A ​Katedrális legendája (Mysterious Universe: Katedrális 2.) 45 csillagozás

Harrison Fawcett: A Katedrális legendája

A ​XXII. század csúcsfegyverzetével felszerelt elitkommandó áll az ókori Róma kapui előtt, hogy harcba szálljon a várost megszálló földönkívüli armadával, amely olyan természetfölötti és mentális hatalommal bír, ami alapján Kerwin ezredes és intervenciós csapatának tagjai joggal hihetik, hogy a pokol rettenetes seregeivel kerültek szembe, s a harc tétje nem pusztán az emberiség jövője, hanem tulajdon sorsuk, üdvösség vagy kárhozat…
A Katedrális-ciklus önálló regényként is olvasható második kötetében megelvenedik Néró császár kora, az ókori Róma hétköznapjai, a korahajnalig tartó lakomák, véres gladiátorküzdelmek, a látványos kocsiversenyek színpompás világa, szerelem, gyűlölködés, ármány, s mindaz olyan lebilincselő, érdekes módon, ahogy a szerzőn kívül csak nagyon kevesen tudják megmutatni.
Harrison Fawcett mesteri módon bonyolítja a szálakat, a Katedrális legendája egy elképesztően szövevényes és izgalmas regény. A sztori alighanem az egyik legjobb, amit az utóbb… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1999

Cherubion, Budapest, 1999

Leonidas
Harrison Fawcett: A Katedrális legendája

Ismét a szereplőket éreztem a legzavaróbbnak. Továbbra is nehezen viseltem a szappanoperát, de azért a vége felé már kezdtek ritkulni az ilyen jelenetek. Más problémám is akadt a regénnyel. Nem igazán érdekel a vallás. Ebben a történetben központi témává vált a kereszténység, ami engem rettenetesen zavart. Szeretném a jövőben kerülni Isten, kereszténység, próféták meg hasonló témákat boncolgató sci-fi (bár ez csak részben az) regényeket.
A regény inkább fantasy, mint sci-fi. Továbbra is kellőképpen szövevényes és rendkívül izgalmas. Róma velejéig romlott, de egyben varázslatos szépségű város. Imádom ezt a kort.
A hibái ellenére érdemes elolvasni.

Sha
Harrison Fawcett: A Katedrális legendája

E regény kapcsán értesültem először a Zsoldos Péter-díjról.
A katedrális harcosai című regény folytatása. Javarészt abban a világban játszódik, ahol sesterciusszal fizetnek, tógában járnak, továbbá lakomákat-, orgiákat-, gladiátorviadalokat rendeznek. Róma alvilágába is bepillantunk (még annál mélyebbre is, mint amire gondolnál). A történet izgalmas, fordulatos, lebilincselő, kiszámíthatatlan, meglepetésekben igen gazdag. Nem bánnám, ha megjelenne több nyelven, több országban, sok részes film készülne belőle és természetesen Fonyódi Tibor írná a forgatókönyvet. Nagyon szívesen megnézném a moziban! Nem kell 3D-ben, hiszen történet már amúgy is több, mint 4D-s. ;)

Úgy tudtam, hogy lesz folytatása. Sajnos még nincs. Ha valaki tud adni infót a folytatásról, azt nagyon megköszönöm!

Ketket
Harrison Fawcett: A Katedrális legendája

Nehéz értékelni. Azért mert ha elkezdek áradozni hogy milyen szuper könyv, az nem túl sok információ, ellenben ha részletes értékelést próbálnék adni, szinte képtelenségnek tűnik nekem. Annyira szerteágazó, szinte nem is hiszi az ember hogy honnan indul a Katedrális története és mi lesz a vége, valóban mintha több ezer év telne el, nem csak 2 hónap. Rettenetesen széles körű, és réteges a történelmi tudás ami árad a történetből. Történész nem lévén fogalmam sincs ezekről a mélységekről, de totálisan bekajáltam, annyi biztos hogy az író hatalmas koponya, az összefüggések mestere. Aprólékosan felépített, végig logikus marad, és ez időutazásról lévén szó nagy dolog.
Természetesen szerelmes lettem Kerwin ezredesbe, hatalmas karakter, de mindenkit lehetett szeretni valamiért, még a gonoszt is néha ha nem is szeretni, de megérteni vmi kicsavart logika folytán.
Nagyon bírtam ahogy az író „kifigurázza” a saját korát és avultnak, de szokásaiban, mondásaiban rabul ejtőnek tünteti föl.
Hogy írjak némi negatívumot, de csakis a feljegyzés kedvéért, a harmadik részen kicsit nehezebben vergődtem át, ott készítette elő a pályát a 4. részes mindent vivő brutális lezárásra.

Noro MP
Harrison Fawcett: A Katedrális legendája

Gyakós-b*szós-partraszállós a szó legszorosabb értelmében. És nem tudom miért, de tetszik :D
Az író amúgy feltűnően jól kezeli az időhurkokat és oldja fel a paradoxonokat

Harrison Fawcett: A Katedrális legendája

Huh, ez valami elképesztően izgalmas könyv, az első részével együtt! Letehetetlen volt, mindenhová vittem magammal. Az első regény végére a sok párhuzamos történetszál összefut, és jópár kérdés tisztázódik, ebben a kötetben már csak a feladatot kell megoldani. Jut ide is kaland meg csavar meg izgalom, a karakterek változnak, fejlődnek, kevesebb a szex és a vérengzés, és még a vége is a várható jó. Imádtam! Azoknak is ajánlom, akik nem kifejezetten kedvelik a sci-fit, mert pár időutazásos, illetve jövőbeli jelenetet, meg a modern technikát leszámítva az ókorban játszódik a történet. Bemutatja a kora keresztények és róma leégésének történetét szinte az érintettek szemével, ráadásul sokszor a fantasy-világot megszégyenítő szereplőfelhozatallal: a római katonákon kívül fogadós, harcos, íjász, kereskedő, bérgyilkos, nemes, mágus és örömlány is van a történetben. A bibliai vonal pedig az angyaloktól az apostolokon át a démonokig megjelenik, tisztázva még a teremtés és Jézus történetét és szerepét is. Úgy tettem le ezt a könyvet, mint mást ritkán: akár ez még igaz is lehet.

Allegra
Harrison Fawcett: A Katedrális legendája

A katedrális legendája- illetve az első része A katedrális harcosai által találkoztam először a Mysterious Universe világával. És első olvasásra megvett. Benne ragadtam.
Időutazás, kaland, szerelem, ármány, angyalok és démonok, izgalmas, változatos karakterek mindezt az ókori Rómába helyezve mesteri cselekmény vezetéssel. Külön tetszett az akkori világ bemutatása minden szépségével és véres brutalitásával együtt.
Imádtam. Csak ajánlani tudom.

Swoosh
Harrison Fawcett: A Katedrális legendája

Nagyon tetszett. Az elso resz utan hianyerzetem volt, de (mint kiderult) ezek gyakorlatilag „egy konyv” nem 2 resz … nem is tudom miert volt kulon téve …

Szoval nagyon tetszett. Kedvencelem.

Ez volt a legosszetettebb idoutazos konyv amit olvastam. Sok sok utazas … egymast keresztezve, hogy komplikalja a dolgokat …

Nephin
Harrison Fawcett: A Katedrális legendája

Az első rész szextúltengését itt a vér- és horrorözön váltja fel, szintén néha kicsit sok, de a könyv letehetetlenül izgalmas.

Carun P
Harrison Fawcett: A Katedrális legendája

Ah, a folytatás. Szintén remekbe szabva, megannyi bonyodalommal, meglepetésekkel, és számomra sajnos kicsit összecsapott befejezéssel. Ettől függetlenül megérdemli ezt az 5 csillagot :)

Khadris

Stockbauer ante portas – jegyezte meg csendesen Jacta. Az eredeti változat szerint Hannibal ante portas, azaz „Hannibál a kapuk előtt”, Krisztus születése előtt 211. évvel hangzott fel Rómában, és futótűzként terjedt a városfalakon belül… a nép fejvesztve menekült. Most nem menekült senki, a kialakulóban lévő helyzet mégis izgalmasabbnak ígérkezett.

bokorn

Elmondom, miért jutottunk el a kőbaltától a csillagokig: azért, mert voltak radikálisok! A racionalisták ültek a tűz körül és féltek a mamuttól, hiszen irracionális feltételezés, hogy sikeresen megküzdhessenek vele, de ekkor a radikális felállt, és azt mondta, „ássunk gödröt, és fedjük le lombokkal! A mamut beleesik, mi pedig zúzzuk össze a koponyáját bazi nagy kövekkel”. A tűz körül ülők persze lehurrogták, ekkor radikálisan szájba lettek vágva, hogy végre felálljanak, és tegyék a dolgukat.

Anett_Takács

„ Most itt állt a katakombákban, és tátott szájjal szembesült a többi emelet mélységében húzódó kőfülke sorokkal, melyekben megszámlálhatatlan csontváz feküdt az örök elmúlás mementójaként. Némelyikben már teljesen szétfoszlott a halotti lepel, a csontok hófehéren világítottak a szurkos fáklyák lobogó fényénél.”

Khadris

Az ezredes a Stockbauer-rombolóról tartott kiselőadást, és minden fontosabb funkciót bemutatott rajta. A fegyver időközben megnyugodott, és békésen doromboló macska módjára szuszogott Kerwin karján. Abbahagyta a nyomasztó sziszegést, viszont folyamatosan változtatta színét és alakját; állandóan mozgásban volt… Mark a fél életét odaadta volna, ha kiszállhatna a kocsiból.
– Ez itt egy intenzív hanghullámokat alkalmazó szonikus fegyverrendszer… hangtarto­mánytól függetlenül vagy a vérét bombázza szét, vagy átrepíti a házak felett! Menjünk tovább: mikrohullámú-fegyverrendszer, termonukleáris csapásmérő-rendszer, azon belül a PNA-rendszer, amit személyes, kisteljesítményű nukleáris támadáskor használunk. – Kerwin átkapcsolt valamit a rombolón, a fegyvernek megváltozott a mérete. – Speciális fegyver­rendszerek következnek, Mr. Wilson!
– Oké, hagyja abba!
– … termo-fegyverrendszer, meleget vagy hideget akar, Wilson? A romboló ebben a funkciójában alkalmas még ezerkétszáz darab, hüvely nélküli, hagyományos robbanófejes lőszer kilövésére. Itt láthatja… figyel? Tehát, itt láthatja a SPIW-rendszert: különleges, mérgezett tűlövedékek, szigonypuska… most megint átkapcsolom! Biológiai- és bakteriológiai-fegyverrendszerek…
– Komolyan kérem, hogy hagyja abba, ezredes! Mindent elhiszek, elhiheti. Holnaptól én leszek a jófiú, csak tegye el ezt a sza… vacakot, oké? Ki volt az a gyökérkezelt idióta, aki megtervezte ezt az őrületet?
– Ketten voltak. William Stock és Richard Bauer mérnökök, innen a fegyver elnevezése.
– Mesés gyermekkoruk lehetett. Élnek még?
– Bauer három éve elhunyt, Stock máig aktív. Él és virul!
– És nem félnek tőle az ápolók?

Khadris

Amit látni fog az egy önmagát tenyésztő, számítógépes organizmus, a biotechnológiai-fegyverrendszerek másodgenerációs példánya, úgy hívják Stockbauer-romboló.
[…] Valóban két Stockbauer létezik, a különbség mégis ég és föld. Ami az oldalamon nyugszik a tokjában az a standard változat és semmi különös nincs benne, a maga kategóriájában egy megbízható energiafegyver, de nem több. […] A standard-változat fejlesztése közben alkalmaztak először DNS-alapú mikrochipet, ami akkoriban szakmai körökben óriási szenzációnak számított. A fejlesztőmérnökök az ekkor szerzett tapasztalatok alapján kezdték létrehozni a Stockbauer-rombolót, amit a konténerekben tárolunk, folyékony hidrogénben. […] Ez egy élőlény.

Nagy_Zsigmond

– Leülhetek az ágyra? – szipogta Heléna. – Ott van az a csúnya puskája, ami mozog.
Kerwin füttyentett a Stockbauernek. A szuperfegyver átmászott a karosszékbe, és láthatat lanná vált.

Mysterious Universe: Katedrális sorozat · Összehasonlítás