Holdas ​Hanna balettozik (Vámpírtündér 4.) 32 csillagozás

Harriet Muncaster: Holdas Hanna balettozik

Holdas Hanna különleges kislány, hiszen vámpírtündér. Az édesanyja tündér, az édesapja vámpír, ő meg egy kicsit mindkettő.
Hanna imád táncolni, különösen, amikor kedvenc fekete tütüjét viselheti. Osztálytársaival izgatottan készülődnek az operaházi balettelőadásra. Amikor azonban felgördül a függöny, Mályvaszín Nyuszinak nyoma vész…

Móra, Budapest, 2019
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634158103 · Fordította: Magyari Andrea · Illusztrálta: Harriet Muncaster
Móra, Budapest, 2017

ap358 P>!
Harriet Muncaster: Holdas Hanna balettozik

Nagyon tetszik, hogy a történetek külön-külön is teljesen megállják a helyüket.
Ezúttal is nyomon követhettük Hannát, ahogy megtanítja az olvasónak, hogy néha meg kell állni és odafigyelni másokra.
Na meg melyik kislány ne szeretne balerina lenni? Az, hogy színházba mennek a karakterek, már önmagában egy gyerekcsalogató történet.
Csak a vámpír apuka ne lett volna ennyire piperkőc, és ez által nyámnyila. Vicces volt, de ettől eltekintve a hős apafigura eltorzításra került. Ezért az egy csillag levonás.

Trixi >!
Harriet Muncaster: Holdas Hanna balettozik

Jaj, már megint balett! Miért akar minden kislány balettozni? Még Hanna is szeret pörögni, forogni, ugrálni, balettozni. Minden vágya, hogy kedvenc balerináját – Tütü Tamarát – láthassa élőben táncolni. De úgy hozza a sors, hogy az előadás napján Tütü Tamara lesérül. Vajon ki menti meg az előadást? spoiler

Éli>!
Harriet Muncaster: Holdas Hanna balettozik

Annyira jól indult, de úgy éreztem, ebben a szülők teljesen kivetkőztek magukból. Anyu erre varázsol, apu a vonat mellett levegőzik, rosszabb esetben pedig fésülködik. Tetszett az a része, hogy Hannának egy olyan példaképe van aki bátorítja és nem pedig egy csalódás. Ezt a könyvet most untam. Férfiként a balett sem érdekel.

Heni_s_BookBar>!
Harriet Muncaster: Holdas Hanna balettozik

Nagyon aranyos történetet mesélt el ez a kötet is. :) Az illusztrációk pedig egyszerűen gyönyörűek!

Radics_Végh_Ivett>!
Harriet Muncaster: Holdas Hanna balettozik

Ez a történet is nagyon jól sikeredett. Az író az egymásnak való segítés, közös megoldás keresése gondolat felé terelgeti a gyerekeket a mese klasszikus elemeit felhasználva. És hát színházba mennek a gyerekek…

Zseti>!
Harriet Muncaster: Holdas Hanna balettozik

Nekem ez a történet is tetszett, hiszen jónak gondolom hogy akar igy is belehet vonzani a gyerekeket a színházba. Illetve az is külön említést erdemel, hogy a történetben feljön az a gondolat, hogy ha tudok akkor segítsek, hiszen itt is sikerült megoldást találni a felmerülő problémára
Fontos lenne, hogy figyeljünk egymásra ahogy Hanna felfigyelt a balerina elkeseredett sírására

Alícsenya>!
Harriet Muncaster: Holdas Hanna balettozik

Én szerintem ez egy nagyon jó könyv. Főleg, mert én is szeretnék balettozni. Szerintem nagyon aranyos az összes rész.

AnnaP>!
Harriet Muncaster: Holdas Hanna balettozik

Részemről hálás vagyok Holdas Hannának és az írónőnek, hogy megteremtette a karaktert és ezt a csodacsajos, csilli-villi könyvsorozatot.
Kétnyelvű öteves lányom meg mindig a 2-3 éveseknek való könyveket szereti a leginkább, nehezen megy neki a hallott magyar szövegértés kép nélkül és ez az első sorozat, amit szívesen hallgat a kevesebb kép, több szöveg arány ellenére.
Persze segített a meggyőzésben a csillámos borító.
Ez a második kötetünk, izgultam, hogy nem lesz-e gond, hogy kettőt kihagytunk, de egyáltalán nem zavaró.

Nikii9125>!

– Fontos, hogy segítsünk a másikon! – helyeselt Apa is. – Mindegy, hogy nagy vagy kis bajból segítjük ki, nem ez számít.

Vámpírtündér sorozat · Összehasonlítás