A ​rút kiskacsa 115 csillagozás

Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa

Andersen mindenekelőtt meseíró. Aki a nevét hallja, annak azonnal valamelyik közismert meséje jut az eszébe. A rút kiskacsa meséjét nincs olyan kis gyermek vagy felnőtt, aki ne ismerné. Történt egyszer, hogy a hattyúk királynéjának elveszett a tojása, s hogy-hogy nem egy baromfiudvarban, Háp asszony farmján találta magát. Kacsamama ugyanolyan szeretettel ápolta, melengette ezt a tojást is, mint a többi kicsinyét. A legszebb tojásból kelt ki az utolsó kis újszülött, aki bizony nem úgy nézett ki, mint a kishúgai. Állandóan azt csivitelte magában, hogy „kacsa vagyok, kacsa vagyok”. Az udvar és az ól apraja-nagyja elnevezte rút kiskacsának. Háp asszony úgy döntött, hogy a lánykacsák maradhatnak az udvarban, de a rút kiskacsának mennie kell. Magányosan vándorolt a világban, s mindenki kinevette. A rút kiskacsa arról ábrándozott, hogy egyszer majd úgy fog repülni, mint a fehér hattyúk, s ő lesz majd a madarak hercege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A Pesti Szalon mesélő füzetei Pesti Szalon

Black & White, Tyukod, 2004
22 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637095306 · Illusztrálta: Füzesi Zsuzsa
puhatáblás · ISBN: 9639544213 · Illusztrálta: Füzesi Zsuzsa
Tóth, Debrecen, 2001
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639371041 · Fordította: Rab Zsuzsa · Illusztrálta: Karácsonyi György

csillagka P>!
Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa

Apukám meséje, sokszor mesélte és bizony együtt párásodott a szemünk.
Elfogadásról, másságról és a felnőtte válás nehézségeiről.
Igaza volt apámnak, sok mindenben, abban is, hogy csúfolkodással teli gyerekkor elmúlik.

Dénes_Gabriella >!
Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa

Nem lehet nem ismerni ezt a mesét, ha máshonnan nem, hát valamelyik animációs filmből.
Gyerekként még tetszett az, hogyha sehol senki nem ért meg, és azt kívánja, bárcsak ne léteznék, akkor majd, ha felnövök, akkor megtalálom az „enyéimet”.
Felnőttként viszont teljesen máshogy értékelem ezt a mesét, mert pontosan tudom, hogy az a kiskacsa, aki az anyamadártól kezdve mindenkitől csak azt kapja, hogy csúnya, nem jó semmire, és még a kutya is megkíméli a rondasága miatt (bár ez csak az ő fejében van indokként!), az felnőttként hiába néz a tó vizébe, mert nem a hattyút fogja látni, és elég sokat fog otthagyni a segítő szakembereknél, mire egyáltalán a saját hattyúkörvonalait észlelni kezdi. Vagy dacból, csak azért is „hattyúzik” nyilvánosan, de a négy fal között úgyis csak a „ronda”, szürke madarat fogja látni.

AniTiger P>!
Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa

Jópofa a szövege. Nem emlékeztem rá, pedig ez is nagy kedvencem volt.

Két kedvencem:

– Ó, micsoda óriási nagy a világ!

Már belehibbantál a semmittevésbe! Tojjál tojást, vagy tanulj meg dorombolni, meglátod, kigyógyulsz a bolondságaidból! :)))

Dinah>!
Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa

Imádni való mese, az egyik legszebb. :)

Pesti Szalon, Budapest, 1993
26 oldal · ISBN: 9637994807 · Fordította: Köteles Gyöngyi · Illusztrálta: Hirata Shogo
Millázs>!
Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa

Annyira tetszenek a rajzok!
Szinte az egész oldalt elfoglalják a színes képek.
A történet tanulságos, az életbe beépíthető, megszívlelendő.

Ameriel>!
Hans Christian Andersen: A rút kiskacsa

Ettől a mesétől mindig olyan szomorú lettem kiskoromban, de imádom Andersen meséit, az ÖSSZESET, csak azt sajnáltam, hogy ilyen rövid volt…de akkor is nagyon szeretem. :) Olyan szomorú és egyben tanulságos is, szerintem kiskorában egy gyereknek mindenképpen fel kell olvasni. Én sokat éreztem azt gyerekként, hogy egy kis rút kiskacsa vagyok (főleg ha a suliban valaki valami rosszat mondott), de már csak várom, hogy hattyú legyek én is.
Nem maradhat ki senki olvasmányai közül. A tökéletes leírása annak, hogy belül mindenki szép.

konyvolvaso >!

Boldog volt, nagyon boldog, de mégsem fuvalkodott fel, mert a jó szív sohasem kevély.

Millázs>!

Most már örült a hattyú, hogy annyi bajt és nyomorúságot ért; így tudta igazán értékelni a boldogságot.

AndreaL P>!

Ha valaki hattyútojásból kel ki, hattyú marad, ha baromfinép között nevelődik is!

konyvolvaso >!

– Ide süss, pajtás! – szólították meg a rút kiskacsát. – Olyan csúf vagy, hogy szinte tetszel nekünk!

Sinope>!

Olyan volt az a kis ház, hogy a falai csak azért álltak, mert még nem tudták elhatározni, merre dőljenek.