Lerepül ​a hülye fejetek 12 csillagozás

Hartay Csaba: Lerepül a hülye fejetek

Hartay Csaba első regénye kőkemény életrajz a ’90-es évek Magyarországáról, gimis bulikról és haverokról. A nyelvében sem szépelgő sztori végül a 2000-es EFOTT-on zárul egy kimerítő éjszakával, ahol megszületik a Részegek Hadserege. Vadító és vidító könyv, semmi nem maradt ki belőle, amitől egy kamasz fejest ugrik az életbe – talán egy dolog, az iskola imádata. Shado és csapata. Lakótelep, holtág, kollégium – bandázás a gyermekkori tájban. Ha tényleg van olyan, akkor nemzedéki regény. Durr, egy pofon. (Kiss László, író, szerkesztő) Miközben én létfilozófiai depressziótól sújtva Kafkát olvastam, Doors-ot hallgattam és Dallas-t bámultam, a Nyúlzugban ezer fokon izzott az élet. Húsz év távlatából különösen irigylem. (Benedek Szabolcs, író) Semmi különös. A srác a szomszédból fogta a havat, lefagyasztott pár hógolyót, aztán nyáron előveszi és arcunkba vágja a mirelit múltat, úgy, hogy tényleg lerepül a hülye fejünk. Nekem betalált. (Nagy Péter, színész)

Podmaniczky Művészeti Alapítvány, Balatonboglár, 2013

Hartay Csaba: Lerepül a hülye fejetek

Nekem ez tetszett. Fiús mamáknak, vagy 1-2 bátyós lányoknak is jó. Tökéletes látlelet a kilencvenes évek vidéki fiataljairól. Lakótelepi srácok a Holtág partján.

Basset
Hartay Csaba: Lerepül a hülye fejetek

Régi cipős doboz, tele kacattal: egy kavics az első Balaton-parti nyárról, egy söralátét a kedvenc helyről, egy Axl Rose-matrica a Bravoból, egy papírfecnire ráfirkált valami, amin évekig röhögtünk, egy Trident-rágó papírja – másnak szemét, nekem felbecsülhetetlen érték, az elmúlt gyerekkor emlékei. Jó ezeket néha elővenni és elmélázgatni. Nekem ilyen volt ez a könyv: egy cipős doboz, tele mesélő kacattal. És ami furcsa volt: nem Hartay doboza volt, hanem az enyém. Az enyém nyílt ki, miközben olvastam.
Két dolog, ami eszembe jutott: 1. ha megtudom, hogy a gyerekem ilyeneket művel, elpicsázom!; 2. nagyon remélem, hogy fog!

Christine_
Hartay Csaba: Lerepül a hülye fejetek

Nagyon szeretem Hartay Csaba blogját, de a könyv egyáltalán nem tetszett. Lehet férfinak kéne lennem hozzá, és ezeket átélnem kölyök/kamasz koromban.

Chrysalis

Nem tudtam elolvasni.
Biztos sokaknak ilyen a kamaszkor: ivás, hogyan szerezzünk piát, hol igyunk…
Nem az én világom.
Ha meg a fiam belevág, élesben fogok értesülni róla… minek húzzam fel magam előre.
Sajnos sehogy sem tetszett…
Remélem a Nem, boci… az jobb lesz!

robinson P

– Ez semmi, messze van ez a horrortól. Olvassatok Stephen Kinget, akkor egy rózsaszín babaszobának látjátok majd az éji kollégiumot – teszi hozzá Andris.

Kapcsolódó szócikkek: Stephen King
robinson P

– Ugye, hogy nem vagy hülye? – kérdi tőle az igazgató.
– Nem vagyok hülye válaszolja Shado meglepetten.
– Akkor rossz vagy. Majd megjavítunk.

robinson P

– Még csak kedd van. Olyan kurva sokára lesz péntek. Valahogy nehezen múlnak a napok. Meg ezek a reggeli ébresztők , rohadt idegesítőek.

robinson P

– Este sörözünk. De szépen mondtad, Shado. Konkrétan hajnal fél háromkor, aránylag részegen támasztjuk a kocsmapultot.

robinson P

– Holnap mit kéne? – kérdi Szőke az ágyon félmeztelen ülve.
– Strand, sörök, boldogság – vágja rá Laca.

robinson P

„Ne félj Nemecsek” – mondja magában ironikusan Shado, mélyet sóhajtva fellép a kollégium lépcsőjén.

robinson P

– Jól van, anyu, bejárok megint. Hétfőtől megyek.
– Hétfőtől? Nem hétfőtől, holnaptól. És kikérdezünk, felváltva apáddal.

robinson P

– Ez egy rituálé, ez egy életérzés, már-már vallás, majd meglátjátok – vadítja a fiúkat Szőke, majd lealapozza Shado arcát, és jöhetnek rá a sötétzöld harántcsíkok.