14. legjobb vers könyv a molyok értékelése alapján
21. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
25. legjobb gyermekkönyv kicsiknek könyv a molyok értékelése alapján

A ​boszorkánycica 148 csillagozás

Harcos Bálint: A boszorkánycica

„Csiribú-csiribá! Mesénk útnak indul. Főhőse egy cica, kinek neve: Pindur.”

Harcos Bálint új, verses meséjében Pindur, az elkergetett cica elindul, hogy gazdát találjon magának – Banyaguff, a vén boszorkány pedig épp cicasegédet keres. A kicsi, de vagány Pindur mellett két másik macska, Masni és Csimbók is megpróbálnak a banya kegyeibe férkőzni, és beleadnak mindent, hogy kiállják a három próbát…

Bravúros verselésű, ellenállhatatlan történet, Bognár Éva Katinka boszorkányosan szép rajzaival!

Eredeti megjelenés éve: 2018

Kiadói ajánlás: 5 éves kortól · Tagok ajánlása: 3 éves kortól

Pagony, Budapest, 2019
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634103233 · Illusztrálta: Bognár Éva Katinka
Pagony, Budapest, 2018

Bea_Könyvutca P>!
Harcos Bálint: A boszorkánycica

A gyerekkönyvek között megtaláltam 2018 első kedvencét, ami annyira aranyos, amennyire vicces, azaz nagyon!

Egy kedves, bájos, végtelenül szerethető történet, remek rímekben elbeszélve, Harcos Bálint úgy játszik a szavakkal, hogy minduntalan mosolyt csalt az arcomra.

Az értékelést a blogon olvashatjátok:

olvasóbarát P>!

„Azt zümmögi egy ágacska,
hogy Pindur egy kóbor macska….”
Pindur kalandjait meséli el ez a kedves, verses kis történetecske.
A cica egerészésben ugyan nem jeleskedett, de kedves, talpraesett cicacsemete, ezért elnyerte a banya által szervezett vetélkedő díját, otthonra talált a romos kastélyban.
Bognár Éva Katinka nagyon szerethetővé rajzolta az összes macskát és a banyát is.
Megérdemelten nyerte el a kötet Az évtized gyermekkönyve versenyben a zsűri díját.

Klodette>!

Egyszerűen varázslatos.
Végig mosolyogtam miközben olvastam.
Kedves kis illusztrációk, mókás, szépen rímelő verses mese, cuki cicák, egy kis boszorkányság, egy kis őszi ráhangolódás. Annyira aranyos történet.
Pindur, te csodás. *_*
Pindur cicát mindenkinek.

meseanyu P>!
Harcos Bálint: A boszorkánycica

Tényleg hatalmas cukiság rajzban is meg szövegben is. Bár én a vége felé már néha úgy éreztem, hogy a verselés megbicsaklik olykor, és a sztoritól is egy hajszálnyival többet vártam, de azért nagyon szerethető volt a főszereplő a végtelen bizalmával, jóindulatával, és hangulatos, aranyos az egész a kisebb hiányosságok ellenére is.

Simiréka I>!
Harcos Bálint: A boszorkánycica

Hát, Harcos Bálint nekem feladta a leckét, de legalább élvezettel húztam az igát. Rongyosra olvastam a könyvét, napokig tartó toplistás esti mesekönyvként esélyem sem lett volna elpakolni a gyerekszoba fő könyvkupacának legtetejéről. Persze, ez ennyiben nem merült ki, ugyanis akarva-akaratlanul hallgattam, ahogy a kisfiam szavalja a verses mesét, amit aztán már együtt skandáltunk, akkor is, ha esett, akkor is, ha fújt.
Sokadjára is jól szórakoztunk a jól kifaragott történeten. Bognár Éva Katinka rajzait is szerettük.
Ez egy olyan mesekönyv, ami a szívünkhöz nőtt, és bár egy időre eltűnt a fő könyvkupac tetejéről, biztos vagyok benne, hogy elővesszük még, néha-néha idézünk majd belőle.

Hintafa P>!
Harcos Bálint: A boszorkánycica

Részünkről Pindur for President!, ez pedig egy könyv, minden esetre. Harcos Bálint verses meséje, Julia Donaldson könyvecskéinek hangulatát idézte. Masnisok, nyeglék, bugrisok, kelekótyák, fogatlanok. Változatos kompánia, amiből a boszi három próbával szándékozik kiválasztani a megfelelőt. A sok hóbortos kóborló macska közül Pindur a nyerő. Okos, empatikus, kedves, aki nemcsak ügyesen megjegyzi a varázsigéket, de a morcos Banyaguffot is megszelídíti.

A szöveg jópofa, vicces, aranyos rímek, barátságosan ismerős szókészlet, élvezetes szópárosítások. A karakterek nagyon jól eltaláltak (a nyegle bonviván, a kényeskedő Masni, akik a próbákat viccesebbnél viccesebb módokon bukják el), a történet nem kiszámítható (kivéve a végét), végig izgalmas marad. Pindur, a kiscica pedig egy tündérbogár. Végtelelenül jóságos, mindenben a jót és a szépet látja, igazi ‘feel good’ történet.
Bővebben: https://hintafa.blog.hu/2018/04/05/harcos_balint_boszor…

Molymacska P>!
Harcos Bálint: A boszorkánycica

Kezdem úgy érezni, hogy amiben macska van, azt én nem tudom nem szeretni, és hát a boszorkánycica története annyira aranyos és cicás, hogy nem tudom egyszerűen nem szeretni. Meg aztán, mégis csak hetven cica szerepel benne, ennyi macskának nem lehet ellenállni :D
A történet lényege, hogy főszereplő cicánk kóbor macska, ezért szeretne egy helyet, a boszorkány pedig hirdetést ad fel, hogy vár egy macskát. Ám nagyon sok macska jön, így próbákat kell kiállnia. Három macska próbáját figyelhetjük meg, amik személyiségük szerint hatnak mindig a varázslatok, ezzel bajba keverve másokat.
A történet nagyon vicces már önmagában is, egyszerű, de apró rímváltoztatásokkal hihetetlenül jól el lehet érni, hogy valami egészen más alakuljon ki. Nagyon jól megmutatja a négy fő karaktert is ezáltal, ami nagyon tetszett benne, illetve bemutatja a varázsvilágot is, ami fantasztikus. Mint minden jó varázslattal telítődött könyvnél, itt is látszik bármi megtörténhet, amitől még klasszabb, izgalmasabb lesz az egész.
A vers forma elsőre furcsának tűnhet, de nem annyira illeszkedik a történethez, hogy még könnyebb így olvasni. A ritmus, a rímek kicsit vezetik az olvasót. Nagyon kellemes hatása van.
Ha szeretnénk, hogy a gyermekünk később bolond macskás nő legyen hetven macskával, akkor mindenképpen ajánlom ezt a könyvet. Szerintem így lehet ilyen macskás néniket nevelni. Ha nem, akkor is ajánlom, mert nagyon aranyos és édes, leszögezve a szülők részéről, hogy hetven macska egy lakásban lehet kicsit büdös lenne :D

Nita_Könyvgalaxis>!
Harcos Bálint: A boszorkánycica

Ez a könyv egy nettó cukiság, ami után egyszerre szeretnék boszorkány és boszorkánycica is lenni.

Chöpp P>!
Harcos Bálint: A boszorkánycica

Pindur nagyon cuki, kedves kis cicus. Elfogadó, pozitív, mindent és mindenkit „rózsaszín szemüvegen” át tekint, ezzel és szelíd jóakaratú cselekedeteivel megváltoztatja az őt körülvevő világot. Tudom, hogy naiv hozzáállás, de nem tudom nem szeretni ezért!
Egyébként egybehangzóan csillagos ötösre értékeltük Kicsimmel a könyvet. Ő azt is megemlítette, hogy megtartja (könyvtári), vagy ha nem lehet, megveszi. Mivel a zsebpénzét hajlandó rááldozni (2990 Ft), a lehető legkomolyabban kell venni, hogy tetszett neki.

ziara>!
Harcos Bálint: A boszorkánycica

Egy cicaimádónak, mint amilyen én is vagyok, kötelező olvasmány. Nekünk eddig minden cicánk kedves és ragaszkodó volt, sose értettem azokat, akik szidják a macskákat, önzőnek állítva be őket. Mieink olyanok voltak, mint Pindúr, a boszorkánycica. Ő sem önző, hanem kedves, mindenkinek jót akar, szereti a gazdiját stb. Ötös a javából….
És a rajzok….

CissyWho>!

Az alkony ott lapult egy ördögsövényen,
és ott állt a Kastély mereven, sötéten,
romos volt, zegzugos, egy merő pókháló,
huhogást lengető, rossz sóhajt lóbáló (…)

CissyWho>!

Mentek hát a macskák, rájuk szállt az alkony,
s már fáradtság csüngött a sok macskafarkon.

Elámul a cica: "Nahát!
Milyen kedves ez a plakát!
S milyen kedves ez a néni!
– és a képét nézi, nézi. –
S a Rémkastély… biztos szép hely…
van ott párna, főtt ebéd… Hej,
töprengeni nincs mit ezen,
– bukfencezik Pindur nagyot. –
Megmutatom, milyen
belevaló macska vagyok!"

"Hüm – morgott Banyaguff –, nem is rossz végtére,
szagosítónak pont jó lesz a vécémbe…"

Bea_Könyvutca P>!

Csodálkozik Pindur: "Azta,
milyen szép ház, rendes, tiszta!
Pókhálós, és áll mereven,
kicsit sötét, kicsit romos,
zegzugos, de mindegy nekem,
hiszen attól még otthonos!
Lakjon csak itt pók, denevér,
bagoly, patkány (de ne egér),
a fő, hogy egy sem fázik, ó,
mert ez a tipp-topp házikó
erős, vastag falú,
s nekem való, nyaú!"

Caledonia_Valley P>!

A macskák elérték a nagy kastélykaput,
amikor eléjük röppent egy rút kakukk.
Vagyis… nem kakukk – egy tépett tollú holló,
károgó, fekete lepelhez hasonló:
"Macskák, koptattatok mancsot, ízületet,
ám úrnőm csak egyet választ közületek!
Úrnőm vén, mögötte sok év van, és sok nap,
szólítsátok hát őt öreganyátoknak!
Aki nem így hívja, annak vége, kaputt!"
És repedt csőrével kitárta a kaput.