Egyezés (Wilde 2.) 39 csillagozás

A ​Maradj mellettem és Az idegen szerzőjétől

Sokkoló genetikai egyezés leplezi le egy család sötét titkát Harlan Coben legújabb, borzongató thrillerében.
Több hónapnyi távollét után a Senki fiából megismert Wilde visszatér a Ramapo-hegységbe. Sikertelen beszokási kísérlete megerősíti benne, amit mindig is tudott: ő nem tartozik senkihez, nem kötik gúzsba a modern élet előnyei és hátrányai.
Ám egy online adatbázisban felbukkanó egyezés közelebb viszi a múltjához, mint azt valaha is álmodta volna, és megadja neki a lehetőséget, hogy felkutassa az apját. A találkozó azonban több kérdéssel szolgál, mint ahány válasszal. A kétségbeesett Wilde belekapaszkodik az utolsó szalmaszálba: egy másodunokatestvérbe, aki épp olyan gyorsan tűnik el, mint ahogyan újra felbukkan, miután átél egy kegyetlen bukást, rosszabbat a legszörnyűbb rémálomnál.
Vajon régóta érett már az unokatestvér bukása? Vagy csupán áldozatul esett egy bonyolult, aljas összeesküvésnek? És mi köze… (tovább)

Eredeti cím: The Match

Jaffa, Budapest, 2022
392 oldal · ISBN: 9789634757191 · Fordította: Holbok Zoltán

mate55>!
Harlan Coben: Egyezés

Tipikus Coben-módra a cselekmény bonyolultan van felépítve, mint egy labirintus szerű dózer, de ez most meglehetősen zavart, mert olyan érzésem volt, hogy ez nem más, mint egy információs dömpinghullám. Az elején kifogástalan ütemben építkezik, kiválóan adagolja az információt és növeli a feszültséget, amire elégedetten csettintettem. Azonban az izgalmas kezdés után, mintha elbizonytalanodna Coben, hogy merre is induljon tovább. Mert az adalékoktól hemzsegő történet miatt, szó szerint belefáradtam a lépéstartásba, (túlzott hangsúlyt fektet a végső csavarra, eközben elveszti az útját) és a vége felé vereséget szenvedtem abban, hogy megtudjam, kik is voltak Wilde biológiai szülei. Ettől függetlenül karakterei, mint ahogy lenni szokott jól kidolgozottak, többrétegűek és érdekesen összetettek. Gúnyos megjegyzéseket is befecskendez társadalmi kérdésekről, beleértve a valóságshow-ban való megjelenéssel elért gyors hírnév potenciálisan messzemenő és romboló következményeit. Rávilágít arra, hogy valójában milyen finom a választóvonal a jó és a rossz között, és emlékeztet arra, hogy néha nincs határa annak, hogy az emberek meddig mennek el a hírnévért és a vagyonért. Wilde a „Tarzan fiú” több izgalmat élt át apja felkutatása közben, mint én, ezért csak halovány nyomokat hagyott bennem a könyv története. De, mivel alig csillapítható étvágyam van a mértéktelen thrillerek iránt, várom a következő könyvedet Coben, a „régi barátság kedvéért”!

ezmegmiafrancvolt???
A történet úgy a felétől vált érdekessé. Túl sok mindent akart belezsúfolni Coben. Kissé elnyúlt a bevezető, túl hosszú lett az előjáték. Tény, hogy az előzőek fényében ezzel most nem igazán nyűgözött le, olvastam már jobbat is Coben mestertől. Pedig mindent belepakolt.

smetalin>!

Könnyed csemege. Súlytalan.
Coben viszi tovább Wilde sztoriját, elmerülünk a családfa kutatásban, trollkodásban, celebségben és közben azért valaki gyilkolássza is a jó népet.

deen>!
Harlan Coben: Egyezés

Nem volt olyan jó, mint Coben korábbi könyvei. Wilde-ot eleve nem tudtam igazán megkedvelni korábban sem. A történet fele lassú volt, és szinte nem történt semmi, majd a második felében gyorsultak be az események. Túl sok minden volt egybegyúrva a cselekménybe, de végül valahogy csak kiegyenesedtek a dolgok. Nem a legjobb Coben könyv, de olvastatta magát.

Szavak_erdeje>!
Harlan Coben: Egyezés

„A karma olyan, mint a bumeráng: amit teszel, visszaszáll rád.”

Te jó ég, ez a könyv! Nem hiszem el, hogy Coben megint tévútra tudott csalni. Számomra izgalmas volt a történet, nagyon sok minden történet benne, emiatt egy pillanatig sem unatkoztam.

Coben mestere annak, hogyan is csigázza fel az olvasó érdeklődését. Ebben a kötetében is váltakoztak az 1-2 szavas párbeszédek, és a hosszabb leírások. Külön választotta a rejtélyes idegen belső monológját, gondolatait, és a fő cselekményszálat.

Ezt a könyvet úgy kell elképzelni, mint egy kirakót, aminek a dobozán nincs kép. Kiborítod az összeset, és elkezded összerakni. Mivel nem tudod milyen minta fog életre kelni, ezért csak a végén döbbensz rá, hogy mit is látsz. Pontosan így volt ez ebben az esetben is. Kaptunk némi információt, és hosszas nyomozás, rejtélyes gyilkosságok, még rejtélyesebb személyek vezettek el a megfejtésig.

Hosszabb ajánló a blogon:

nagyi77>!
Harlan Coben: Egyezés

A könyvet olvasva, igazából nem uralkodott el rajtam az első benyomás: „ezmegmiafrancvolt???", idézvén „robinson” molytársam értékelését.
Minél jobban haladtam előre a könyvben, annál inkább beszippantott. Itt azért meg kell jegyeznem, hogy én nem vagyok nagy krimirajongó, ezért nem is nagyon hiányoltam a nagy nyomozásokat és rejtélyeket a könyvben.
Igazából már nagyon szerettem volna megtudni, hogy a főszereplőnk, Wilde, hogyan került az erdőbe kiskorában, és kik is voltak a szülei. Erre megkaptam a választ, és ez nekem most egyenlőre elég volt.

Aki nem olvasta a sorozat első részét, talán nem igazán baj, mert az író folyamatosan képbe hozza az olvasót az előzményekkel kapcsolatban (ami nekem, aki már olvastam, már kicsit unalmas volt), ezért aztán nyugodtan kezdhetik az olvasást 2. résszel.

Magyar_Szerzők_Könyvei_Blog P>!
Harlan Coben: Egyezés

Ha lehetne, 10 csillagot adnék erre a könyvre. Az első résznél is sokkal jobb lett. Még keszekuszább szálakat indított a szerző. Nem gondoltam volna, hogy ilyen hajmeresztő valóságshow szereplőnek lenni.

Végre megtudhatunk Wilde múltjáról is, aminek nagyon örültem. Másrészt sajnáltam, mert akkor nem lenne harmadik rész. Igen, jó lett volna, ha lenne folytatása. Egészen megszerettem Wilde-ot, Hestert, Laila-t és Matthew-t.

Bővebben itt olvashatod:

Ági_Marton>!
Harlan Coben: Egyezés

Talán még jobban tetszett, mint a Senki fia. A két könyvnek csak annyi köze van egymáshoz, hogy a főbb szereplők ugyanazok, de maga a krimi szál nem kapcsolódik az előző könyvhöz. Nagyon szurkoltam Hesternek és Orennek, illetve Wilde-nak és Laila-nak. :) A krimi szál érdekes volt, csak kapkodtam a fejem, hogy az influenszerek világában hogy is van ez, de izgalmas volt a cselekmény. A bumeráng csoport már egy kicsit túl volt tolva szerintem. Annak viszont örültem, hogy Wilde megtudta, hogyan került az erdőbe anno, illetve megtalálta azokat, akiket keresett.
Összességében tetszett a könyv, de HC-ben nem is csalódtam még!

Gócza_Attila>!
Harlan Coben: Egyezés

Coben írásaiban azon túl, hogy végig érdekes történetek, a csavarokat és a megoldások logikai levezetését kedvelem igazán, amikor a látszólagos kuszaságból minden a helyére kerül. Most is nagyon élveztem az olvasást, faltam a könyvet, de sajnos nem minden lett világos a végére. Az egész történet kiindulópontja pedig, hogy Wilde miért és hogy került az erdőbe, eléggé életszerűtlen lett számomra. Ezért nem öt, hanem négy csillag.

Perlai_Judit>!
Harlan Coben: Egyezés

Olyan „cobenes”, bár kicsit lassabban indul, lehet azért is, hiszen a főhős és a szereplők nagyrésze ismert már a Senki fia regényből, nincs egy arcul csapó történés már az elején, ennek ellenére nekem ez is tetszett. A vége meglepett, amikor kiderül, hogy Wilde ki is valójában, de ugyanakkor olyan esetlennek, talán kicsit erőltetettnek is éreztem, de majd leülepszik, s akkor gondolom, ahogy a könyvben, úgy a fejemben is helyreállnak a mozaikdarabok. Jó olvasni Cobent, szeretem a krimijeit.

– Folytasd!
– A legcsúfabb igazság is jobb, mint a legszebb hazugság.
Wilde a szemét forgatta.
– És ezt hol olvastad, egy szerencsesütiben?

robinson P>!

„Megmenekülése” után a gyermekvédelmi szolgálat átmenetileg nevelőszülőknél helyezte el a „kis Tarzant”.

robinson P>!

A múlt ajtaja ott állt előtte. Csak annyit kell tennie, hogy benyit rajta. Ő mégis habozott.

robinson P>!

Katherine testhezálló blúzt és feszes farmert visel. Vagyis nincs nála fegyver.
Rajtam viszont egy bő szabású sárga dzseki van, amely jól elrejti a Glock 19-esemet.

K_Mike>!

Nagyjából negyven-negyvenkét éves kora közt – maga sem tudta, mennyi idős – Wilde végül rátalált az apjára.

K_Mike>!

A legtöbben azt képzelik, hogy a kártékony trollok túlnyomó része munkanélküli lúzer, aki dühösen posztolgat anyuci pincéjéből, pedig a többség jellemzően iskolázott, állással rendelkező, anyagi biztonságban élő ember. Ami általában közös bennük, az egyfajta vélt jelentéktelenség, beképzelt sértettség és valamiféle indokolatlan áldozatiság.

36. oldal, 3. fejezet (Jaffa Kiadó, 2022)

K_Mike>!

Hester kedvelte ugyan a mondást, miszerint „Ember tervez, Isten végez”, de az a változat, hogy „Ha azt akarod, hogy Isten végezzen, avasd be a terveidbe”, találóbbnak tűnt az ő esetében.

58. oldal, 5. fejezet (Jaffa Kiadó, 2022)

K_Mike>!

Eszméletlen felszabadító megélni az életet a maga teljességében, béklyóktól mentesen.

182. oldal, 18. fejezet (Jaffa Kiadó, 2022)

– Mit súg az ösztönöd?
– Sosem az ösztönömre hallgatok – mondta Wilde.
– Az erdőben sem?
– Az más. Az a túlélő ösztön. Az arra jó, hogy átlásd az őskáoszt, és életben maradj. Persze, arra szoktam hallgatni. De amikor valaki annyira elvarázsolt és narcisztikus, hogy úgy érzi, a puszta tények helyett is az ösztöneire kell hallgatnia, az már nem ösztön, hanem szubjektív torzítás.

275-276. oldal, 29. fejezet (Jaffa Kiadó, 2022)

K_Mike>!

[…] Vagy éppen ez volt az a változás, amely meggyőzte: ahogy nincs fent lent nélkül, és nincs fény sötét nélkül, úgy a vidéket sem élvezheted igazán város nélkül. Talán éppen azért volt, mert a nagyváros, hiába zsúfolt és hatalmas, hagyta, hogy egyedül legyen, hagyta, hogy kedvére nézelődjön és nyugodtan kószáljon egymagában, miközben a tömeg hömpölyög körülötte.

93. oldal, 8. fejezet (Jaffa Kiadó, 2022)