Hans ​Christian Andersen válogatott meséi 14 csillagozás

Hans Christian Andersen: Hans Christian Andersen válogatott meséi Hans Christian Andersen: Hans Christian Andersen válogatott meséi

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Társ, Sepsiszentgyörgy, 2009
Társ, Sepsiszentgyörgy, 2009
Társ, Sepsiszentgyörgy, 2007
214 oldal · ISBN: 9789638812000

Ameriel>!
Hans Christian Andersen: Hans Christian Andersen válogatott meséi

Aranyos mesék vannak benne, de azért a legtöbb nem kisgyereknek való, inkább idősebb gyermeknek ajánlanám. Kedvencem a Hókirálynő, Vadhattyúk, A Kis Hableány.

HarleyQuinn>!
Hans Christian Andersen: Hans Christian Andersen válogatott meséi

Imádom Andersent szeretem a meséit, igazi mesemondó volt.Bár ebben a könyvben nem minden mese vége happy end.A Kis Hableány és a Kis gyufaáruslány mindkettőnek a vége nagyon nagyon szomorú,de hát szomorú és tanulságos mesék is kellenek a lelkünknek!

arni32>!
Hans Christian Andersen: Hans Christian Andersen válogatott meséi

Talán mindenkinek az ólomkatona jut eszébe a szerzőről, de vannak itt mások is, A Kis Hableány, Pöttöm Panna és még nagyon sok ismert mese, akár önálló könyvből vagy a tévé képernyőjéről. Vannak párhuzamok is, vagy nevezhetném hatásnak is, most, a kötet elolvasását követően egyből Bajor Andor Hóember című meséje jut eszembe, Andersennek is van egy Hóember című meséje, és ezek nem csak a címűkben hasonlítanak. Tele vannak mondanivalóval ezek a történetek, néha olyanokkal, amit már százszor hallottunk, de nem gond százegyedjére is újrahallani.

moncsicsi83>!
Hans Christian Andersen: Hans Christian Andersen válogatott meséi

Nem nagyon olvastam még mesét Andersentől, épp itt volt az ideje. Van amely mese nem nagyon tetszett, van olyan, ami kicsit összezavart, mert nem így ismertem meg a tv-ből (ugye a kishableány, amit Disney átdolgozott), és volt olyan, ami kifejezetten tetszett… Összességében jó kis könyv. Örülök, hogy olvashattam tőle! Azt hiszem Andersen igazi maradandót alkotott velük!

Shiro>!
Hans Christian Andersen: Hans Christian Andersen válogatott meséi

Ő az egyik kedvenc meseíróm. Aláírom, hogy nem épp gyerekeknek valók a történetei (ezért valamelyest megértem Disneyt), mert eléggé borongósak, és nem jellemző a „boldog befejezés” az összes meséjére. Mégis van valami, ami megfogott engem. Csak azt sajnálom, hogy még nincs meg a teljes gyűjteményem tőle…. :)

Mentavirág>!

Olyan tiszta volt annak a szíve, hogy gonosz varázslat nem foghatott rajta.

104. oldal, A vadhattyúk (Társ, 2009)

Mentavirág>!

Valahányszor lehull egy csillag, egy lélek áll az isten színe elé.

129. oldal, A kis gyufaárus lány (Társ, 2009)

Mentavirág>!

Aki nem hiszi, járjon utána.

50. oldal, Borsószem-hercegkisasszony (Társ, 2009)

Mentavirág>!

De az ember lelke halhatatlan, akkor is él, amikor a test már rég elporladt.

65. oldal, A kis hableány (Társ, 2009)

Mentavirág>!

Ha valaki hattyútojásból kel ki, hattyú marad, ha baromfinép között nevelődik is!

100. oldal, A rút kiskacsa (Társ, 2009)

Mentavirág>!

Boldog volt, nagyon boldog, de mégsem fuvalkodott fel, mert a jó szív sohasem kevély.

101. oldal, A rút kiskacsa (Társ, 2009)

Mentavirág>!

Megtudtam már, milyen az, amikor régi emlékek látogatják meg az embert. Engem is meglátogattak, s hidd el, csak szívfájdalom, ha soká tart a látogatás.

135. oldal, A régi ház (Társ, 2009)

Mentavirág>!

De legalább emlékeznek rá, és ez a legszebb dolog a világon.

138. oldal, A régi ház (Társ, 2009)

Mentavirág>!

Hiába, a bor gőze szállt a fejükbe, a józan ész kiröpült belőle.

140. oldal, Mindent a maga helyére! (Társ, 2009)

Mentavirág>!

De az emlékeimet nem veheti el tőlem senki.

203. oldal, A teáskanna (Társ, 2009)