Szofi ​és a Mikulás (Szofi) 43 csillagozás

Harcos Bálint: Szofi és a Mikulás

Szofi krampusz lett! Ugye ez nem meg­lepő? De az, hogy azért lett krampusz, mert fél, hogy virgácsokat kap? És mert SEGÍTENI akar a Mikulásnak? Ez már igen! Csakhogy ha Szofi elkezd segíteni, akkor minden a feje tetejére áll Szálljatok be ti is a szánba Szofi és a Mikulás mellé, és éljétek át varázslatos, éjjeli utazásukat a háztetők felett!

Eredeti megjelenés éve: 2016

Tagok ajánlása: 2 éves kortól

Citrompor
Harcos Bálint: Szofi és a Mikulás

Könyvesbolti gyorsolvasás keretében sikerült belevetnem magam Szofi legújabb, téli kalandjába. A megjelenés időzítése kiváló, Cristina Quiles illusztrációi továbbra is nagyon aranyosak és vonzzák a tekintetet: a kötetet egyből észrevettem a mikulásos és karácsonyi tematika szerint rendezett gyerekkönyvek között.
A történetben Szofi ezúttal sem vesz vissza jottányit sem jóindulatú kotnyelességéből spoiler. Szofi hol aranyos ötletekkel áll elő spoiler, hol szeleburdiságból követ el apró, nem várt csínyeket spoiler. Mindeközben hol megmosolyogtatott, hol enyhe szemöldökráncolásra késztetett.
A katarzis ezúttal nálam elmaradt, de a célközönséget biztosan elvarázsolja. Nálam is megérne még egy lassabb, figyelmesebb átlapozást, ahol elmerülhetnék az illusztrációk apró részleteiben. Mondjuk kezemben egy bögre forró csokoládéval. :)

meseanyu MP
Harcos Bálint: Szofi és a Mikulás

Ez a rész megint kevésbé tetszett. Szofi, ha nem is rosszindulatú, de idegesítően hiperaktív. A végén már fárasztott a sok balhé, a lezárás meg olyan kurta-furcsa volt.

ziara
Harcos Bálint: Szofi és a Mikulás

Eddig még csak egy „Szofit” olvastam, az is tetszett, de nem olyan húúúú, de nagyon. Ezzel is ugyanígy voltam. Az illusztrációk nagyon helyesek és kedvesek, de a sztori kicsit eltúlzott, nekem. Kicsikémnek nem is viszem haza, úgyis egy kisebb könyvtárnyi könyv van nálunk:))

Hintafa P
Harcos Bálint: Szofi és a Mikulás

A legkisebb mesehallgatónak nagyon tetszett Szofi kalandja a Mikulással. Engem picit kezdett zavarni, Szofi kicsit túlzott segítségnyújtása. Viszont le a kalappal a Mikulás türelme előtt.

katen P
Harcos Bálint: Szofi és a Mikulás

Szofi továbbra is halálosan idegesítő, csoda hogy Mikulás nem csapta agyon!!

Uzsonna
Harcos Bálint: Szofi és a Mikulás

A hangulata tetszett a könyvnek, az illusztrációk is bejöttek, Szofi SEGÍTENI akarása volt egy kicsit sok(k).

bagie P
Harcos Bálint: Szofi és a Mikulás

Nekem bejön a grafikája, meg a cserfes, rosszcsont Szofi alakja is… Peti óvodás kalandjai mellett jól esett egy vagány csaj egyéjszakás történetét is olvasni…
Szeretnék egyszer olyan kislányt nevelni, aki vagány krampusz lesz a Mikulás mellett… :)

dianna76 P
Harcos Bálint: Szofi és a Mikulás

Mivel sehogyan sem jutok hozzá könyvtárból, neten néztem meg a mesét, s így a szerző előadásában élvezhettem. Kicsit erőltetettnek tűnt a humor. Mármint lehetetlenség, hogy egy gyerek segíteni akarása ennyire balul süljön el. Direkt rosszalkodásnak tűnt az egész. Ettől függetlenül nem volt rossz ez a Szofi mese sem. Az illusztrációk, és a színvilág pedig hozta a megszokott kedvességet, szépséget.

theodora
Harcos Bálint: Szofi és a Mikulás

Nem szoktam ilyen képeskönyveket olvasgatni, de most szembejött velem a könyvtárban – pár perces olvasmány, de mosolyt csalt az arcomra. Szofi nagyon cuki, mindig segít a Mikulásnak még ha nem is sül el jól :D
Nagyon szépek az illusztrációk! :)

Boglinc P
Harcos Bálint: Szofi és a Mikulás

Számomra nem volt az igazi. Helyes, de nem igazán tanulságos.
Mondjuk megmosolyogtam, mert ismerősöm fia pont ilyen, mint ez a leányka! :D Egészen addig vicces ezt nézni, míg kívülálló vagy és nem elszenvedő. :D Bár egy idő után kívülállóként is próbára teszi a türelmed, pont, mint Szofi! :)