Tűz ​és kard (A Caesarok trónja 3.) 7 csillagozás

Harry Sidebottom: Tűz és kard

SOKAN ​MEGHALTAK, HOGY ÖVÉK LEGYEN A CAESAROK TRÓNJA

Harry Sidebottom, aki „zseniálisan rekonstruálja az ókori világ életét… és beleszövi erőteljes elbeszélésébe, amelynek témái több szempontból is klasszikusak” (Andrew Taylor, a nagy sikerű Amerikai fiú írója) a Tűz és kard című kötettel folytatja A caesarok trónja-sorozatot. Az epikus hangvételű regény a gyilkosságok, államcsínyek, lázadások és polgárháborúk legdrámaibb korszakában játszódik: a hat császár évében.

Kr. u. 238 áprilisában az egész birodalom lángokban áll. A két Gordianus halála után a zsarnok Maximinus Thrax a trón visszaszerzésére indul. A Gordianusok lázadását támogató Szenátus a saját soraiból választ két új császárt. Ám egy nagyravágyó férfi véres forradalmat hirdet, és harcok törnek ki Róma utcáin.

Miközben Maximinus Észak-Itáliába vonul, csak Aquileia városa áll közte és Róma között. Menophilus, a Gordianusok barátja a nyomasztó esélyek ellenére előkészíti a város védelmét. A… (tovább)

Gold Book, Debrecen, 2018
384 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634265146 · Fordította: Békési József
Gold Book, Debrecen, 2018
384 oldal · ISBN: 9789634265153 · Fordította: Békési József

ZsúésKrisz_Olvas>!
Harry Sidebottom: Tűz és kard

Kíváncsi voltam a második kötet után miként is fog a történet folytatódni. A harmadik rész egész jóra sikeredett.
Szerkezete, stílusa megegyezik az első kettőével. Szereplők ebben sem voltak sokan, így lehetett tudni ki kicsoda. Cselekményben a főbb szálak tovább folytatódtak, viszont sok és nemvárt fordulatot vitt bele az író ami izgalmasabbá tette a harmadik kötetet.
Összességében így a végére egész jó kis sorozat lett belőle. Kíváncsian várnám a folytatást.