Hansági Ágnes (szerk.) · Hermann Zoltán (szerk.) · Horváth Csaba (szerk.) · Szitár Katalin (szerk.) · Török Lajos (szerk.)

”egy ​csonk maradhat” 0 csillagozás

Tanulmányok az 1920-as évek magyar irodalmáról
Hansági Ágnes – Hermann Zoltán – Horváth Csaba – Szitár Katalin – Török Lajos (szerk.): ”egy csonk maradhat”

Az ​“egy csonk maradhat” című tanulmánykötetben A hagyomány mint feladat – az 1920-as évek magyar irodalmában című, 2002. október 2–3-án a Károli Gáspár Református Egyetem Magyar Irodalmi Tanszékein működő kutatásfejlesztési program és a Petőfi Irodalmi Múzeum együttműködésében megrendezett konferencia előadásait, az előadások nyomán készült tanulmányokat közöljük.

“Maga a kötet hármas csoportosításban adja közre az elhangzottakat. A szerkesztők három blokkot szerveztek. Az elsőben azt tárgyalják, ahogyan az évtized visszanyúlt az irodalmi tradíciókhoz, akkor megvolt kánonokhoz; a másodikban a húszas évek jelenségeiről beszélnek; a harmadikban azok a szövegek kaptak helyet, amelyek a korszak ezredfordulóig folytatódó hagyományait vizsgálják. Mindegyik blokkban sikerült új szempontokat felvetniük, újabb adalékokra felhívni a figyelmet. Ugyanakkor a megszerkesztett kötet egésze is sikeresen szolgál módszertani sajátosságokkal: a leírást összekapcsolja az adott korszak… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Ráció-Tudomány Ráció

Ráció, Budapest, 2004