!

A rút kiskacsa 62 csillagozás

Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa
Könyvtár

Andersen mindenekelőtt meseíró. Aki a nevét hallja, annak azonnal valamelyik közismert meséje jut az eszébe. A rút kiskacsa meséjét nincs olyan kis gyermek vagy felnőtt, aki ne ismerné. Történt egyszer, hogy a hattyúk királynéjának elveszett a tojása, s hogy-hogy nem egy baromfiudvarban, Háp asszony farmján találta magát. Kacsamama ugyanolyan szeretettel ápolta, melengette ezt a tojást is, mint a többi kicsinyét. A legszebb tojásból kelt ki az utolsó kis újszülött, aki bizony nem úgy nézett ki, mint a kishúgai. Állandóan azt csivitelte magában, hogy „kacsa vagyok, kacsa vagyok”. Az udvar és az ól apraja-nagyja elnevezte rút kiskacsának. Háp asszony úgy döntött, hogy a lánykacsák maradhatnak az udvarban, de a rút kiskacsának mennie kell. Magányosan vándorolt a világban, s mindenki kinevette. A rút kiskacsa arról ábrándozott, hogy egyszer majd úgy fog repülni, mint a fehér hattyúk, s ő lesz majd a madarak hercege.

Eredeti mű: Hans Christian Andersen: Den grimme Ælling

Forma-Art, Budapest, 2003
20 oldal · ISBN: 9630257343 · Fordította: Rab Zsuzsa · Illusztrálta: Füzesi Zsuzsa
Tóth, Debrecen, 2001
48 oldal · ISBN: 9639371041 · Fordította: Rab Zsuzsa · Illusztrálta: Karácsonyi György
Lilliput, 1997
28 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637839852 · Fordította: Rab Zsuzsa

Elcserélné vagy eladná

AniTiger P
Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa

Jópofa a szövege. Nem emlékeztem rá, pedig ez is nagy kedvencem volt.

Két kedvencem:

– Ó, micsoda óriási nagy a világ!

Már belehibbantál a semmittevésbe! Tojjál tojást, vagy tanulj meg dorombolni, meglátod, kigyógyulsz a bolondságaidból! :)))

Andi_T IP
Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa

Imádni való mese, az egyik legszebb. :)

Pesti Szalon, Budapest, 1993
26 oldal · ISBN: 9637994807 · Fordította: Köteles Gyöngyi · Illusztrálta: Hirata Shogo
Merielle
Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa

Ettől a mesétől mindig olyan szomorú lettem kiskoromban, de imádom Andersen meséit, az ÖSSZESET, csak azt sajnáltam, hogy ilyen rövid volt…de akkor is nagyon szeretem. :) Olyan szomorú és egyben tanulságos is, szerintem kiskorában egy gyereknek mindenképpen fel kell olvasni. Én sokat éreztem azt gyerekként, hogy egy kis rút kiskacsa vagyok (főleg ha a suliban valaki valami rosszat mondott), de már csak várom, hogy hattyú legyek én is.
Nem maradhat ki senki olvasmányai közül. A tökéletes leírása annak, hogy belül mindenki szép.

PuPilla
Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa

Abban a nagy formátumban volt meg amit kedvenceltem. Mint egy lepedő, akkora volt, mikor kicsi voltam. Jó volt mögé bújni, bírkózni vele, olvasni. :) Egyébként a mese maga nem a legkedvencebb nekem.

danaida
Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa

Kedvenc mesekönyv, imádom Andersent, még akkor is (vagy talán éppen azért), mert mindegyik mese olyan szomorú.

Chuti
Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa

Egy újabb csodálatosan illusztrált mesefüzet egy nagyon megható történethez.
Tökéletes összhang! :)
Ezt is felkutatom a padlásunkon. :D

Kriana P
Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa

Imádom Andersent már gyerekkorom óta. Szerintem ez az egyik legtündéribb meséje, amit csak ismerek.
A Rút Kiskacsa nagyon szeretni való, és az egész mese annyira megható és édes hogy nem lehet nem imádni. Az elején annyira szomorú, hogy szinte megsiratom a szegény Kiskacsát, de a végére minden jóra fordul.
És mint minden Andersennek, ennek is megvan a maga tanulsága. Igazi örök darab, nem csak gyerekeknek. :)

lattimore
Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa

Ez az egyik legkedvesebb mese amit szeretek. Nem csak gyerekeknek való. Tanulságos, megható kis történet. 5 csillagot kap.

T_KMaria P
Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa

Szomorú történet, de a végére minden jóra fordul.

konyvolvaso P

– Ide süss, pajtás! – szólították meg a rút kiskacsát. – Olyan csúf vagy, hogy szinte tetszel nekünk!

konyvolvaso P

Boldog volt, nagyon boldog, de mégsem fuvalkodott fel, mert a jó szív sohasem kevély.