Mese ​a hűséges sünöcskéről 9 csillagozás

Hans Fallada: Mese a hűséges sünöcskéről Hans Fallada: Mese a hűséges sünöcskéről

Mit tudunk a sündisznóról? Azt, hogy szúrós, vadászik és megeszi a rovarokat. Hans Fallada még azt is tudja, hogy a sün az ember hűséges jó barátja, kitart mellette, védi, és hasznára van. Mindezt vidáman, érdekesen, kedves hangon meséli el a gyerekeknek, akik a kis történet elolvasása után bizonyára szívükbe zárják a sündisznót és Falladát, a kitűnő német írót is.

Kiadói ajánlás: 4 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mit mesél a természet

Móra, Budapest, 1980
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 963111502X · Fordította: Árkos Antal · Illusztrálta: Würtz Ádám
Ifjúsági, Budapest, 1956
16 oldal · puhatáblás · Fordította: Árkos Antal · Illusztrálta: Réber László

krlany I+SMP
Hans Fallada: Mese a hűséges sünöcskéről

A városi ember, meg az ő nagy tudatlansága…spoiler A hős süni színre lép, és elnyeri jutalmát.
Nem is annyira mese ez, mint inkább egy kerti történet bármelyikünk kertjéből. A süniket pedig meg lehet simogatni. Én legalábbis szoktam.

Gáborr_Nagy
Hans Fallada: Mese a hűséges sünöcskéről

Aranyos történet, természetszerető gyerekeknek nagyon ajánlott, A szöveg szerepel a Bice-bóca, hová lettél? című kötetben is.

Hans Fallada: Mese a hűséges sünöcskéről

Mit mesél a természet sorozat kötete Fallada helyes kis meséje a falura költözött városi emberről, aki lassan megtanulta, miért kell örülni annak, ha felbukkan egy sün a kertünkben.
A kötetet Árkos Antal fordította és Würtz Ádám kedves rajzai díszítik.

Pancsesz
Hans Fallada: Mese a hűséges sünöcskéről

Nagyon szeretem a süniket, nálunk is van a kertben nyaranta !Nagyon aranyos történet, sokat kuncogtunk rajta olvasás közben!Az „emberünk” kicsit gonosznak tünt,na de minden jó ha a vége jó!

Rittuska
Hans Fallada: Mese a hűséges sünöcskéről

Gyerekkorom kedvenc mesekönyve. A könyv címére már nem emlékeztem csak arra, hogy egy sünről, kígyóról és a könyv végén jól megérdemelt tejecskéről szólt, és hogy többször is kivettem a könyvtárból annak ellenére, hogy nem nagyon szerettem akkor még olvasni. Felnőtt fejjel elmondhatom, jó ízlésem volt, vicces és szerethető mese nagyon.

J_Ildi P
Hans Fallada: Mese a hűséges sünöcskéről

Nagyon szerettem ezt a hűséges sünöcskét, annak ellenére megmentette a gazdát, hogy az cudarul bánt vele. A végén persze megenyhült a gazda szíve iránta.

matka
Hans Fallada: Mese a hűséges sünöcskéről

Nagyon aranyos, egyszerű kis történet, bájos rajzokkal.
Egynek jó. :-)

olvasóbarát P

Ekkor tanulta meg az emberünk igazán, hogy a sün milyen hasznos barát, mert nemcsak a kígyót öli meg, hanem az egereket, svábbogarakat, hernyókat és fülbemászókat is. Így lett a sün – az ember legjobb barátja.

olvasóbarát P

Melyik disznó nem volt soha malac?
Olyan, mint a tűpárna,
Görögdinnye tövises,