Fotóikonok: ​Képek és történetük 1. 5 csillagozás

Hans-Michael Koetzle: Fotóikonok: Képek és történetük 1.

A Fotóikonok két kötete csaknem 170 év anyagából 20, illetve 19 képet mutat be, kronológikus sorrendben. Általában kulcsfontosságú képekről van szó a médium történetéből, amelyek technika, esztétika, társadalmi szokások vonatkozásában előrelendítették a fotográfiát. Hagyomány az ilyen ikonokatönmagukban szemlélni, külön-külön. Egészen biztosan John Szarkowski Looking at Photographs című klasszikus könyve a legismertebb. Az ő asszociatív művéből kiindulva kötetünkben minden képet beható tartalmi elemzés kíséretében mutatunk be. A befogadás történetén túlmenően utánajárunk, mikor és milyen módon vált a szóban forgó kép azzá, ami: az emberi lét központi kategóriáinak megjelenítője.

Vince, Budapest, 2003

juice>!
Hans-Michael Koetzle: Fotóikonok: Képek és történetük 1.

Kitűnő könyv, nagyon érdekfeszítően írja le a fotózás kezdeteitől kezdve a fotográfia fejlődését 1-1 híres fotó és fotós történetének leírásával.

Rozgonyi_Ildi>!
Hans-Michael Koetzle: Fotóikonok: Képek és történetük 1.

Élvezet volt olvasni! A képek történetét olyan izgalmasan meséli el, kitérve a keletkezési körülményekre, az alkotóra, a helyszínre, korra… Alapos munkával készült ez a kötet, amiben 20 kép történetét ismerjük meg.