A ​gyufaárus kislány 50 csillagozás

Hans Christian Andersen: A gyufaárus kislány

A meseirodalom klasszikusának örökbecsű alkotásaiból válogat a kötet. A nyolc történet között szerepelnek a kedvelt meseantológia-darabok (A hókirálynő; A vadhattyúk; Borsószem-hercegkisasszony). Helyet kapott a válogatásban a háborúból visszatért fiatal katona viszontagságait megelevenítő, a varázslatokat reális elemekkel ötvöző mese, A tűzszerszám. Költészet, szépség és a mindennapi élet mesébe emelt képsora elevenedik meg A kis gyufaárus lány szomorú történetében. A gyerekeket önálló olvasgatásra buzdíthatja a kötet, hogy megismerjék az anderseni mesebirodalmat.

Jugoreklam, Ljubljana, 1967
16 oldal · puhatáblás · Fordította: Dancsó Jenő · Illusztrálta: Rene Cloke

gabiica P
Hans Christian Andersen: A gyufaárus kislány

A gyufaárus kislány története egy szívszorítóan szép mese, gyönyörű mondanivalóval. Szomorú és tényleg szívbemarkoló, de csodálatos.

Dinah I
Hans Christian Andersen: A gyufaárus kislány

Az egyik leggyönyörűbb, és egyben legtorokszorítóbb mese történet, amit valaha papírra vetettek.

Vanessza_Dénes
Hans Christian Andersen: A gyufaárus kislány

Soha-soha nem szerettem ezt a mesét, hiszen annyira szomorú, kis koromban mindig azt gondoltam, hogy a világnak nem kéne ilyen szörnyű helynek lennie.
Most vettem rá először magamat arra, hogy végigolvassam, még mindig szíven ütött a mondanivalója.

bookworm1227
Hans Christian Andersen: A gyufaárus kislány

Akárhányszor is olvastam a mesét, nem telt el úgy alkalom, hogy ne könnyeztem volna meg. A legszomorúbb, mégis a legszebb és legmeghatóbb történet, amit csak ismerek.

Merielle
Hans Christian Andersen: A gyufaárus kislány

Ez az egyik legkedvesebb Andersen mesém, annyira szomorú és az a baj, hogy rengeteg ember jár így a földön, mint ez a szegény kislány. Kiskoromban akárhányszor olvastam, mindig elsírtam rajta magam, mert sose értettem, hogy az emberek miért nem segítettek neki, hogy miért nem vettek tőle gyufát?
Még most is könnyes lett a szemem, ahogy végigolvastam a történetet, örök kedvenc marad, legalább 100szor olvastam.

Perly P
Hans Christian Andersen: A gyufaárus kislány

Ez is azon mesékhez tartozik, amikről mindig elfelejtem, hogy Andersen írta. Bezzeg azt sosem, hogy Jean Renoir filmesítette meg. :-)
Egyre jobban rá kell jöjjek, Andersen meséi nem nekem valók, és őszintén nem is adnám gyerekek kezébe. Mind szép és jó, hogy mindegyik tanulságos, de már-már beteges, hogy a halál milyen fontos szerepet játszik a történeteiben…

BakosJuci MP
Hans Christian Andersen: A gyufaárus kislány

Csodaszép mese az elmúlásról.
Gyerekkoromban a kedvenc mesém volt, és azt mondom, hogy a mai napig az egyik legszebb, amit olvastam.

Tüske
Hans Christian Andersen: A gyufaárus kislány

Mikor gyerekként olvastam akkor is megsirattam a lánykát…
Mikor a fiamnak olvastam…hiába próbáltam vissza fogni magam..csak eleredtek a könnyeim..és Ő csendesen megszólalt..
-Anya ezt ne olvasd többet!!

konyvolvaso
Hans Christian Andersen: A gyufaárus kislány

Nagyon megható történet a kislányról akinek nélkülöznie kell. Én nagyon szeretem ezt a mesét de Andersen meséit különösen szeretem, mert olyan életközeliek.

martinovickij

– Valaki meghalt! – mondta a kislány; emlékezett rá, hogy a nagyanyja, az egyetlen, aki jó volt hozzá, s aki már rég meghalt, egyszer azt mondta „Valahányszor lehull egy csillag, egy lélek áll az isten színe elé."

martinovickij

Karjára emelte a kislányt, s felemelkedett vele; magasra, igen magasra, ahol nincs hideg, éhség, félelem, ahol csak öröm van és fényesség.