Singapore 4 csillagozás

Egy erőd eleste
Harry Thürk: Singapore

„Singapore Nagy-Britannia bevehetetlennek tartott távol-keleti erődje volt: az Indiai-óceán és a Dél-kínai-tenger találkozásánál kulcspozíciót foglalt el. Az 1940-ben megindult japán fasiszta áradatnak azonban végül is nem tudott ellenállni: 1942 februárjában Singapore angol védői megadták magukat.”
Harry Thürk nálunk is ismert író, több kalandregénye megjelent már magyarul. A történelem területén tett e kirándulása igen sikeres. A valóban lezajlott harcokat, az azokat megelőző társadalmi-politikai törekvésekkel és a különböző társadalmi csoportokat mozgató indítékokkal együtt pontosan és híven ábrázolja. Ugyanakkor mindent mint regényíró lát és láttat: a délkelet-ázsiai világot, a dzsungeleket és az ott élő vagy odakerült embereket, életüket, harcukat és halálukat.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Népszerű történelem Kossuth

Kossuth, Budapest, 1973
210 oldal · Fordította: Dalos György

kytty0494 P>!

Harry Thürk: Singapore Egy erőd eleste

Soha nem olvastam még ilyen jellegű történelmi könyvet, és nem is a világom mint most kiderült. Ettől függetlenül nagyon érdekes volt látni hogy a két fél mennyire különbözik, és milyen következményekkel járhat a lebecsülés. Kifejezetten tetszett a japán szellemiség, olvastam volna róla többet is.

Tiger205>!

Harry Thürk: Singapore Egy erőd eleste

Kit érdekel Szingapur eleste?
Hát engem, mert egyrészt igen tanulságos történet, másrészt Thürk egyik kedvenc szerzőm!
Jó, olvasmányos, néha megdöbbentő könyv!
Az addig lenézett japánok hogyan alázzák végig a félszigeten a „legyőzhetetlen” brit hadsereget és veszik be a „bevehetetlen” város – úgy, hogy (mindennemű katonai logikát megcáfolva) nincsenek is túlerőben!

nyolcadikutas P>!

Harry Thürk: Singapore Egy erőd eleste

Szeretem a háborús történeteket, legyen az szépirodalom, vagy történelem hű leírás. Thürkkel a Pokolbeli légió című könyv kapcsán találkoztam először, nosza, gondoltam, találjunk még valamit tőle, mert az remekre sikeredett.
Enné kicsit többet vártam. Eléggé száraz darálása az eseményeknek, az alakokra nem jut elég idő, de talán legnagyobb hibája a távolságtartása. Valahogy nem jutottam közelebb az eseményekhez. Nem szippantott magába. S ez hiányzott.