Hiányzol 148 csillagozás

Harlan Coben: Hiányzol

Kat Donovan, a New York-i rendőrség nyomozónője egy népszerű internetes társkereső oldalon böngészik, amikor megakad a szeme egy profilképen: a fotóról egykori barátja, Jeff néz vissza rá, aki összetörte a szívét, és akivel tizennyolc éve találkozott utoljára… Kat hirtelen úgy érzi, elérkezett a pillanat, hogy lezárja a múltat, amikor azonban megpróbálja felvenni a kapcsolatot a férfival, reményei pillanatok alatt szertefoszlanak, és helyüket sötét gyanú, majd a rettegés veszi át. A nyomozónő ugyanis egy borzalmas összeesküvés nyomaira bukkan, amelyben lelketlen szörnyetegek cserkészik be és pusztítják el a áldozataikat. Kat az ügy megszállottja lesz, és a nyomozás során egész korábbi élete új megvilágításba kerül. Eközben egyre nagyobb veszélyben forog, és ahhoz, hogy megmeneküljön, a sötétség legmélyebb bugyraiba kell alászállnia. És maga sem tudja, visszatér-e valaha…

Eredeti megjelenés éve: 2014

Jaffa, Budapest, 2014
360 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155492044 · Fordította: Illés Róbert

Aqua (Dean Vanech) · Brandon Phelps · Charles Faircloth (Chaz) · Dana Phelps · Jeff Raynes · Kat Donovan · Martha Paquet · Stacy · Tessie · Thomas Stagger · Titus Monroe

Central Park

deen>!
Harlan Coben: Hiányzol

Coben már sokadszorra ejt ámulatba a csavaros és izgalmas krimijeivel. Talán ez a második olyan könyve, amiben nő a főszereplő, de legyen akár nő akár férfi az író mindkét nemből kiváló karaktereket gyárt. Kat rendőrnyomozó, akinek 18 évvel ezelőtt meggyilkolták az apját, és ugyan elítéltek valakit a gyilkosságért Kat sosem tudott belenyugodni, mert úgy gondolta más volt a felelős. Apjával együtt vőlegénye is kisétált az életből és azóta nem tudta kiheverni. Barátnője ajándékoz neki egy előfizetést egy társkereső oldalra és rögtön az első alkalommal rátalál volt szerelmére Jeffre, aki azonban nagyon furcsán viselkedik. Lehetséges, hogy Jeff nem emlékszik rá? És ki az a Ron Kochman? A történet tovább bonyolódik, mikor egy fiú felkeresi Katet, hogy az édesanyja eltűnt és a szálak ugyanarra a társkereső oldalra vezetnek. Miközben Kat megpróbálja kideríteni mi folyik itt, egyre inkább belebonyolódik a múlt eseményeibe, egyre inkább érzi, hogy valami nagyon nem stimmel. Ahogy már az írótól megszokhattuk, ezúttal is több szálon fut a cselekmény. A történet másik oldalán a rosszfiú Titus áll, aki egy nagyon érdekes vállalkozást „üzemeltet”. A szálak a történet végén összefutnak és olyan gyorsan követik egymást a események, hogy az olvasó csak kapkodja a fejét, és amikor azt hiszed, hogy vége van, jön még egy döbbenetes csavar. Le a kalappal!

smetalin>!
Harlan Coben: Hiányzol

Na!!!! Meg van melyik könyve az olvasottak közül a legjobb! Nálam ez teljesen rendben volt, a szereplők is, a háttér. Volt itt minden, mint egy menyasszonynak amit a lagziban viselnie kell, valami régi, valami új, valami kék?(a borítóban van) valami kölcsönben.
Beteg a sztori, de nagyon jól rakta össze.
Ja még valami, nagyon tetszik ahogy a könyvei között a mellékszereplők fel-fel tűnnek, totál más szituációkban!

Kovaxka P>!
Harlan Coben: Hiányzol

Gondoltam, biztosra megyek egy gyorsan olvasható, pörgős krimivel, mégsem sikerült hamar kiolvasni. Harlan Coben nem szokott csalódást okozni, de a Myron Bolitar sorozatot jobban kedvelem. Kat nem lett a szívem csücske, bizonyos dolgokat idő előtt kitaláltam és a végével sem vagyok elégedett. Hiányoltam a megszokott, szellemes riposztokat, kicsit sok volt az agyalás. Maga a sztori viszont riasztóan megvalósíthatónak tűnik, nagyon mai és aktuális, és persze a szokott módon agyas. Harlan Coben marad a kedvencek között.

Lanore P>!
Harlan Coben: Hiányzol

Egyszerűen nem tudom megunni Cobent! Ez volt tőle az egyik legjobb könyv, amit valaha olvastam, izgalmas, pörgős, titkokkal teli… néhány titoknak örökre eltemetve kellett volna maradnia, de persze akkor nem lett volna ennyire jó a regény. Minden karaktert imádtam, részletesen megismerhettem őket, főleg Kat-et, a rendőrnőt, akinek annyi kérdőjel és összefüggés van a múltjában, hogy csak pislogtam… a végén pedig nem maradt más bennem, csak üresség, és a történet emléke, továbbgondolása. Harlan Coben, így kell ezt csinálni!

buzavirág>!
Harlan Coben: Hiányzol

Tegnap még Karin Slaughter, ma meg már Harlan Coben a kedvenc. Na jó, nem tudok választani, mindketten jöhetnek bármennyi könyvvel.
Hol is kezdjem? Egy magával ragadó, elképesztően izgalmas, szövevényes történet akadt ismét a kezembe. Ezúttal egy női nyomozó (Kat) teljesen véletlenül belefolyik egy társkeresésben eltűnt emberek életébe, amelyben ő is érintett. A könyv iszonyat sokrétű, az író ötvözi benne a család, a barátok, a munkahelyi ügyeket egy régmúltban lezárt szerelemmel. Mint várható, nem véletlenül, mindenkinek megvan a helye, remekül kidolgozottak a szereplők, az elkövetők is igazán hitelesek. A vége pedig elképesztően körömrágósra sikerült, véres jelentekkel megspékelve, ismét remekül szórakoztam.

Harlan Coben: Hiányzol

Előljáróban azt hiszem hoznom kell a magam számára néhány szabályt Harlan Cobennel kapcsolatban:
1. Harlan Coben könyveinél nincs olyan, hogy beleolvasok kicsit, és majd eldöntöm, hogy van-e kedvem továbbolvasni.
2. Harlan Cobenbe nem kezdünk bele, ha másnap korán kell kelni, és munkába kell menni.
Tegnap délután mind a két (addig még fel nem állított) szabályomat megszegtem.
Beleolvastam, ja hogy utána megszűnt a tér és idő? És 250 oldal körül folyamatosan az járt az agyamban, hogy a következő unalmasabb résznél leteszem. Na ja, hogy nem volt ilyen 489 oldalig, amikor is vége lett a könyvnek? Mondhatnám, hogy pech. De nem mondom, mert úgy kellett ez a könyv, mint egy falat kenyér.
Sodró volt, lendületes, folyamatosan fenntartotta az érdeklődésemet. Eddig is kedveltem a könyveit, de nekem ez jött be eddig tőle a legjobban. Nem volt itt kérem nagy vérengzés, és nem volt igazán az a thriller sem, hogy azt mondd magadban: hogy szertendő szétforgatta a szálakat az író. Nem, semmi ilyen. „Csak” folyamatosan fenntartotta az érdeklődésemet. Végig. És ez bizony, nagyon nagy szó. Igazi író (mester) ez az ember :)
Nekem bejött:)

robinson P>!
Harlan Coben: Hiányzol

Mesteri! Hozta a formáját, nem okozott csalódást. Mai történet, teli titkokkal, hazugságokkal. Mindenkinek hiányzik valaki. Kat apját vesztette el gyerekként, szerelmével a szakítást sem heverte ki sok év távlatából. A titok pedig azért titok, mert néha jobb az, ha nem akarjuk mindenáron megtudni. Nos, Kat nem nyugodott, megtudta.
Nem hinném, hogy ettől boldogabb lett…
Fordulatos, izgalmas és sötét. Az emberi butaságra épít.
Blogon:

Viktória_Erdei P>!
Harlan Coben: Hiányzol

Ez volt az első Harlan Coben krimim, de felülmúlta a várakozásomat. Ahogy a befejezési idő is mutatja, nem tudtam addig abbahagyni, amíg ki nem derül, ki a gyilkos, mi történik Dana-val. Egy picit idegesített ez a sok köntörfalazás Stagger kapcsán, egész végig gondolkoztam, mit titkolhat, miért nem beszél Kattel. A végén persze kiderül.
A vége pedig: amikor azt hiszed, hogy már minden kiderül, akkor jön egy csavar, és bumm, mindent felkavar.

ggizi>!
Harlan Coben: Hiányzol

Ez nagyon ütős volt! Mondjuk jóra is számítottam, de nem ennyire érdekesre és izgalmasra. És az egy dolog, hogy a történet és a karakterek is nagyon jól kidolgozottak voltak és persze Kat is nagyon szimpatikus volt úgy egészében, de még a meglepően dörzsölt rosszfiú egyes módszereitől is elámultam. spoiler Eddig a kevésbé bizalomgerjesztő borítók tartottak távol Cobentől, de ez már a múlté.

tmezo P>!
Harlan Coben: Hiányzol

Szuper volt! Nagyon csavaros, tele érdekes és izgalmas „jelenettel”, váratlan fejleménnyel.
A vége felé már lehetett sejteni bizonyos dolgokat, de ettől is csak kíváncsibb lettem, hogy tényleg igazam lesz-e. Érdekes volt végigköveti az átverés utáni nyomozást, és Kat apjának halála körüli rejtélyt is.
Ötletes volt az áldozatok becserkészése. Mindennapi ismerkedésnek tűnik, aztán szépen lassan kiderül, hogy sokkal több van mögötte. Komolyan felépített vállalkozás volt, mindenféle rejtett, és döbbenetes megoldással.
Lendületes volt, egy percre sem ült le a történet. Kat párhuzamosan kutakodott az apja halála körül is. Itt is rengeteg meglepetés jött szembe az olvasóval, és nagyon érdekes felismeréssel ért véget.

tmezo P>!

– Egyetlen emberen múlik, hogy megváltozzon az életed – […] – Rajtad.

Ninácska P>!

– Sosem jutsz el a következő fejezethez az életedben, ha mindig csak a legutóbbit olvasod újra meg újra.

229. oldal - Hiányzol (Jaffa, 2014)

Nefi>!

A szerelem elvakít, igen, de feleannyira sem, mint a sóvárgás azután, hogy szeressenek.
Titus ezt tanulta meg. Az emberek nem feltétlenül ostobák, inkább csak arról van szó, hogy kétségbeesetten vágynak a szerelemre. Bár az is lehet, hogy a kettő ugyanaz.

Kapcsolódó szócikkek: sóvárgás · szerelem · Titus Monroe
Ninácska P>!

Az ember legnagyobb ellensége a mohóság.

330. oldal - Hiányzol (Jaffa, 2014)

Kapcsolódó szócikkek: mohóság · Titus Monroe
Ninácska P>!

– Egyszer már elengedted. Tényleg azt gondolod, hogy képes vagy megtenni még egyszer?

347. oldal - Hiányzol (Jaffa, 2014)

Kapcsolódó szócikkek: Aqua (Dean Vanech)
mate55>!

Örülj annak, amid van, és vigyázz rá! A boldogság törékeny jószág. Értékeld minden pillanatát, és tegyél meg mindent, hogy megóvjad. A többi, bizonyos értelemben, csupán háttérzaj.

bmgrapes I>!

Kapcsolódó szócikkek: sóvárgás · szerelem · Titus Monroe
Nefi>!

Úgy bámulod ezt az üveget, ahogy én a szép dekoltázsokat szoktam. – Kat elhúzta a száját. Chaz rámosolygott. – Kóstoltál már valaha huszonöt évest?
– Huszonegy évest ittam egyszer.
– És?
– Majdnem megkértem a kezét.

Kapcsolódó szócikkek: Charles Faircloth (Chaz) · Kat Donovan
Kókuszka>!

Kevés tökéletes pillanat akad az életben, olyan, amit szeretnénk dobozba zárni és felrakni a polcra, hogy amikor egyedül vagyunk, elővehessük, és újra átélhessük.

266. oldal, 31.fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Kat Donovan
Tiger174>!

Mindnyájan szeretnénk elhitetni magunkkal, hogy a kemény munka, a végzettség és a kitartás meghozza a gyümölcsét, pedig az igazság az, hogy az élet sokkal inkább a véletlenek játéka. Nem akarjuk elismerni, de az életünk a szerencsén, a sorson, az időzítésen múlik.