Katedrális (Mysterious Universe: Katedrális 1-2.) 101 csillagozás

Harrison Fawcett: Katedrális Harrison Fawcett: Katedrális Harrison Fawcett: Katedrális Harrison Fawcett: Katedrális

A.D. ​2294. A világot az új arisztokrácia irányítása alatt álló hatalmas pénzügyi és ipari konglomerátumok uralják Novus Ordo Seclorum néven. A 23. század végéhez közeledve számtalan összeesküvés-elmélet szól arról, hogy a láthatatlan hatalom zsoldjába szegődött tudományos elit megoldotta az időutazás problémáját, a technológiát egy Katedrálisnak hívott és a katolikus egyház mintájára épülő titokzatos szervezet birtokolja. A Katedrális létezését minden kormány tagadja, a média hallgat róla, akik túl sokat kérdeznek, vagy közel kerülnek az igazsághoz, nem élik túl a felismerés pillanatát.

Mark Wilson, a Los Angelesben élő újságíró nem hisz az időutazásban és a bukott angyalokban, de idővel arra kényszerítik a körülmények, hogy ugyanúgy változtasson az álláspontján, akárcsak Tess Gordon, aki illegális utcai harcosként él L.A. technokrata poklában, miközben az élete szakadatlan menekülés a világot kormányzó Seclorum egyik hatalmassága elől. Tess és Mark sorsa összefonódik a… (tovább)

Fonyódi Tibor szerzői név alatt is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 2007

Lisie87 P
Harrison Fawcett: Katedrális

A régebbi olvasatlan könyveimből ez volt az egyik legjobban várt könyv, amit el akartam kezdeni és rettenetesen reménykedtem, hogy tetszeni fog! Szerencsére nem kellett csalódnom.
Fawcettől nem olvastam még, de tetszett a stílus, a szereplők megfelelőek voltak az adott világhoz, az események, a helyszínek, az egész világ megtetszett. Mostanában az olvasási válságom mellett, ez volt az a könyv, ami igazán lekötött és olvastatta magát.
Mindenképpen folytatom, mert érdekel, hogy mi fog történni Pompeji-ben! :D 4,5 csillag pedig azért, hogy a folytatásra 5-t adhassak! :))))

II. könyv
Hah, 5 csillag! Tetszett minden, a kor, a szereplők, a konkfliktusok és események. Nem zavart a túlzott szexuális töltet sem! :D Több minden zajlik a háttérben, egyre izgalmasabb!

Aligabacs
Harrison Fawcett: Katedrális

Valamikor ’91 nyarán, esti órákban, egy kinyúlt pólójú fiatalember dörömböl a helyi videotéka bejáratán..
– Sanyi bácsi!! Sanyi bácsi engedjen be kérem!
– Tibi! Már megint te vagy! Most zártunk be! – jön odabentről a felelet.
– Tudom, tudom! De nagyon kéne pár film estére!
– Na jó, csak siess! Mi kell?
– Kellene az Időbanditák, kellene még a Hegylakó ééés Chuck Norristól az Ütközetben eltűnt első része.
– De azt már vagy ötször láttad.
– Igen, de nagyon tetszenek az akció jelenetek.
– Az Ütközetben eltűntből csak harmadik rész van bent, az is jó?
– Persze.
– Most látom, hogy a Caligulát nem hoztad vissza.
– Majd holnap azt is hozom.
– Rendben, de nem értem mit szeretsz ezeken a vackokon. Mi lesz így belőled?..

Valahogy így képzelem el a fiatal Harrison Fawcettet a Katedrális elolvasása után. Meggyőződésem, hogy a könyv egy részét a ’80-as és’90-es évek jó-rossz filmjei inspirálták. A regény első fele a jó ötletek ellenére belefulladt a klisékbe. A karakterek, a beszélgetések, a jelenetek mind-mind ismerősök voltak. A szereplők a filmekből ismert unalmas archetípusokat hozták. A könyv második fele, a római rész, erős javulást mutatott, de ezt főleg a kor bemutatásának köszönhette, mert a szereplők továbbra is csak tébláboltak. Voltak jó részek a könyvben, amik ellensúlyoztak olyan dolgokat, amiket neutralizálnék magamból.
A fent leírtak ellenére elképzelhető, hogy kamaszként tetszett volna. Nekik ajánlom.

Utólag rákerestem és az Ebayen találtam neutralizálót 500 dollárért. Talán egy időutazó árulja. :)

Baráth_Zsuzsanna P
Harrison Fawcett: Katedrális

A jövőből érkeztem a múltba ennél a történetnél, tehát túlságosan sok meglepetés nem ért, mégis istenien szórakoztam a könyvön. Brett Shaw miatt lettem nagyon kíváncsi a Katedrálisra, amelynek a főszereplőit már jól ismertem egy jóval későbbi történetből, ami fényévekkel jobban volt megírva, mégis különleges élmény volt megtudni, hogyan kezdődött az egész sztori. A Katedrálisból mára ugyanis egy egész univerzum nőtt ki, a szerző is jóval érettebben és sokkal viccesebben ír, de ez a kaland is remek volt. Mentem beszerezni a Katedrális többi részét:-)

makitra P
Harrison Fawcett: Katedrális

"Lehet, szigorú leszek, de számomra a Katedrális nem más, mint egy fordulatokban bővelkedő ifjúsági, ezen belül is konkrétabban a fiatal fiúkat megcélzó, írás – ebben a műfajban egyébként kiválóan teljesít. A cselekménye érdekes, izgalmas, vannak benne katonák, harcok, szerelem (de főleg inkább szex), hősök – tinédzserként (bár nem érzem magam közvetlen célcsoportként megszólítva) valószínűleg imádtam volna. Mindezek mellett komoly ismeretterjesztő erővel bír, rengeteg konkrét és részletes információt szolgáltat az ókori Rómáról, az okkultizmusról, démonológiáról és a Bibliáról is, és képes valódi érdeklődést felkelteni az érintett területek iránt. Ugyanakkor a benne található többlettartalom, így a harc filozófiája, a megváltás lélektana a bűn és bűnhődés története nem tudnak komolyabban elgondolkodtatni, pedig ezek a kérdések kétségkívül fel vannak vetve a műben, azonban nem tudnak kellően kibomlani.

Ennek fő okát pedig a karakterekben, és így magában az írói eszközökben találom. Fonyódi tud izgalmas karaktereket is alkotni, ám javuk csak felszínes alak, hiszen érdekességük az élettörténetükből, nem a jellemükből fakad. A legtöbb szereplő csak azért mozgatórugója a történetnek, mert valamit tett a múltban, nem pedig azért, amilyen emberek valójában. A legtöbben csak végigbukdácsolják az eseményeket és próbálnak rájönni az események mögötti rejtett mozgatórugókra, nem pedig tevőlegesen alakítani őket. Különösen akkor szembetűnő ez, mikor a szerző arról beszél, hogy kit, mennyire gondolkodtattak el az események, de ezt csak az író elbeszéléséből tudjuk, mert maguk az alakok nem viselkednek ettől máshogyan."

Bővebben: http://tubicacezar.blogspot.hu/2012/06/a-magyar-idoutaz…

maevis
Harrison Fawcett: Katedrális

Egy zseniális történet kezdete ez az első könyv. Az első Fonyódi Tibor könyvem és már most egészen biztos vagyok benne, hogy ezen kívül is fogok tőle olvasni. Nagyon tetszik a jövőben játszódó sztori, rendesen fel lett építve a 23. század, és maga az időutazás ténye is.
A szereplőkkel teljesen ki vagyok békülve, egészen jó karakterek találhatók a könyvben. Alig várom, hogy a második könyvet is elkezdjem, mert annyira kíváncsi vagyok, hogy hogyan folytatódik, hogy már tűkön ülök :)
Szeretem, ha egy könyv akkor is a gondolataimba fészkeli magát amikor nincs időm olvasni, nekem ez a könyv most pontosan ezt az élményt nyújtja.

Végig olvasva mind a négy kötetet arra kellett jutnom, hogy egy újabb kedvenccel lettem gazdagabb. Imádtam az első sortól az utolsóig, izgalmas és letehetetlen! :)

nrb
Harrison Fawcett: Katedrális

Ebben a regényben aztán minden volt. Ókori fegyverek, legendás lándzsa, japán szamurájkard, élő fegyverek, lézerfegyverek, térdezintegrátor, démonok, angyalok, varázslók, kommandósok, és még sorolhatnám.
Az ember arra számítana, ha ennyi minden van egy regényben azt jól össze lehet kutyulni, de szerencsére itt nem ez történt, hanem kaptunk egy meglehetősen bonyolult, ámde lenyűgöző cselekményt, amely jól ötvözte a sci-fit és a természetfelettit.
Le a kalappal az író előtt, hogy ilyet ki tudott találni. Nagyon jó volt az írás hangulata is. De sajnos a cselekménnyel és a hangulattal ellentétben a cselekmény alakítói vagy részesei nem szerepeltek ilyen jól. A szereplők okoztak problémát. Nekem nem voltak kellően mélyen kidolgozottak, és legtöbbször nem is viselkedtek valami ésszerűen, ha a harcon kívül másra került a sor. Ezt azért mondom, mert főleg a regény első felében olyan érzésem volt, mintha egy verekedős pornót olvasnék, amiben a harc közötti szünetekben mindenki, mindenkivel csinálja. Ha valami köze lett volna a cselekményhez, akkor oké, de így teljesen indokolatlan és random volt. A végére szerencsére már ritkábbá vált az ilyesmi.
Mindazonáltal egy nagyon izgalmas regényről beszélünk, amit tényleg érdemes elolvasni. Pozitívumként említeném még, hogy nagyon sok téma felmerül a regény során, amelyek ugyan nincsenek kibontva, de így is elég, hogy az arra érdeklődőket további kutakodásra sarkallja.

Chöpp
Harrison Fawcett: Katedrális

Csak azért pontoztam le, mert jobbat vártam. Nem rossz a történet. Valami ilyesmit írtam volna én is középiskolás koromban. ;)

Ketket
Harrison Fawcett: Katedrális

Csillagos ötös! Nagyon tetszett, olvasmányos, pörgős, minden eléggé kidolgozott, kivesézett, humoros. Karakterek, hurrá, jó pasik, intelligens pasik, szép, harcos és okos csajok, van gonosz, szerintem lesz főgonosz is, ami még nem derült ki teljesen. A világ felépítése is hiteles, tetszik ez az időutazás biznisz, nem erőltetett, nem nyakatekert, jól érthető, pedig egyébként könnyű lenne logikailag belebukni. Olvasás közben olyan a könyv mintha egy 9.9-es akciófilm sorozatot néznék. Ez volt az első évad, de igazából csak megágyaztak a történetnek, nagyon sok lézersugarat el fognak még itt lövöldözni.

DKamilla
Harrison Fawcett: Katedrális

Történelemtanárom ajánlotta, úgyhogy nem tudtam, hogy mire számítsak, de kellemes meglepetés ért: tetszett. Tetszik az időutazás, és ahogy ki van találva, szimpatikus Mark és Tess is, izgalmas volt és fordulatos. Csak azt sajnálom, hogy ebben a könyvben még nem voltak a főszereplőink az ókorban, végig azt vártam, hogy mikor érnek már oda.

Eta IP
Harrison Fawcett: Katedrális

A történet érdekelt, de a figurái túl sablonosak maradtak. A szereplők problémái túldimenzionáltak és túldramatizáltak, és lélektanilag valahogy mind kiskorú és hiteltelen.
Továbbolvasom, mert a történet érdekel.

csartak MP

– Utálom a science-fictiont – fanyalgott Hands.

nrb

A Novus Ordo Seclorum űrflottája egyre messzebb kalandozik, az ember maholnap uralja a Galaxist! Vajon mi állhat neki ellent? Agresszív idegen lények, a sci-fi írók rémálmai? Atomot és antianyagot nekik, a kurva anyjukat! Mi ez, ha nem isteni tökély?

25. oldal - Prológus

EszkiMóczy

…Jézus Mária, ez rettenetesen bonyolult. Ha ezt a sztorit egy regényben olvasom, akkor le a kalappal az író előtt.

XIX. fejezet, p. 688

Chöpp

Nincs rohadtabb szerep, mint gyalogot alakítani egy végeláthatatlan sakktáblán.

cassiesdream

Vannak olyan pillanatok, mikor a nyulak oroszlánná változnak és a középszerű figurákból hősök lesznek. Az úgynevezett „kisembernek” mindig nyitva áll a lehetőség, hogy örökre fennmaradjon a neve, csak egy valami kell hozzá: bátorság… és talán még valami! A megfelelő pillanat! Ha egy ember régóta tervez valamit, s eljön a megfelelő pillanat, akkor már nem mérlegel. ezzel túl sok idő menne el – hanem cselekszik

Krajnyák

Egymásra néztek és mind a ketten tudták, hogy a másik nagyon szeretne mondani valamit, ám a pillanat varázsa megtört és a lehetőség odalett. Bizonyos dolgokról, érzésekről csak a megfelelő időben lehet beszélni.

292. oldal, XIX. fejezet, Második kötet

borob

… Ne haragudjon, de egyszerűen nem tudom elhinni, hogy az elmúlt, közel kétezer-háromszáz év materialistává tette, elvégre ön Isten angyala.
Szenoi sokáig hallgatott, aztán teátrális mozdulattal körbemutatott a botjával.
– Isten angyala… Keresd Istent a festményekben, vagy akár a borban, amit kortyolsz, keresd önmagadban, lásd meg őt a nyomorultak pillantásában, vagy a pillangó röptében. Abban ugyanúgy megleled, mint édesanyád ölelő karjai között, vagy szerelmesed mosolyában, a különbség kézzel tapintható. Egyszer olvastam valahol, hogy Istenhez közel lenni nem más, mint „cseresznyét szedni a fáról”. Aki ezt írta beavatott volt, sokkal inkább adeptus, mint egy kvantumfizikus, vagy a jezsuiták generálisa, a pápáról nem is beszélve.

Epilógus, 980. oldal

Krajnyák

– Szóval, mivel foglalkozik mostanában? – ismételte meg előző kérdését Hands.
– Kábítószer, fegyver- és lánykereskedelem, pornográfia, prostitúció… hol ezzel, hol azzal, csupa ártalmatlan dologgal.

337. oldal, XX. fejezet, Második kötet

– Van feleséged?
– Nincs családom.
– Barátnő?
– Több is

285. oldal, VIII. fejezet, Első kötet

plutyka

A standard-változat fejlesztése közben alkalmaztak először DNS-alapú mikrochipet, ami akkoriban szakmai körökben óriási szenzációnak számított. A fejlesztőmérnökök az ekkor szerzett tapasztalatok alapján kezdték létrehozni a Stockbauer-rombolót, amit a konténerekben tárolunk , folyékony hidrogénben.
– Hűtésre általában nitrogént használnak, ennyit még én is tudok.
– Csakhogy a fegyvert nem hűteni kell, hanem etetni. Ez egy élőlény, Mark.
(…)
A visszaszámlálás háromnál tartott, amikor a táskából halk szisszenés hallatszott. A teteje lassan megemelkedett, és vakító fény sugározta be a kocsi belsejét. A fényözön fagyosan kavargó hidrogénpárát hozott magával, ami jéghideg lehelettel csapott az ámuló-bámuló Mark arcába.
A férfi kigúvadt szemmel nézte, ahogy egy különleges rovarlábszerű valami mászik elő az egyre táguló résen, és óvatosan végigtapogatja a táska oldalát, majd az ülés megkopott vászonborítását. … Kerwin lassan benyúlt a párafelhőbe. Mark csak annyit látott, hogy valami rácsapódik az ezredes kezére és feltekeredik a csuklójára.