rajzstílusa, ami idővel válik csak egyre jobbá és jobbá…"

Bővebben:

Netta88>!
Haruichi Furudate: Haikyu!! 1.

Az animét hamarabb láttam, és már nem egyszer végig is néztem, gondoltam itt az ideje a mangát is elkezdeni, hamár az anime a 2. számú kedvenc sport animém. A Kuroko no Basuke az első,és eleinte elég nehéz volt nem összehasonlítgani a kettőt, épp ezért is lett csak a 2. kedvencem a Haikyuu. Egyébként az első kötet egy az egyben olyan volt, mint az anime. Nem nagyon tudott újat mutatni, mivel ugye már ismertem a történetet, a szereplőket – hacsak nem említem Suga helyettes kapitányi címét. Az új volt nekem xD Ezen meglepődtem, mivel nem emlékszem, hogy az animébe említették-e. Lehet csak az én figyelmem kerülte el. xD Az anime nézésekor is, meg most is Kageyama karaktere fogott meg a legjobban, persze nem csak ő az egyetlen kedvencem. Tsukkit is bírom a maga bunkó paraszt stílusával együtt. :D Ahogy a többieket is, mivel nincs olyan karakter, akit ne lehetne kedvelni.

NagyEdina96>!
Haruichi Furudate: Haikyu!! 1.

Először az animét fedeztem fel s csak utána olvastam el a mangát, de teljesen megérte.
Szeretem a sporttal kapcsolatos történeteket, mint például a Kuroko no Basuket is , s ez is rögtön megtetszett.
Érdekes a rajzolása, s a történet is megfogott.
A sztori vicces, rengetegszer megnevetettet. A karakterek mind különbözőek, egyedikek s remekül kidolgozottak.
Hinata alacsony termete ellenére remekül játszik. Hála neki és a „pálya királyának” a csapat ismét szárnyra kapott.
Újat nem nagyon mutatott, de megérte elolvasni.

Harmonya>!
Haruichi Furudate: Haikyu!! 1.

Őszintén szólva, ideje volt már, hogy neki kezdjek a mangának is, lévén, hogy az animéje a kedvenceim közé tartozik – emiatt pedig kicsit talán elfogult is leszek. vagy nagyon Egyébként ez az egyetlen iskolai sport anime, amit végignéztem, és még szeretek is, ami már önmagában nagy szó. spoiler
A történetét már ismerem, szóval annyira új dolgokat nem tartogatott, viszont egyáltalán nem untam. Jó volt kicsit feleleveníteni az elejét, emellett a rajzolás szerintem nagyon jó ("karikatúrák", atletikus pillanatok, szerintem mindegyik nagyon jól el lett találva), néhol még gyönyörű is. Tsukki legelső megjelenésért pedig oda és vissza vagyok; egyszerűen gyönyörű. ♥ Egyébként őt biztosan utálnám, ha újonc lennék a Haikyu!! világában, de mivel nem… :) Bár őszintén, ebben a mangában/animében nincs olyan karakter, aki nem lenne a szívem csücske. :D ♥

IBagci>!
Haruichi Furudate: Haikyu!! 1.

Olyan jó újra elolvasni. Imádom! Remek történet, vicces és komoly helyzetek+ röplabda. Humoros ,jól kitalált történet. Hinata a magassága ellenére jól játszik, míg Kageyamát a pálya királyaként emlegetik. A karakterek pedig elképesztőek. Van köztük vicces, komoly és minden , ami kell.

kriszmanesz P>!
Haruichi Furudate: Haikyu!! 1.

imádom, ahogyan a japánok kedvet csinálnak az iskolai sporttevékenységhez! na meg, ahogy szívvel-lélekkel odateszik magukat, hogy megmutassák pl. a röplapba szépségeit. Hinata eszméletlen, egy igazi energiabomba, hatalmas szívvel, Kageyama pedig méltó társa lesz, ha végre ráérez a ritmusra és félreteszi a „Király”-t :3

Run as fast as you can…
Jump as high as you can…
and fly.
Don't worry about the ball.
I'll bring it to you.

Kapcsolódó szócikkek: Kageyama Tobio
Caledonia_Valley P>!

The volleyball player is not a soloist but a member of an orchestra… When the player begins to think, 'I am special', that player is finished.
Coach Bernardo Rezende, Coach of The Brazilian Men's Volleyball Team, The #1 Ranked Volleyball Team in the world

Caledonia_Valley P>!

Whenever you get the ball… send it to me!!

Kapcsolódó szócikkek: Hinata Shoyo

Haikyu!! sorozat · Összehasonlítás