Az ​ókor alkonya 8 csillagozás

A kései Római Birodalom története
Hartwin Brandt: Az ókor alkonya

Kötetünk olvasmányosan, izgalmasan és számos kortárs tanút megszólaltatva írja le a Római Birodalom késő ókori bel- és külpolitikai eseményeit: a kereszténység terjedését, az egyház és a világi hatalmak közötti feszültségeket, a római jog törvénybe foglalását, az ókor kultúrájának átvételét a germán utódállamokban – ami mind-mind kihatással volt a középkori és újkori Európa arculatának alakulására. A szerző, Hartwin Brandt a Bambergi Egyetem professzora. Fő kutatási területe a késő ókor társadalom-, gazdaság- és kultúrtörténete.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Corvina Tudástár Corvina

Corvina, Budapest, 2006
120 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631355624 · Fordította: Pataricza Dóra

langimari>!
Hartwin Brandt: Az ókor alkonya

Hartwin Brandt: Az ókor alkonya A kései Római Birodalom története

Kis vékony könyvecske az ókor utolsó, félig már keresztény századairól. Azt hittem, most végre majd kiigazodom a katonacsászárok, a dominátus és a tetrarchia világában, de olyan gyorsan és annyian váltogatják egymást a trónon ebben az időszakban, hogy azt hiszem továbbra is képtelen vagyok rendet tartani a fejemben a Valensek, Valentinianusok, Contantinusok és Honoriusok sorában. Néhány kiemelkedő nagyság persze megvan, de ők eddig is játszottak. Ettől függetlenül azért izgalmas ez a világ, még mindig nagyon ókor – szerencsére. Galla Placidiában például – Ravenna miatt – nagyon képben vagyok. Pontosabban: mozaikban. Brandt könyve tényleg egészen olvasható.