Észak ​farkasai (Róma harcosa 5.) 6 csillagozás

Harry Sidebottom: Észak farkasai

I. sz. 263 – a barbár betörések és a véres lázadások azzal fenyegetnek, hogy szétszakítják Róma imperiumát.

Északon a törzsek egyre vakmerőbb portyákat indítanak az imperium ellen – ilyen vérszomjjal Róma soha nem került még szembe.
Ballista előtt élete legveszélyesebb utazása áll, meg kell próbálnia egymás ellen fordítani a fűtengeren élő barbár törzseket. Szembe kell néznie a herulokkal – a legbizarabb és legbrutálisabb nomád törzzsel –, a Húsevőkkel, Észak farkasaival. Az út során valaki – vagy valami – vadászik a küldöttség tagjaira, egyesével végez velük, rettegést és megcsonkított holttesteket hagyva maga mögött.

Ballista idegen földön jár, idegen népek között, de lehetséges, hogy a legnagyobb veszély mégis a saját famíliája felől fenyegeti?

Gold Book, Debrecen, 2014

coleman
Harry Sidebottom: Észak farkasai

Nekem az előző résznél jobban tetszett. Persze az elsővel nem ér fel. Nem olyan könnyen emészthető könyvek,mint mondjuk Scarrow vagy Riches müvei,az biztos. De azért még jó a sorozat és a Római birodalomról szóló könyvek a gyengéim. Nálam a négy pont meg van.

Róma harcosa sorozat · Összehasonlítás