Szofi ​a vidámparkban (Szofi) 15 csillagozás

Harcos Bálint: Szofi a vidámparkban

Szofi vidámparkba szeretne menni. Csakhogy ­télen zárva van a vidámpark. Szánkózni azonban lehet! Szofi felül a szánkójára, és átsuhan a parkon, át a játszótéren, át a karácsonyi vásáron, át az állatkerten… Végül berepül a lezárt ­vidámparkba, amely épp téli álmot alszik. Vagyis csak aludt. Eddig.

Eredeti megjelenés éve: 2017

Pagony, Budapest, 2017
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634103141 · Illusztrálta: Cristina Quiles

meseanyu MP
Harcos Bálint: Szofi a vidámparkban

Ez most megint egy aranyos, szórakoztató, jól felépített sztori volt, de azért Szofi alapvetően még mindig a szófogadatlanság királynője, amivel nem tudok megbarátkozni. Az iskolában látom, hogy milyen káros az, ha egy gyereket úgy nevelnek, hogy csinálj, amit akarsz, lényeg, hogy vagány és vicces legyél. Szofi valahogy ezt sugallja, és ez nem biztos, hogy jó.

ziara P
Harcos Bálint: Szofi a vidámparkban

Nekem ezek a Szofi történetek erőltetettek, de a rajzok nagyon tetszenek, ezért adtam egy fél csillaggal többet.

Chöpp
Harcos Bálint: Szofi a vidámparkban

Nekem ez volt eddig a legjobb Szofi. Szeretem a vidámparkot! És szerettem Szofi bekurjantásait is (főleg fennhangon olvasni).

icu79 P
Harcos Bálint: Szofi a vidámparkban

Én ezeket a Szofi sztorikat nagyon nem bírom, kifejezetten irritálnak, és ez eddig talán a legrosszabb. :(

bagie P
Harcos Bálint: Szofi a vidámparkban

Szofi nekem még mindig nagyon szimpatikus… nagyon tetszenek az illusztrációk :)
és Szofi vagány: neki még a télen bezárt vidámpark is kinyílik…

nagara
Harcos Bálint: Szofi a vidámparkban

Ez most egészen jó volt (az eddigi Szofis történetek nálam vegyes skálán mozogtak), lehet a vidámpark miatt?

PTJulia P
Harcos Bálint: Szofi a vidámparkban

A képi világ annyira franciás (ha jól sejtem, az illusztrátor neve is az, így nem véletlenül), nekem tetszett. A történet kevésbé, bár tulajdonképpen elmegy. Kicsit fura, hogy óvodás gyerek egyedül mehet szánkózni, de én arra gondoltam, hogy ezt az egészet álmodja csak, hogy megtörténik.

dianna76 P
Harcos Bálint: Szofi a vidámparkban

Lehet, hogy abba kéne hagyni Szofi történeteit? Míg a sorozat első kötetei elvarázsoltak, addig ez most valahogy nem jött be. Szánkózásból vidámparki hullámvasút és szellemkastély. Mellesleg az utóbbi szerintem félelmetes a korosztálynak, akiknek a Szofi mesék szólnak. Vagy nem? Az illusztrációkat viszont továbbra is szeretem.

Pagony, Budapest, 2017
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634103141 · Illusztrálta: Cristina Quiles
hollow_crown
Harcos Bálint: Szofi a vidámparkban

Szofikám, mi nagyon nem leszünk jóba szerintem SOHA de SOHA.
1: Nyilván eszméletlenül nem érdekel, amit Anyukád kért. (Egyébként korrekt, kit érdekelt, mindig azt csináltuk, ami tilos volt, de az üzenet akkor se korrekt.)
2: Anyuka miért kér teljesíthetetlen dolgokat?
3: MIÉRT ENGEDI EL EGYEDÜL A GYEREKÉT? Mennyi lehet Szofi? 4-5?