Nagy ​mesekönyv 35 csillagozás

Hans Christian Andersen: Nagy mesekönyv

Andersen a meseírás fejedelme. Felnőtteknek és gyermekeknek kedvenc olvasmánya a rút kiskacsa, a rendíthetetlen ólomkatona vagy a szerelmes hableány története. kicsiknek és nagyoknak egyaránt, most egyedülállóan szép, Andersen nevéhez méltó kiadásban jelennek meg legszebb meséi. A többszáz képpel illusztrált könyvnek nemcsak a lelke, hanem az arca is szép.
Hagyományteremtő szándékkal a „Mesél az Esély” sorozatunk első darabjaként ajánljuk szívből az Olvasónak.

Esély, Budapest, 1996
310 oldal · keménytáblás · ISBN: 9635830343 · Fordította: Székely Éva · Illusztrálta: Una Sergio, Sani Pikka, Michele Lima, Flavio Guberti, Bioletto Benvenuti
Esély, Budapest, 1994
310 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637709967 · Fordította: Székely Éva · Illusztrálta: Bioletto Benvenuti, Flavio Guberti, Michele Lima, Sani Pikka, Una Sergio

gybarbii
Hans Christian Andersen: Nagy mesekönyv

Nem tudom pontosan, hogyan ismerkedtem meg Andersen meséivel, de arra emlékszem, hogy ezt a könyvet már kisgyerekként is nagyon szerettem. Anya sokszor olvasott fel belőle esti meseként, és nem is egyet, mert annyi sosem volt elég! Mindig egy újabbat, és újabbat követeltem! :)
Jó érzés volt ennyi év után újra kezembe venni Andersen meséit… :)

Barbiianyuja
Hans Christian Andersen: Nagy mesekönyv

Nagyon szerettem és ma is nagyon szeretem a meséket. Andersen e mese gyűjteménye különösen szép történeteket válogat. Nem mindig vidámak, de szerethetőek, értékesek s tanulságosak. A könyv pedig kimondottan illusztris, szép kiadás. Nagyon sokat olvastam belőle anno gyermekeimnek, jó volt ismét nosztalgiázni.

Lilla
Hans Christian Andersen: Nagy mesekönyv

Régen imádtam, most már sajnos nem találom. :(
Gyönyörű, fájdalmas és szívszorító.

Kovács_Heni
Hans Christian Andersen: Nagy mesekönyv

A legeslegszebb mesekönyv, amit valaha láttam és olvastam :)

Mafia I
Hans Christian Andersen: Nagy mesekönyv

A szomszédnénié volt a mesekönyv, ha átmentünk, mindig ebből mesélt. Amikor elköltöztünk, nekem adta.

Gyönyörű.

Gabriella_Balkó
Hans Christian Andersen: Nagy mesekönyv

Nagyon szép mesekönyv. Az illusztrációk pedig gyönyörűek. Kedvencem Az útitárs, habár nem tudom megmondani, mi az, ami annyira megfogott benne. A legszomorúbb történet pedig A kis gyufaárus lány. Sajnos a kötetben előfordult pár helyesírási és tördelési hiba, véleményem szerint pont egy gyerekkönyvnél kell erre különös figyelmet fordítani. A történetek között helyett kapott pár gyengébb is, de hát nem lehet minden tökéletes (ahogy tudjuk, Andersen sem volt az).

Esély, Budapest, 1994
Gulo_gulo
Hans Christian Andersen: Nagy mesekönyv

Rég volt, de én ezeknek a meséknek egy jó részét nem szerettem. Igazságtalannak tartottam őket; hát milyen mese az, ahol nem a jó győz?! Ettől persze még szépek és kihagyhatatlan gyűjtemény mindazoknak, akik szeretik a meséket.

rlb_32557241
Hans Christian Andersen: Nagy mesekönyv

Ez volt az egyik kedvenc mesekönyvem piciként. Egy félreértésnek köszönhetően sokáig kettő volt belőle (az egyiket nagyszülőktől, a másikat apámtól kaptam), aztán elajándékoztuk a feleslegeset. Sokszor volt, hogy ültem nagy könyvvel az ágyon, vagy a kanapén és olvastam, olvastam. Szépek a rajzok is.

KatieV I
Hans Christian Andersen: Nagy mesekönyv

Az első könyvek között volt, amiket kiolvastam, mikor már tudtam folyékonyan olvasni. Főleg a képek tetszettek benne, de persze a történetek is.