Szofi ​átváltozik (Szofi) 51 csillagozás

Harcos Bálint: Szofi átváltozik

Szofi vásárolni megy Mamával egy nagy áruházba. Mennyi csillogós ruha és mennyi tükör!
Jól lehet itt átváltozósat játszani, főleg egy új baráttal…
Szofi és Tomi elszaladnak, és a boltban egyszer csak megjelenik két bohóc. Aztán egy fa és egy bokor. Majd két oroszlán. Végül egy hatalmas dínó! Ajjaj, mi történik itt?
Ugye, ti is szeretnétek, hogy egy egész áruház a tiétek legyen? Hát még Szofi! Gyertek, lessetek be Szofi titkos ruhatárába!

Eredeti megjelenés éve: 2018

Kiadói ajánlás: 2 éves kortól · Tagok ajánlása: 2 éves kortól

Bea_Könyvutca P>!
Harcos Bálint: Szofi átváltozik

Ebből a könyvből megtudhatjuk, mit kezdenek magukkal a gyerekek, amikor szüleik vásárolni mennek és összetalálkoznak egy ismerőssel, akivel vég nélküli beszélgetéseket folytatnak.

Nagyon ismerős volt ez az alaphelyzet, szerintem sokan átéltük gyerekként, amint a felnőttek beszélgetnek, mi pedig unatkozunk mellettük. Mit is lehet ilyenkor csinálni?

Remek kis könyv ez, először a történet, majd a nagyszerű képek tanulmányozása nyújt vidám kikapcsolódást.
Bővebben: https://konyvutca.blogspot.com/2018/06/szofi-slutty-es-…

meseanyu P>!
Harcos Bálint: Szofi átváltozik

Átlagos Szofi: a kislány rossz, mint a bűn, ami roppant idegesítő, de a képek szuperek.

katen P>!
Harcos Bálint: Szofi átváltozik

Nem vagyok Szofi-rajongó, viszont ez a rész végre tetszett! Vicces volt, szép volt, a két gyerekem hangosan nevetett Szofiék bolondságain, mert ugye zsák a foltját…
Mindemellett Szofit még mindig péklapáttal… Valaki majd mondja meg, ez vajh melyik áruház lehetett, ahol így hagyták Szofiékat garázdálkodni, mert akkor hétvégén én is odamegyek a három gyerekemmel, köszi!! :D

Chöpp P>!
Harcos Bálint: Szofi átváltozik

Bevallom, nem vagyok annyira kibékülve ezzel a Szofi leányzóval. Most is mekkora kupit csináltak azzal a Tomi nevű pernahajderrel az áruházban!

ziara>!
Harcos Bálint: Szofi átváltozik

Igazából a sztorik nekem felejthetőek, de a rajzok miatt 3,5 helyett 4 csillagot adtam.

bagie P>!
Harcos Bálint: Szofi átváltozik

Szofi vagánysága megnyert itt spoiler és itt spoiler de most nagyon idegesített rendetlenkedés, az áruház feltúrás… ilyen Szofit nem szeretnék :)
De a rajzok nekem még mindig nagyon bejönnek…

Trudiz>!
Harcos Bálint: Szofi átváltozik

Nagyon aranyos, nagyon találó történet. Szofinak most társa is akadt a bohóságok véghezviteléhez. Az igazgató néni hozzáállása pedig végtelen nevettető, a rajzokról nem is beszélve, melyek hűen tükrözik a meglepődöttségeit.
Igazán kedvelem. :)

gab001 P>!
Harcos Bálint: Szofi átváltozik

Szeretem Szofit, minden találkozás egy élmény. Ezúttal egy áruházban lehetünk tanúi a rá jellemző varázslatnak. Megtudhatjuk, hogy néhány ruhadarab segítségével mennyi minden lehet belőle. Az illusztrációk ezúttal is nagyon tetszettek, bár lehet, hogy már ez is az elfogultságom része. Belátom, hogy szülőként könnyű hibát találni a könyvben, de én nem tudom így olvasni. Teljesen elvarázsol.

ddani P>!
Harcos Bálint: Szofi átváltozik

Ez talán egész kezdőknek is működik, én megpróbálnám. Kalandos, ötletes és nem feltétlen rosszalkodós felforgatás, barátkozással a felnőtt unalom ellen – hangutánzó szavak és színes, eredeti illusztrációk. Nekem működik, ha ovis lennék, fel is olvashatnátok bármikor.

dianna76 P>!
Harcos Bálint: Szofi átváltozik

Lehet, hogy nagyon elteltem már Szofival, de nem tudtam felhőtlenül elszórakozni ezen a történeten. Nekem inkább olyan álarcosbálos, rossz gyerekes volt, mintsem aranyos. Igen, idegesített a két gyerek viselkedése, az áruházban való rendbontása, ami mellesleg a szülőket hidegen hagyta. Ennek ellenére azt gondolom, hogy a célközönségnek maradéktalanul tetszik a Szofi sorozat humora, mert Szofit olvasni/hallgatni/nézni móka és kacagás. Az illusztrációk pedig mindig szépek, ízlésesek. Próbálom az utóbbiakat figyelembe venni a csillagozásnál.