A ​boszorkánycica 45 csillagozás

Harcos Bálint: A boszorkánycica

„Csiribú-csiribá! Mesénk utnak indul. Főhőse egy cica, kinek neve: Pindur.” Harcos Bálint új, verses meséjében Pindur, az elkergetett cica elindul, hogy gazdát találjon magának – Banyaguff, a vén boszorkány pedig épp cicasegédet keres. A kicsi, de vagány Pindur mellett két másik macska, Masni és Csimbók is megpróbálnak a banya kegyeibe férkőzni, és beleadnak mindent, hogy kiállják a három próbát…

Eredeti megjelenés éve: 2018

Pagony, Budapest, 2018
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634103233 · Illusztrálta: Bognár Éva Katinka

Zsófi_és_Bea P
Harcos Bálint: A boszorkánycica

A gyerekkönyvek között megtaláltam 2018 első kedvencét, ami annyira aranyos, amennyire vicces, azaz nagyon!

Egy kedves, bájos, végtelenül szerethető történet, remek rímekben elbeszélve, Harcos Bálint úgy játszik a szavakkal, hogy minduntalan mosolyt csalt az arcomra.

Az értékelést a blogon olvashatjátok:

Honey_Fly P
Harcos Bálint: A boszorkánycica

Szerelem első olvasásra. És másodikra és harmadikra és ötödikre is. A vers imádnivaló, a rajzok majd' kiugranak a lapokról olyan színesek és néha szagosak és ragacsosak is. Tiszta élet az egész könyv. A mondanivaló is remek, minden nagyon a helyén van benne. Csak ömlengeni tudok.

stippistop SMP
Harcos Bálint: A boszorkánycica

Macskások és Julia Donaldson rajongók biztosan szeretni fogják. Nekem a történet, a verses megoldás és a poénok is mind őt idézik. Az illusztrációk csodásak, érdekesek. A rímek néha döccennek tényleg, emiatt a 4.5 csillag, amúgy szuper!!

dianna76 P
Harcos Bálint: A boszorkánycica

Első olvasásra csalódás volt, mert valami nagy élményt vártam. Na jó, azért kellemes kikapcsolódás volt olvasni, és második nekifutásra már a csalódás is alábbhagyott. Nekem kicsit Szofisak voltak ezek a félresikerült varázslások, és sok is volt belőlük. Lehetett volna valami más próba is, pl. seprűn repülés, vagy nem tudom. És – ahogy már az előttem értékelők is megjegyezték – nekem is furcsa volt, hogy csak három macska tett próbát, miközben hetven jutott el a bosziig. A versbe szedettség tetszett, mert adott egy plusz humort, jópofaságot a történetnek. Még akkor is, ha volt egy-két döccenő, vagy erőltetettség a rímekben. A vége pedig… Fel sem tűnt a borítón és a könyvben lévő különbség. Az illusztrációkon másodjára időztem el jobban, és szeretni lehet őket, mert színesek, kedvesek. Összességében jó volt ez a mesekönyv, és nem bánom, hogy saját példány van belőle. Ha pedig az ember úgy olvassa fel, hogy a hangjával más-más stílust képvisel szereplőnként Masninál hiun és kényeskedőn cicásat, Csimbóknál nagyzón kandúrosat, Pindurnál szelíden macskásat, a boszinál meg rekedteset és határozottat akkor hatalmas élményt nyújthat egy gyermeknek meg felnőttnek.

gab001 P
Harcos Bálint: A boszorkánycica

Nagyon szeretem a Szofi-könyveket, így sokat vártam tőle. Nem kellett csalódnom. A főszereplő Pindur, egy kóbor cica, aki mindenben csak a jót látja. Részt vesz egy próbán, hogy a boszorkány macskája lehessen. Természetesen vetélytársakban sincs hiány. Minderről verses formában olvashatunk, ami szerintem még szerethetőbbé tette a könyvet. Az illusztrációk pedig csak fokozzák a hatást. Az idei mesekönyvek közül még nem sokat olvastam, de már most érzem, hogy ez lesz az egyik kedvencem. Szívesen látnám a polcomon is.

Pöfivonat P
Harcos Bálint: A boszorkánycica

Ez a könyv nekem hatalmas meglepetést okozott, elképesztően aranyos, vicces és szórakoztató, amire abszolút nem számítottam. A lányomat és engem teljesen elvarázsolt, a rajzokat pedig többször is átlapoztuk, az idei év egyik kedvence lett. :)

Zoe27
Harcos Bálint: A boszorkánycica

Még sosem olvastam a mesekönyveit, de nagyon élveztem.
A gyermekeknek és felnőtteknek egyaránt humoros, a verses forma pedig csak még élvezetesebbé teszi.

tschilla
Harcos Bálint: A boszorkánycica

Nagyon aranyos mese, fél csillagot azért vontam le, mert felolvasás közben könnyen beletörik az ember nyelve. Vagy legalábbis az enyém.

"Hüm – morgott Banyaguff –, nem is rossz végtére,
szagosítónak pont jó lesz a vécémbe…"

Zsófi_és_Bea P

Csodálkozik Pindur: "Azta,
milyen szép ház, rendes, tiszta!
Pókhálós, és áll mereven,
kicsit sötét, kicsit romos,
zegzugos, de mindegy nekem,
hiszen attól még otthonos!
Lakjon csak itt pók, denevér,
bagoly, patkány (de ne egér),
a fő, hogy egy sem fázik, ó,
mert ez a tipp-topp házikó
erős, vastag falú,
s nekem való, nyaú!"

Elámul a cica: "Nahát!
Milyen kedves ez a plakát!
S milyen kedves ez a néni!
– és a képét nézi, nézi. –
S a Rémkastély… biztos szép hely…
van ott párna, főtt ebéd… Hej,
töprengeni nincs mit ezen,
– bukfencezik Pindur nagyot. –
Megmutatom, milyen
belevaló macska vagyok!"

Caledonia_Valley P

A macskák elérték a nagy kastélykaput,
amikor eléjük röppent egy rút kakukk.
Vagyis… nem kakukk – egy tépett tollú holló,
károgó, fekete lepelhez hasonló:
"Macskák, koptattatok mancsot, ízületet,
ám úrnőm csak egyet választ közületek!
Úrnőm vén, mögötte sok év van, és sok nap,
szólítsátok hát őt öreganyátoknak!
Aki nem így hívja, annak vége, kaputt!"
És repedt csőrével kitárta a kaput.