Orosz ​ige 0 csillagozás

Szótár – segédkönyv
Harmati Gábor: Orosz ige

Szótár ​– segédkönyv. Ezt olvashatjuk az előlapon.
Az Orosz ige betölti mind a szótár, mind a segédkönyv funkcióját: azok, akik meg akarnak tanulni oroszul, és egy „felhasználóbarát”, az igéket rendszerben – a magyar anyanyelvűek számára is jól érthetően – feldolgozó könyvet keresnek, a megfelelő kiadványt tartják a kezükben. Kezdők (A1), középhaladók (A2–B1) és haladók (B2–C2) is haszonnal forgathatják ezt a könyvet.
A szótár – segédkönyv újdonsága, hogy az igék, igepárok különböző alakjait (jelen idő, múlt idő, felszólító mód, négy melléknévi igenév, határozói igenév) a hangsúlyjelölésekkel együtt egy-egy jól átlátható táblázatba foglalja. Ugyanitt találjuk az igék főbb jelentéseit és vonzataikat is. Nincs szükség arra, hogy a folyószövegű szócikket böngésszük ahhoz, hogy a megfelelő igealakokat meg­találjuk. A táblázatok alatt található orosz példamondatok és fordításaik segí­tenek bennünket az egyes igék használatának megértésében és gyakorlásában.
Az a… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Segédkönyvek a nyelvészet tanulmányozásához Tinta

Tinta, Budapest, 2013
500 oldal · ISBN: 9786155219337

Dobroslawa Świerczyńska – Andrzej Świerczyński: Szólásmondások többnyelvű szótára
Gozmány László: Vocabularium nominum animalium Europae septem linguis redactum
Anthony Tompson – Pipics Zoltán (szerk.): A könyvtáros hatnyelvű szótára
Gáldi László: Orosz-magyar kéziszótár
Gyáfrás Edit – Gyurácz Annamária – Kugler Katalin – Zakonova Dina (szerk.): Orosz-magyar, magyar-orosz tanulószótár
Hadrovics László – Gáldi László: Magyar-orosz szótár I-II.
Ferincz István: Felsőfokú továbbtanulásra előkészítő orosz nyelvi segédkönyv
Fenyvesi István: Orosz-magyar és magyar-orosz szlengszótár