84. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján

A ​Hókirálynő 112 csillagozás

Hans Christian Andersen: A Hókirálynő Hans Christian Andersen: A Hókirálynő Hans Christian Andersen: A Hókirálynő Hans Christian Andersen: A Hókirálynő Hans Christian Andersen: A Hókirálynő Hans Christian Andersen: A Hókirálynő Hans Christian Andersen: A Hókirálynő Hans Christian Andersen: A Hókirálynő

Kay és Gerda öreg nagymamájukkal élnek együtt nagy szeretetben. Egy nap a gonosz, hidegszívű Hókirálynő meglátogatja Kay-t és magával viszi az országába, az örök jég birodalmába. Gerda azonban nem nyugszik bele abba, hogy elveszítette Kay-t. Megígéri nagymamájának, hogy ha addig él is, felkutatja a Hókirálynő birodalmát és visszahozza a fiút szülőházába. Gerda még nem is sejti, mennyi akadályt kell legyőznie ehhez…

Eredeti megjelenés éve: 1844

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Minden gyermek könyve

Elektra, 2017
62 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155679377 · Illusztrálta: A. Cherepanov
Alexandra, Pécs, 2016
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633577356 · Fordította: Fehér Tamás · Illusztrálta: Ana Grigorjev
Alexandra, Pécs, 2016
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633577356 · Illusztrálta: Gordana Maletić

vIVIv
Hans Christian Andersen: A Hókirálynő

Gyerekkorom egyik kedvenc meséje, amit sosem untam meg. Nagyon sokszor olvastam újra, nézegettem a könyvben a képeket, közben én is ott kalandoztam Gerdával és Kay-al.
Kedvenc részeim közé tartozott amikor Gerda találkozott a kis rablóleánnyal :)
Emlékszem mennyire drukkoltam annó a kis Gerdának, aki idő közben felnőtt, hogy találja meg és mentse meg a fiút.
Filmben annyira nem tetszett, könyvben ezerszer jobb ez a mese.
Ami Andersen keze közül kikerült azt mind egytől egyik olyan mese, amit bátran újraolvas az ember felnőtt korában és boldogan mosolyogva gondol vissza a gyerekkorára. Mert mindegyik meséje kapcsán eszembe jut egy kellemes emlék abból az időből. :) Néha olyan jó lenne visszamenni és újra egy kicsit gyereknek lenni. :)

Hópárduc P
Hans Christian Andersen: A Hókirálynő

Nagyon aranyos kis mese. A kisebbik lányom egyik kedvence. Miatta is történt meg az olvasás.
A képek is szépek! :)

Kek P
Hans Christian Andersen: A Hókirálynő

Ezen a könyvön keresztül ismertem meg Andersent. Hogy mikor, arra már nem emlékszem – de biztos, hogy tudtam már olvasni, mert nekünk nem olvasott fel anyukánk, csak egész pici korunkban. Szóval, bár ez a mesekönyv családi közös, én igen hamar kisajátítottam, és azóta is az én könyveim között van, nem hagytam, hogy anyám elmentse a mi egykori gyerekkönyveinkből összegyűjtött unokázóra. Nem, ez eldugott saját lett. (Persze azóta mind a 4 unoka hallott-látott épp elég Andersent.) Aztán nyilván ezer változatban találkoztam velük filmen, mesekönyvben, magyar órán tanítottam, sőt még a szakdolgozatomba is belekerült Schäffer Erzsébetnek egyik Nők Lapjánban megjelent cikke, amely arról szól, hogy fáradt barátjának olvassa fel a Hókirálynőt, s hogy az milyen mai… És akkor elővettem újra, hogy elolvassam. Aztán jött a Narnia-őrület a moziban – s nekem megint ez a mese dörömbölt a tudatalattimban. Aztán most elolvastam újra elejétől a végéig és jöttem rá, hogy alig emlékszem a kötetben szereplő 23-ból néhányra. A Hókirálynőre naná, meg A kis gyufaárus kislányra… És tudom, hogy a vadhattyús volt a kedvencem gyerekkoromban, de hogy pont 11-en voltak, arra már nem emlékeztem (a csalánruhára viszont igen). Ugyanilyen meglepő volt a Borsószem királykisasszony (itt: Mese a valódi királylányról) rövidsége – 1 oldalnyi szöveg –, mert a gyönyörűséges rajz égett bele az emlékeimbe. A fenyő címűt annyi karácsonyi kötetben olvastam már, hogy arra emlékeztem, de még mindig nem szeretem. Az Arielt viszont jó volt eredetiben elolvasni, hogy mi is az, ami tényleg benne van. Érdekes, hogy a legismertebbek közül a Hüvelyk Kati most sem tetszett – gyerekfejjel sem –, A rút kiskacsa viszont mindig is kedvenc volt és az is marad. A király új ruháját nagyon utáltam egykor, felnőtten viszont annyira igaznak és okosnak tartom, hogy csak na. A Nagy Kolozs meg a Kicsi Kolozs… hát, mit mondjak? Elborzasztott és a mai napig is kiakaszt, hogy lehet csak úgy agyoncsapni 4 lovat meg a saját anyját csak úgy valakinek… (Erre emlékeztem, úgy látszik régen is sokkolt!) Érdekes volt szembesülni az ismeretlenebb rövidekkel is, s hogy mennyire kiestek az emlékezetemből, pedig hát azt tartom magamról, hogy ismerem az Andersen-meséket… Hát, lehet, hogy még jobban is lehetne!

Ez_elment_vadászni
Hans Christian Andersen: A Hókirálynő

Tetszett,hogy a lány menti meg a fiút, hogy bemutatja,miért nem kell mindenféle idegenekkel elmenni a járművén,tetszett a happy vég. Nem tetszettek a kalandok. Egyik se. Olyan fura volt. Pedig tetszenek az Andersen mesék. Ez nem jött be.

bagie P
Hans Christian Andersen: A Hókirálynő

Három mesét tartalmaz az 1982-es kiadású könyv. A vadhattyúk és a Borsószem hercegkisasszony -általam- régóta ismert és kedvelt mesék. Bevallom a könyv címadó meséje nekem ismeretlen volt eddig… (nem is értem!).
Ez utóbbi -címadó- történet, gyönyörű mese a szeretetről, arról, hogy mennyi mindent meg teszünk a szívünknek kedves emberért… és a világról, amely görbe tükörrel / szilánkkal / jeges csókkal megzavarhat minket, hogy a szépet lássuk.
Még jó, hogy azért akad néhány Gerda, aki küzd a világ ellen a szépségért, barátságért, szeretetért!

viharmacska P
Hans Christian Andersen: A Hókirálynő

volt belőle hatrészes kirakó is, az is ötcsillagos, meg diafilm, amire nem emlékszem.
ezt is újra kellene.

Szilvi1111
Hans Christian Andersen: A Hókirálynő

Gyermekkorom egyik kedvenc meséje, nagyon jó volt most újraolvasni :) Szeretem Andersen meséit, a kedvenceim, a gyerekeimnek is sokat olvastam őket.

bookworm1227
Hans Christian Andersen: A Hókirálynő

Ezt a mesét is imádtam gyerekként. Ha jobban belegondolok, Andersen szinte minden meséjét imádtam. Jó látni, hogy ez nem változott.:)
Ahogy régen, most is csodáltam Gerda kitartását és rendíthetetlen szeretetét a barátja iránt. Nagyon szerethető lányka.
A lehető legkellemesebb módon melengette meg a szívemet. Ezennel sokkal több Andersen mese került a várólistámra, mindig olyan jó emlékeket idéznek fel.:)

Anó P
Hans Christian Andersen: A Hókirálynő

Egyik kedvenc gyerekkori mesém, jó volt újra elővenni a nagy melegben.
A kis Gerda a hűség és szeretet jelképévé magasztosul. s közben a sok kaland… tudott ez az Andersen valamit….
(Legelőször diafilmen láttam harmadikos koromban, amikor Parádsasváron „teleltem”:)

Molnár_Sarolta

Másoknak a szívébe fúródott egy kis tükörcserép, s az volt a legrettenetesebb, mert a szív jéggé fagyott tőle.

ELSŐ MESE - Egy tükörről és cserepeiről (Ciceró, 2007)

Molnár_Sarolta

Pedig az üvegszilánk tette élessé a szemét, a szívét meg a másik üvegszilánk fagyasztotta jéggé, ezért kötekedett még a kis Gerdával is, aki pedig egész lelkéből szerette.

h_orsi P

Ó, milyen szürke, milyen szomorú a messzi világ!

Harmadik mese - A varázslóasszony virágoskertjéről (Ciceró, 2007)

Molnár_Sarolta

Ott ültek egymás mellett, felnőttek s mégis gyermekek, gyermekek a szívük mélyén.

Molnár_Sarolta

Persze hogy a varjúnak a kedvese is varjú, hiszen a madaraknál is úgy van: minden zsák megleli a foltját.

Kapcsolódó szócikkek: varjú
h_orsi P

Gerda édesdeden aludt, s olyan szépeket álmodott, mint egy királykisasszony a lakodalma napján.

HARMADIK MESE - A varázslóasszony virágoskertjéről (Ciceró, 2007)

Molnár_Sarolta

„Bizony mondom néktek, ha csak olyanokká nem lesztek, mint ezek a kisdedek, nem juttok be a mennyeknek országába!”