Az ​ördög játszótere 173 csillagozás

Harlan Coben: Az ördög játszótere Harlan Coben: Az ördög játszótere

Nem ​akart ölni, mégis gyilkos lett belőle. El akarta felejteni, ami történt, de nem engedték. Feleséget akart, gyereket és egy házat a kertvárosban, de valakiknek ez nem tetszett. Kilenc évvel a szabadulása után már senki nem emlékszik Matt Hunter egykori énjére. Ő csupán egy börtönviselt gyilkos, akinek mindenért meg kell küzdenie az életben. Úgy tűnik, feleségével – Oliviával – sikerül új életet kezdeniük. Jó munkahelye van, és Olivia gyermeket vár. Kiválasztottak egy eladó házat a kertvárosban, az álom beteljesülni látszik. Ám egy napon Matt sokkoló, megmagyarázhatatlan üzenetet kap Olivia telefonjáról. Mielőtt magához térhetne a meglepetésből, egy autó szegődik a nyomába, s majdnem halálra gázolja. A titokzatos férfit, aki Mattet követi, holtan találják. Egy köztiszteletben álló apácát meggyilkolnak. Mind a helyi, mind a szövetségi nyomozók – köztük Loren Muse, Matt egykori iskolatársa – úgy látják, hogy a bizonyítékok olyan valakire vallanak, aki ült már börtönben… (tovább)

Az ártatlan címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 2005

Kelly, 2005
366 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639667860 · Fordította: Illés Róbert

NaNa_88>!
Harlan Coben: Az ördög játszótere

„A jó törékeny. (…) A jó olyan vékony és áttetsző, hogy egy gyenge fuvallat is megsemmisíti.”

Képtelen vagyok Cobent úgy olvasni, hogy kitaláljam a végső csattanót. Próbálok agyalni, összerakni a darabkákat, de teljesen sose sikerül. Vagy én vagyok túl ostoba, vagy Coben túl jó. Maradjunk az utóbbinál.

A könyv első 50-60 oldala még csak felvezeti a szereplőket és a több szálon futó cselekményeket. Itt még csak arra koncentráltam, hogy ne veszítsem el a fonalat a ki-kicsodában. Meglehetősen sok szereplővel dolgozik, de nem követhetetlen. Mindenkit szerepeltet annyira és annyiszor, hogy konkrét arc párosítása nélkül sem zökkenünk ki.
Az egyre kacifántosabb történet során azonban marad idő egy kis lelkizésre és persze a humorra is. Több szereplő fejébe is betekintünk, így a legtöbben a szívünkhöz nőnek valamilyen szinten. Persze Matt a főszereplőnk, neki szurkolunk, de megismerjük a „másik oldalt” is. Többnyire az E/1-ben írt regényeket részesítem előnyben, de van, ahol az E/3 nem hogy működik, de egyenesen szükséges. Ez egy ilyen könyv. Sokkal színesebb és összetettebb képet kapunk mindenről.

Ahogy a kezembe vettem ezt a könyvet, máris szemet szúrtak Dan Brown szavai : „Az egyetlen ok, amiért leteszed ezt a könyvet, hogy bezárd a bejárati ajtót.”
Hát erre senki ne számítson. :D Hacsak nem úgy értette, bezárod az ajtót, hogy még véletlenül se zavarjon meg senki. Azt meg tudom érteni. Mert hozza a szokásos szintet. Izgalmas, csavaros, vicces, titkokkal teli.

Books_of_Peter P>!
Harlan Coben: Az ördög játszótere

Matt Hunter kanossza-járását követhetjük nyomon ebben a Harlan Coben műben, aki az elpusztíthatatlan szuperhőst alakítja a könyvben. Olivia, a feleség nem az akinek látszik és Matt nyomozni kezd.
Nekem túlságosan amerikai volt, sok hajszával, akcióval…de ne szórjunk hamut Harlan fejére, ő ezt a stílust tudja és az elsők között indította el.
(Pedig ebből később Netflix-sorozat készült…ja, az amerikai piacra.)

Harlan Coben: Az ördög játszótere

Azt hiszem, elmondhatom most már, hogy Harlan Coben felkerült az abszolút kedvenc íróim listájára.
Falom és falom a könyveit.
Egyiket a másik után, és, noha klisék halmaza, nekem a körítés, a stílus nagyon bejön.
Az ördög játszótere nekem megintcsak azt a pörgős akciófilm érzést adta, amit az eddigiek, és megint úgy éreztem, mintha a kilencvenes évekbe röpültem volna vissza, pedig nem is akkor játszódik a sztori.
Valahogy mégis ilyen a hangulata.
Ezt nagyon bírom Cobenben.
Matt, a főszereplő nagyon közel kerülr hozzám, nagyon megkedveltem, nehezen is engedtem el a végén. Neki sok helyen kellett újból kezdenie. A börtön után, a leendő új lakhelyén, ahol egy tirpák ex-iskolatárs folyton a pofájába vágja: nem kívánatos a környéken, és hát persze újból kell kezdenie megismerni Oliviát, a feleségét, mert bizony ő mindennek a nyitja, a maga titkaival, meg múltjával. Mert a múlt újra visszaköszön.
Másik kedvenc Loren lett, akit kicsit Scully ügynökként képzeltem el, őt is bírtam, tipikus mitugrász rendőrcsaj.
Jah, és persze bírom, hogy Coben megint az utolsó 2-3 oldalra is hagy egy baromi nagy csattanót, aminek olvasása közben veszettül fogom a fejem: hogy ezt eddig miért nem vettem észre.

Mary_J>!
Harlan Coben: Az ördög játszótere

Coben, egy újabb régi nagy kedvenc. Hiába a legtöbb könyve az igazi amerikai krimi, szuperszext magánnyomozóval, megbélyegzett előéletű ám szerethető karakterekkel, prostitúció, korrupció, jog, szóval minden ami kell, de valahogy mégis sikerül úgy magába szippantani, hogy egyszer csak azt veszem észre a végére is értem.
Jó a stílusa, a sok felvezetés ellenére én soha nem érzem, hogy leült volna a történet, és a végére mindig tartogat legalább egy pici meglepetést, még akkor is, ha már azt gondolná az olvasó, hogy minden rájött… A karakterek elég tipikusak, de szerethetőek a cselekmény pedig soha nem unalmas.

BoSziKa78>!
Harlan Coben: Az ördög játszótere

Ez előtt a könyv előtt egy másik Coben könyvet olvastam és valahogy nem volt elég. Még akartam ilyet. Ennek tetszett a borítója legjobban, hát ezt választottam. Végig az motoszkált a fejemben, hogy én ezt már láttam film formájában. Van belőle film?
Jó volt a történet, fordulatos, letehetetlen, csak most a vége túl tökéletesre sikeredett.

hanni787>!
Harlan Coben: Az ördög játszótere

Nagyon hamar kivégeztem ezt a könyvet is, mondjuk tőle az összeset majdnem egy ültő helyemben olvastam, annyira magával ragadnak a sztorik. Imádtam Mattet, a sztorit, hogy ilyen hátborzongató volt, de persze mindig a vége a legjobb, amikor kiolvasás után csak ülsz és nézel, hogy wow.

Baba082>!
Harlan Coben: Az ördög játszótere

Vallom, hogy a krimi filmvászonra való és ott is hamar elalszom rajta, de ez a könyv azért mégis jó. Sablonos karakterekkel van ugyan tele, a történet is ismerős bármelyik sorozatból akár, de ahogy megírta Coben, az nagyon tetszik.
A könyv úgy kezdődik, hogy azt hittem itt be is fejezem, de ha eltekintünk az elején lévő kitekert E/2 – ben írott szuggerálós résztől, utána jó kis kaland végig olvasni. Pörgős, nem unalmas, okoz azért meglepetéseket is.
Egyetlen bajom vele, hogy a reklám itt is sokat dobott a könyvön, és köze nincs a történethez. A borító ugyanis azt mondja, hogy egyetlen dologért teszi le az ember, hogy becsukja az ajtót. Bocsánat, de ez csak abban az esetben igaz, ha az ember Vegas-i k… rúdtáncos. Ha ez a mondat nincs a borítón, nem érzek csalódást, de ott volt, és én valami valóban feszült thrillerre számítottam. Helyette kaptam egy jó krimit.

niky0923 P>!
Harlan Coben: Az ördög játszótere

A könyv feléig már-már untam, több szereplő szemszögéből futott a sztori, nem teljesen értettem, merre tartunk, és abban sem voltam biztos, hogy szeretném tudni. Aztán valami átkattant, és hirtelen hihetetlen izgalmas lett, ahogyan összeértek a szálak és beindult a “buli”.
A könyv első fele miatt csak 4 csillag, de szépen felhozta szóval ezt egyértelműen megérdemli. Kedvencem nem lesz, de egynek jó volt.

colman>!
Harlan Coben: Az ördög játszótere

Az író egyik legjobb könyve, szerintem. Igazi nyomozós krimi, a végén egy-két nem várt csavarral. Tetszett!

Baranyi_Nagy_Betti P>!
Harlan Coben: Az ördög játszótere

Hát nem olyan, mint a Senkinek egy szüt se regénye. de azért nem rossz. Annyira nem ragadott magával a sztori és a fordulatai sem. Olivia karaktere nem tetszett. Nem sajnáltam kicsit sem, inkább zavart, hogy hazudozott. Mattnek a férjnek is elég gázos a múltja. Egyedül Kira története tetszett benne. Fogok még olvasni az írótól de nem ez a könyv lesz tőle a kedvenc.

robinson P>!

– Várjunk csak egy pillanatot! – mondta. – Azt akarod mondani, hogy az apácának szilikonmelle volt?
– Hát, nagyon úgy fest.

Szédültnapraforgó>!

Felnőni sehol sem egyszerű, gondolta. A kamaszkor egy háborús övezet, éljen bárhol is az ember.

robinson P>!

A jó törékeny. Ezt megtanulja az ember, ha meggyilkol valakit. Ezt megtanulja, ha négy évet tölt egy fegyházban.
A jó olyan vékony és áttetsző, hogy egy gyenge fuvallat is megsemmisíti.
Vagy egy telefoncsörgés.

gregsys P>!

Loren a Főnökasszony feje fölött lógó keresztre pillantott. Eszébe jutott egy ősrégi vicc, amit akkor hallott, mikor elkezdett ide járni. Egy fiú mindig csak egyeseket és ketteseket hoz haza matekból, mire a szülei úgy döntenek, hogy átíratják egy katolikus iskolába. Mikor hazaviszi az év végi bizonyítványát, a szülők döbbenten látják, hogy a gyerekük színjeles mindenből. Megkérdezik, hogy mi történt, mire azt feleli: – Mikor bementünk a kápolnába, és megláttam azt a pluszjelre szegezett fickót, tudtam, hogy ezek nem viccelnek.

Tési>!

– Ez úgy hangzik, mintha bűnös pénz lett volna.
Katherina Anya elmosolydott:
– Miért, van másmilyen is?

Merre_jársz>!

Gondolkozott azon, hogy nyugatra költözik – Arizonába vagy Új-Mexikóba, valami meleg és napsütötte helyre. Új éghajlat, új élet. De az igazság az volt, hogy nem nagyon szeretett a szabad ég alatt lenni. Szerette az esőt és a hideget, mert így legalább nem kellett bűntudatot éreznie, ha odabent maradt, és filmet nézett vagy olvasott.

gregsys P>!

Van ebben valami különös – mikor az ember felnőttként fut össze olyanokkal, akikkel utoljára általános iskolában találkozott, és ahogy rájuk néz, felismeri bennük az egykori gyereket.

Tési>!

Repül az idő, Matt. Minnél öregebb leszel, annál gyorsabban.

gregsys P>!

A neveltetésed, a génjeid, az élettapasztalatod, a körülményeid, minden – igazából csak mázli kérdése.

gregsys P>!

A tragédia valahogy így működik: Ha egyszer felbukkan, előbb legyőzi az ellenállást, majd szép lassan felemészt mindent.