89. legjobb gyermekkönyv iskolásoknak könyv a molyok értékelése alapján

A ​rút kiskacsa 103 csillagozás

Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa

Andersen mindenekelőtt meseíró. Aki a nevét hallja, annak azonnal valamelyik közismert meséje jut az eszébe. A rút kiskacsa meséjét nincs olyan kis gyermek vagy felnőtt, aki ne ismerné. Történt egyszer, hogy a hattyúk királynéjának elveszett a tojása, s hogy-hogy nem egy baromfiudvarban, Háp asszony farmján találta magát. Kacsamama ugyanolyan szeretettel ápolta, melengette ezt a tojást is, mint a többi kicsinyét. A legszebb tojásból kelt ki az utolsó kis újszülött, aki bizony nem úgy nézett ki, mint a kishúgai. Állandóan azt csivitelte magában, hogy „kacsa vagyok, kacsa vagyok”. Az udvar és az ól apraja-nagyja elnevezte rút kiskacsának. Háp asszony úgy döntött, hogy a lánykacsák maradhatnak az udvarban, de a rút kiskacsának mennie kell. Magányosan vándorolt a világban, s mindenki kinevette. A rút kiskacsa arról ábrándozott, hogy egyszer majd úgy fog repülni, mint a fehér hattyúk, s ő lesz majd a madarak hercege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A Pesti Szalon mesélő füzetei Pesti Szalon

Black & White, Tyukod, 2004
22 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637095306 · Illusztrálta: Rab Zsuzsa
Tóth, Debrecen, 2001
48 oldal · ISBN: 9639371041 · Fordította: Rab Zsuzsa · Illusztrálta: Karácsonyi György
Lilliput, 1997
28 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637839852 · Fordította: Rab Zsuzsa

csillagka P>!
Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa

Apukám meséje, sokszor mesélte és bizony együtt párásodott a szemünk.
Elfogadásról, másságról és a felnőtte válás nehézségeiről.
Igaza volt apámnak, sok mindenben, abban is, hogy csúfolkodással teli gyerekkor elmúlik.

AniTiger P>!
Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa

Jópofa a szövege. Nem emlékeztem rá, pedig ez is nagy kedvencem volt.

Két kedvencem:

– Ó, micsoda óriási nagy a világ!

Már belehibbantál a semmittevésbe! Tojjál tojást, vagy tanulj meg dorombolni, meglátod, kigyógyulsz a bolondságaidból! :)))

Dinah>!
Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa

Imádni való mese, az egyik legszebb. :)

Pesti Szalon, Budapest, 1993
26 oldal · ISBN: 9637994807 · Fordította: Köteles Gyöngyi · Illusztrálta: Hirata Shogo
Millázs>!
Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa

Annyira tetszenek a rajzok!
Szinte az egész oldalt elfoglalják a színes képek.
A történet tanulságos, az életbe beépíthető, megszívlelendő.

Ameriel>!
Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa

Ettől a mesétől mindig olyan szomorú lettem kiskoromban, de imádom Andersen meséit, az ÖSSZESET, csak azt sajnáltam, hogy ilyen rövid volt…de akkor is nagyon szeretem. :) Olyan szomorú és egyben tanulságos is, szerintem kiskorában egy gyereknek mindenképpen fel kell olvasni. Én sokat éreztem azt gyerekként, hogy egy kis rút kiskacsa vagyok (főleg ha a suliban valaki valami rosszat mondott), de már csak várom, hogy hattyú legyek én is.
Nem maradhat ki senki olvasmányai közül. A tökéletes leírása annak, hogy belül mindenki szép.

kolika>!
Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa

Annyira szép mese! Többször hallottam, láttam, olvastam, s bizony mindig tetszett. De mindannyiszor bosszankodtam is, hogy miért ilyen kegyetlenek az állatok (igazából embereknél is így van), miért üldözik el, közösítik ki ha a társuk nem úgy néz ki, ahogy elvárnák. A végén minden jóra fordul, de addig szegény rút kiskacsának szomorú napjai voltak.
Sok tanulságot hordozó mese.

eszterke94>!
Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa

Nagyon szeretem ezt a mesét. Eddig csak a Disney verziót olvastam és az is nagyon tettszett, de ez az eredeti még jobban. Úgy sajnáltam a rút kiskacsát, hogy mindenki bántotta. Olyan elveszett volt. Örültem, mikor végre megtalálta a végén a saját fajtáját.

konyvolvaso >!

Boldog volt, nagyon boldog, de mégsem fuvalkodott fel, mert a jó szív sohasem kevély.

Millázs>!

Most már örült a hattyú, hogy annyi bajt és nyomorúságot ért; így tudta igazán értékelni a boldogságot.

LAndi P>!

Ha valaki hattyútojásból kel ki, hattyú marad, ha baromfinép között nevelődik is!

konyvolvaso >!

– Ide süss, pajtás! – szólították meg a rút kiskacsát. – Olyan csúf vagy, hogy szinte tetszel nekünk!

Sinope>!

Olyan volt az a kis ház, hogy a falai csak azért álltak, mert még nem tudták elhatározni, merre dőljenek.