A Müncheni Egyetem filozófiaprofesszorának műve 1950-ben jelent meg. A sikeres első kiadást hamarosan követte a második, a harmadik… Napjainkban a német olvasók a 16. bővített kiadást vásárolhatják meg a könyvesboltokban. A filozófiatörténet az ókori indiai, kínai filozófia leírásával veszi kezdetét. Majd a hagyományosan dús görög rész után a középkor, a reneszánsz, a felvilágosodás és a barokk gondolatrendszerébe nyerünk betekintést. Ahogy napjainkhoz közeledünk, a tárgyalás elmélyül. A tizenkilencedik és a huszadik század filozófiatörténeti problémái tárgyszerűen és sokoldalúan rajzolódnak ki a kötet lapjain, érintve többek között az államfilozófia, a jogfilozófia, az etika, a nyelvfilozófia kérdéseit. A szerző olyan kézikönyvet alkotott, amely történeti képbe ágyazva mutatja be az egyes korokat és szerzőket. Világos és érthető válaszokat keresett és talált a legsúlyosabb problémákra is, így művét a téma iránt érdeklődő olvasók széles tábora haszonnal forgathatja.
A filozófia világtörténete 10 csillagozás
A következő kiadói sorozatban jelent meg: Helikon Universitas Helikon




Kedvencelte 4
Most olvassa 9
Várólistára tette 10
Kívánságlistára tette 11

Kiemelt értékelések


Azt gondolom, hogy az ilyen átfogó munkáknak általában az a problémájuk, hogy felületesek, akik elsőként közelítenek egy gondolkodóhoz azok számára nem biztos, hogy átmegy a lényeg. Magyarul nem pótolja a fő művek elolvasását. Viszont, aki azt gondolja, hogy csak egy összefoglaló képet szeretne kapni a filozófiáról, azok számára úgy gondolom megfelelő lehet ez a könyv, a szerző fáradságos munkával próbálja kiemelni a legtöbb helyen a lényeget, és megvilágítani a gondolatok lényegét.


Ha még nem olvastad „A Störiget” és nem tudod nagyjából felmondani az egyes fejezeteinek a tartalmát, akkor inkább ne is szólj hozzá a világ dolgainak alakulásához, mert valószínűleg csak a legalapvetőbb információk híján, tudatlanul okoskodsz. Persze ha eredetiben olvastad Konfuciuszt, Buddhát, Platónt, Epikuroszt, a gnosztikusokat, Szent Ágostont stb-stb akkor visszavonom az első mondatomat. :D
A Störig-könyv mindenesetre alapmunka.
Hasonló könyvek címkék alapján
- Kónyi Sándor: A Biblia a keleti írások tükrében ·
Összehasonlítás - Benedek István: A tudás útja 88% ·
Összehasonlítás - Wang Xuejun: Konfuciánus történetek ·
Összehasonlítás - Paolo Rossi: A filozófusok és a gépek ·
Összehasonlítás - Takáts József: Modern magyar politikai eszmetörténet ·
Összehasonlítás - Robert Zimmer: Filozófusbejáró ·
Összehasonlítás - A filozófia nagykönyve 89% ·
Összehasonlítás - Robert Zimmer: A kapu újra nyílik ·
Összehasonlítás - Jostein Gaarder: Sofie világa 86% ·
Összehasonlítás - Peter J. King: Száz nagy filozófus ·
Összehasonlítás