Tökéletes ​látás szemüveg nélkül 27 csillagozás

Harry Benjamin: Tökéletes látás szemüveg nélkül

Szinte minden szembetegséget meggyógyíthatunk a könyv tanácsainak alkalmazásával: rövidlátást, távollátást, szemtengelyferdülést, kancsalságot, szürke hályogot, a retina leválását, lebegő foltokat a szem előtt, árpát, szürkületi vakságot. Mit kell tennünk? Először is fel kell térképeznünk az okokat, melyek az egészség megromlását okozták: agyonhajszoltság és helytelen táplálkozás a hibás látás leggyakoribb okai. A könyv módszereket ajánl a lazítás elősegítésére, valamint szemizom- és nyakgyakorlatok mellett természetes alapanyagokból összeállított étrendet is javasol, mely életmódunk általános javulását biztosítja.

Eredeti cím: Better Sight Without Glasses

Bioenergetic, Budapest, 2016
78 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632911410 · Fordította: Szendrey Jutka
Bioenergetic, Budapest, 2012
78 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632911410 · Fordította: Szendrey Jutka
Bioenergetic, Budapest, 2011
88 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632910031 · Fordította: Szendrey Jutka

Harry Benjamin: Tökéletes látás szemüveg nélkül

Mi vár e könyvben? Szem ellazítására módszerek és gyakorlatok, melyek a látóképességet növelhetik. Nem bonyolultak. Valóban!
Érdemes kipróbálni, hatásos lehet. Adjunk egy esélyt neki!

PuPilla
Harry Benjamin: Tökéletes látás szemüveg nélkül

Ha valóban javulni fog tőle a szemem, felhozom 5 csillagra.
A levonást azért kapta, mert szerintem az étrendi tanácsokat, böjtöt kissé túlzásba viszi, és sokszor ismétli önmagát.
A természettudománnyal kissé hadilábon állok, inkább a másik oldalt képviselem, de mindig van bennem egy kis érdeklődés, és ha logikusan, okosan van elmagyarázva egy ilyesféle módszer, illetve nem látom azt se, hogy esetleg ártalmas lehet, vagy szimplán csak valamit el akar adni nekem, akkor vevő vagyok rá.
Próba szerencse…

Bővebben a blogon: http://pupillaolvas.blogspot.hu/2013/05/szemunk-vilaga.html

Jenis

Nagyon elgondolkodtató könyv.
Én mindenképpen teszek egy próbát a módszerrel, amit ajánl.
Én igazából csak azon a részem lepődtem meg, hogy akkora hangsúlyt fektet a lazításra.
Kíváncsi vagyok a hosszútávú eredményre.

deardurr
Harry Benjamin: Tökéletes látás szemüveg nélkül

Ahhoz képest, hogy ez egy igen régi könyv utánnyomása (1910 évek eleje), elég felvilágosult. A fő mondanivalója, hogy ha baj van, akkor az egész tested jelez, köztük a szemed is. Nem a tünetet, hanem magát az okot kell megszüntetni, ami általában belső és/vagy külső stressz.
Nos, én már elég régen szemüveges vagyok, de nem is gondoltam rá, hogy valamikor már nem leszek az, max. műtéttel. Eszerint a könyv szerint lehetséges. Mégpedig szemtornával, sok nyers gyümölccsel, zöldséggel és nyugalommal. Hiszek neki, és próbálom nem elhanyagolni magam.

Finch
Harry Benjamin: Tökéletes látás szemüveg nélkül

Amikor elolvastam anno, rögtön nekiugrottam a gyakorlatokat csinálni, ahogy azt leírták benne. Őszintén 2-3 hétig csináltam, aztán ellustultam, azonnali, radikális változást nem hoz, csak nagyon picikét javult a szemem. És nem tudom, hogy ennek köszönhető-e vagy sem, de 3 éve nem romlott a szemem.
Akinek sikerült letennie a szemüvegét ily módon, az nagyon kitartó ember lehet, elismerésem neki! :)

Juci P
Harry Benjamin: Tökéletes látás szemüveg nélkül

Bizony, bizony. Csak ne lennék hozzá lusta. Helyette inkább befeküdtem a lézer alá, de még így se ártana a szemtorna.

imma AP
Harry Benjamin: Tökéletes látás szemüveg nélkül

a végén a szembetegségeket elegánsan átugrottam, csak a farkasvakságról szóló részt böngésztem át, mert az érint. összeállítottam egy tornagyakorlatsort, aminek egy részét eddig is csináltam, és határozottan éreztem a pozitív hatását. szóval innentől csak rajtam múlik. igazából nem hiszek abban, hogy vagyok annyira kitartó és következetes, hogy teljes javulást érjek el, de ha nem lesz száraz és fáradt a szemem, ha helyreáll a vérkeringés a fejemben és a görcsök kisimulnak a vállamból meg a nyakamból, én már boldog ember leszek.

Aemitta
Harry Benjamin: Tökéletes látás szemüveg nélkül

Régen íródott, sok szempontból elavult, a szembetegségek leírása nem elég pontos. Ennek ellenére a szemtornás rész a legjobb benne, igaz, még nem alkalmazom hosszabb ideje. A diéta fejezetre is érdemes odafigyelni, a túlzott cukor-, és szénhidrátbevitel is több szempontból káros a szervezetre nézve, a friss zöldség-gyümölcs fogyasztása pedig valóban fontos.

eduscho89
Harry Benjamin: Tökéletes látás szemüveg nélkül

Két ellentétes érzés van bennem most a könyv olvasása után, az egyik, hogy most azonnal el kell kezdenem csinálni a gyakorlatokat, a másik pedig az, hogy ha ez ennyire „egyszerű” miért nem terjedt még el? Miért van az, hogy ahelyett, hogy meggyógyítánk a szemünket, szemüveggel palástoljuk a problémát, és már csak akkor döbbenünk rá, hogy ez így nem jó mikor már sokadszorra romlik a szemünk?
Tetszett a könyvben a gyakorlatok részletes leírása, valamint a könyv végén a különböző szembetegségek gyógyítási lehetőségeinek részletes leírása.
Elgondolkoztatott a könyv, az egyedülii ok, hogy nem kezdem el most rögtön a gyakorlatokat, mert most csináltattam új szemüveget. :)

Trudiz

Az olvasás sohase okozhat látáshibát, sőt, minél többet olvas valaki, annál jobban ellazul a szem.

Kapcsolódó szócikkek: olvasás
Trudiz

A hibás látás két fő okát már említettük: az egyik az agyonhajszoltság, a másik a helytelen étkezés. Létezik még egy harmadik tényező is, ami a látást befolyásolhatja, az elégtelenül működő vérellátás.