A ​csupaszín oroszlán 31 csillagozás

Harcos Bálint: A csupaszín oroszlán

Íme egy oroszlán, akinek mindene más színű! A sörénye zöld, a kalapja piros, a kabátja lila, a nadrágja, nos, az sajnos sáros és barna Pedig igen elegáns helyre igyekszik, színházba megy. Tarts vele, és tanuld meg a színeket ezzel a csupaszín és csupaszív oroszlánnal!

Eredeti megjelenés éve: 2015

Tagok ajánlása: 3 éves kortól

Pagony, Budapest, 2015
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634100959 · Illusztrálta: Dániel András

Uzsonna>!

Az oroszlán csupaszín,
Története csupaszív,
Mese közben száj húzódik,
S kivillan a csupasz íny.

Bea_Könyvutca P>!
Harcos Bálint: A csupaszín oroszlán

Imádnivaló kis lapozgató könyv, melyben a gyerekek játékosan, viccesen ismerkedhetnek a színekkel, egy fura csupaszín oroszlán kalandjain keresztül.

A könyvet Dániel András illusztrációi kísérik, a kufliknál megismert ugyancsak imádnivaló, kicsi, beszélő figurák itt is megjelennek, tovább fokozva a vicces jelenetek hatását. Szép színek, formák, aranyos szöveg, tökéletes gyerekkönyv a legkisebbeknek.

A verses forma engem is verselésre indított, amit a blogon el is olvashattok:

meseanyu P>!
Harcos Bálint: A csupaszín oroszlán

Tökéletes kis könyvecske a színek játékos tanulásához, a szerzőpároshoz híven vicces, ötletes és egyben nagyon szemet gyönyörködtető is.

Hintafa P>!
Harcos Bálint: A csupaszín oroszlán

Rettenetesen lehet szeretni ezt az oroszlánt és szerettük is. Napokon keresztül csak ezt olvastuk. Nagyon jók a rímek, a kicsi is azonnal ráérzett a ritmusra, emellett a történet is érdekes maradt. Ráadásul a színeket is remekül tudtuk gyakorolni.

Trudiz >!

Sok színt ismerhetünk meg Harcos Bálint oroszlánjának segítségével,
rímbe szedve, tetszetősen :)

Izolda P>!
Harcos Bálint: A csupaszín oroszlán

Tökéletes, hangosan nevetgéltem a könyvesboltban.

Boglinc P>!
Harcos Bálint: A csupaszín oroszlán

Nevezhetnénk szerencsétlen oroszlánnak is igazából… :D A színeket jól meg lehet belőle tanulni, ám ne ámítsuk a gyereket, hogy fekete lesz a festék, ha mindent összekever egymással… :D Minden esetre az biztos, hogy főhősünk tényleg nagyon színes egyéniség. :D

Pagony, Budapest, 2015
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634100959 · Illusztrálta: Dániel András
Juci P>!
Harcos Bálint: A csupaszín oroszlán

Vidám, verses lapozó, amiben sok minden nem történik, csupán egy oroszlán próbál eljutni a színházba a legjobb ruhájában, de különböző baleseteknek köszönhetően csupa szín lesz a ruhája (na meg a sörénye, pofája stb.). A komplementer színekről is megtudhatunk ezt-azt :) (Nekem csak akkor esett le, hogy csupaszín, és nem csupaszív, amikor olvasni kezdtem.) Ovisoknak ajánlanám.

szemüveges_süni>!
Harcos Bálint: A csupaszín oroszlán

Jól rímbe szedett takaros kis mese. És ami a lényeg…………..poénos!

Sicc>!

Cuki, bírtam Dániel András hozzászólásait! :D:D
(ajándékba vettem, remélem bejön:)

Trudiz >!

Majd fölé szállt egy pacsirta,
és placcs-placcs!, jól lekakilta.
S az oroszlán? Ezt eltűrte?
Mérges lett (és itt-ott SZÜRKE…)