A ​népvándorlás 17 csillagozás

Hans Reichardt: A népvándorlás

A népvándorlás koránál húzhatjuk meg a választóvonalat az antik világ és a középkori Európa között. A történész-régész szerző izgalmasan eleveníti fel ezt a nagy hatású történelmi változásokat hozó korszakot az első hun támadásoktól a germán törzsek vándorlásain át egészen a Frank Birodalom létrejöttéig. A könyv utolsó fejezetében – 8 gazdagon illusztrált oldalon olvashatunk a magyarok vándorlásairól. Van-e közünk a hunokhoz, mit talált Julianus barát, miről árulkodnak a régi sírok?

A 2., bővített és átdolgozott kiadását Michael Schmauder írta.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mi micsoda

Tessloff és Babilon, Budapest, 1992
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 963793765x · Fordította: Maros Judit
Tessloff és Babilon, Budapest, 1992
48 oldal · ISBN: 9637937099 · Fordította: Maros Judit

Csilla‿ P>!
Hans Reichardt: A népvándorlás

Népvándorlásnak azokat a vándorlásokat értjük, amelyek nagy mértékben befolyásolták a világtörténelem alakulását.
A népvándorlások során gyakorlatilag egész népcsoportok hagyták el földjeiket.Vándorútra indultak, hogy máshol találjanak hazát. Ennek többféle oka is lehetett. Vagy azért, mert földre volt szükségük illetve azért, mert az őshaza éghajlata nem volt kedvező vagy éppen más népek űzték el őket. Ez a kötet a legnagyobb hatású népvándorlásokat mutatja be. A könyvből több mindenre fényderül.Pl. arra, hogy mi vezetett a Római Birodalom megbukásához, de megismerkedünk olyan fejedelmekkek is , akik ma is fennálló országok alapítói voltak.

Paulina_Sándorné P>!
Hans Reichardt: A népvándorlás

Érdekesnek találtam a könyvet. Az emlékeim elég kopottak voltak a hunokról, az akkori időkről. Voltak ismerős részek a könyvben, de azt kell mondanom, hogy számomra sok újdonság is előkerült. spoiler