Holdas ​Hanna és Hófiú (Vámpírtündér 10.) 12 csillagozás

Harriet Muncaster: Holdas Hanna és Hófiú

Holdas Hanna különleges kislány, hiszen vámpírtündér. Az édesanyja tündér, az édesapja vámpír, ő meg egy kicsit mindkettő.
Hanna imád a hóban játszani, főleg, miután hóból készült barátja életre kel.
Sajnos még a varázshó sem tart örökké.
Meg tudja-e menteni Hanna Hófiút, mielőtt az elolvad?

Móra, Budapest, 2020
122 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634864912 · Fordította: Magyari Andrea · Illusztrálta: Harriet Muncaster

kratas P>!
Harriet Muncaster: Holdas Hanna és Hófiú

Összességében nyilatkozom az egész sorozatról: nagyon aranyos.
Szerintem olyan 8-9 éves kislányoknak már oda lehet adni, nincs benne erőszak, csak barátság, egy furcsa, ám harmóniában élő család és kedves szereplők.

ap358 P>!
Harriet Muncaster: Holdas Hanna és Hófiú

Eddig ez volt a legjobban várt kötet, és ez is okozta a legnagyobb csalódást. A csillagozásból nem látszik, mert meséknél a célközönséget is figyelembe szoktam venni, és a lányomnak tetszett, tehát a kötet elérte a célját. Addig aranyos is volt, amíg Hanna próbálja megszervezni a saját korcsolyás buliját, aztán életre keltik Hófiút, és persze jönnek a kötelező, félresikerült csínyek, hogy Hófiút hidegen tarthassa. Onnantól, hogy rálelnek a megoldásra és útra kelnek, untam. A kastély bemutatása, az étkezések, mind-mind cselekmény nélküli részek voltak. Sajnáltam, hogy ott nem akadt valami probléma, akadály, amit megoldhattak volna.

Trixi>!
Harriet Muncaster: Holdas Hanna és Hófiú

Nagyon vártam ezt a részt, de valahogy eddig ez sikerült a legkevésbé. Aranyos volt (meg minden), de nem mozgatott meg, mint pl. az első rész. Szóval tél van és betoppan Mara néni, Hanna nénikéje, aki egy hótündér. Kellemes jelenség, de nyomában hideg, fagy és hó van. Hanna épít egy hóembert, azaz hófiút, aki életre kel. A kettejük barátsága borítékolható volt. De hát hófiú csak a hidegben tud élni, Hanna próbál is segíteni. A szobáját is elvarázsolja, csakhogy hófiúnak jó legyen. De ez nem tartható a végtelenségig. Kell egy másik megoldás, és Hanna mindent meg is tesz ezért :) .

Honey_Fly P>!
Harriet Muncaster: Holdas Hanna és Hófiú

Cuki és szépek a rajzok most is, de sajnos a felénél eluntuk.

kicsiboszi P>!
Harriet Muncaster: Holdas Hanna és Hófiú

Nekem ez a rész annyira nem tetszett. Aranyos volt és cuki. De a többi kötetben volt valami megoldandó probléma, ami a gyerekek mindennapi életében is jelen van: beilleszkedés, önelfogadás, lámpaláz, barátkozás stb, itt ez hiányzik. Olyan töltelék jellege volt.