Cukormentes ​ételek 1 csillagozás

Receptek egy tudatos étrendhez
Hargitai György: Cukormentes ételek

A finomított szénhidrátok (mint például a cukor) számos betegség előidézői. A mindennapi energiaszükségletnek csak mintegy 10 százalékát kellene cukorból fedeznünk, az pedig az elfogyasztott gyümölcsök és tejtermékek révén hamar összeadódik. Ehhez képest egy átlagember ennek a mennyiségnek a sokszorosát fogyasztja el. Ez a cukordózis hatalmas károkat okoz a szervezetben, és az elhízás mellett a cukorbetegség kialakulásához is nagyban hozzájárul.
Szakácskönyvünkben olyan, csökkentett cukor- és szénhidráttartalmú ételeket gyűjtöttünk össze, amelyek amellett, hogy egészségesek, még finomak is. kipróbált receptjeink mellett hasznos információkkal szolgálunk az elkészítés módjáról, idejéről, nehézségi fokáról, illetve az étel árfekvéséről és energiatartalmáról, a receptekhez kapcsolódó jó tanácsokkal pedig a zökkenőmentes sütéshez-főzéshez igyekszünk segítséget nyújtani.

Jó főzést és jó egészséget kívánunk!

I.P.C., Budapest, 2015

Tarja_Kauppinen IP>!
Hargitai György: Cukormentes ételek

Hargitai György: Cukormentes ételek Receptek egy tudatos étrendhez

Olyan szép ételfotók vannak benne, hogy egykettőre ki is olvastam; még azoknak a húsételeknek a képeit is szívesen nézegeti az ember lánya, amelyeket úgysem fogok elkészíteni, mert túl macerásak, meg nem is az eseteim.
A mag- és gyümölcs alapú, müzli jellegű édességeket és a gyümölcsleveseket kipróbálom majd, ha egyszer nagyon ráérek és/vagy szöszmötölős kedvemben leszek. Quinoát fogalmam sincs, honnan szerezhetnék, de ha jól értettem, rizzsel helyettesíthető. Helyes.
Elég ekletikus kötet minden szempontból: bonyolultság, ízvilág és eredet szerint is vegyes, van itt a paradicsomlétől (turmixold le a parit – csak ezt egy teljes oldalban írja le) a füstölt tofu hirtelen sütve aszalt szilvás lilahagyma-lekvárral-ig minden. Meggybefőtt eltevése mellett mindjárt ott a koreai üvegtészta is.
Elsősorban a cukor kihagyására épül, így néhány receptben előfordul például fehérliszt, alkohol meg többen is – nehogy már az olvasó kreativitása elsorvadjon, amidőn a nemkívánatos hozzávalókat valami mással pótolni kényszerül.
Ezt leszámítva azonban rendkívül esztétikus és informatív kötet, minden receptnél kalória-, időtartam-, költség- és nehézségi szint-adatokkal.