I ​have no mouth and I must scream 8 csillagozás

Harlan Ellison: I have no mouth and I must scream Harlan Ellison: I have no mouth and I must scream Harlan Ellison: I have no mouth and I must scream Harlan Ellison: I have no mouth and I must scream Harlan Ellison: I have no mouth and I must scream

Among Ellison’s more famous stories, two consistently noted as his very best ever are the Hugo and Nebula Award–winning, postapocalyptic title story of this collection of seven shorts and the volume’s concluding story, the Nebula Award finalist “Pretty Maggie Moneyeyes.” Since Ellison himself strongly resists categorization of his work, we will not call them science fiction, or SF, or speculative fiction or horror or anything else except compelling reading experiences that are utterly unique. They could only have been written by the great Harlan Ellison, and they are incomparably original.

Tartalomjegyzék

>!
Open Road Media, New York, 2014
152 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781497643079
>!
Open Road Media, New York, 2014
162 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781497643079
>!
Open Road Media, New York, 2014
184 oldal · ISBN: 9781497609617

1 további kiadás


Most olvassa 1

Várólistára tette 12

Kívánságlistára tette 23


Kiemelt értékelések

mandris>!
Harlan Ellison: I have no mouth and I must scream

Ez a novellaválogatás sajnos áldozatul esett a felfokozott elvárásaimnak. Annyit hallottam, mennyire utánozhatatlan, egyedi, stb. Harlan Ellison, csupa szuperlatívuszt, amire ráerősített a kötet előszava is Ted Sturgeontól, hogy ennek megfelelően vágtam bele az olvasásba, és vártam, hogy lenyűgözzön. Azt bármikor készséggel aláírom, hogy Ellison novellái egyediek. A sci-fi új hullám viszont még mindig nem az én világom, úgy tűnik. A kötet ugyan a maga módján jól indult, de legalább is nem rosszul, bár már az első novella is alkalmas arra, hogy elvegye az ember életkedvét, én mégis viszonylag szerettem. Disztópikus, posztapokaliptikus történet egy öntudatra ébredt katonai mesterséges intelligenciáról, amelyet az emberek iránti gyűlölet mozgat, és ezért egy maréknyi embert leszámítva, akiket az örökkévalóságig akar kínozni, kipusztította az emberiséget.
A kötet számomra legkiemelkedőbb darabja a World of the Myth volt, amelyben Ellison azt a kérdést veti fel, mi lenne, ha lehetőségünk lenne szembesülni az externalizált igazi önmagunkkal, hogyan fogadnánk, el tudnánk-e viselni ezt a szembenézést.
Tűrhető volt a Big Sam Was My Friend, illetve a Delusion of a Dragon Slayer is, a Lonelyache, az Eyes of Dust és a Pretty Maggie viszont kevésbé tudott megfogni. Utóbbi nem indult rosszul, de a végét összecsapottnak éreztem, és így komoly hiányérzetem maradt.

6 hozzászólás
chickensoup>!
Harlan Ellison: I have no mouth and I must scream

A novella fő gyengesége a rövid terjedelme – bár maga az alapötlet elég izgalmas és ijesztő, egyszerűen nem jut elég idő arra hogy igazán átérezzük a szereplők helyzetének borzalmát, vagy hogy bármi kötődés kifejlődjön bennünk maguk a szereplők iránt. Ez sajnos azt eredményezi, hogy a konklúzió elsietettnek és súlytalannak tűnik, ami igazán kár.


Hasonló könyvek címkék alapján

Richard Matheson: The Best of Richard Matheson
Jonathan Strahan (szerk.): The Best Science Fiction and Fantasy of the Year 11.
Andy Weir: The Egg and Other Stories
Kim Stanley Robinson: The Best of Kim Stanley Robinson
Leigh Brackett: Sea-Kings of Mars and Otherworldly Stories
Dan Simmons: Lovedeath
James Tiptree, Jr.: Her Smoke Rose Up Forever
Ken Liu: The Paper Menagerie and Other Stories
Matthew Baker: Why Visit America
Ken Liu: The Hidden Girl and Other Stories