A ​császár új ruhája 64 csillagozás

Hans Christian Andersen: A császár új ruhája Hans Christian Andersen: A császár új ruhája Hans Christian Andersen: A császár új ruhája Hans Christian Andersen: A császár új ruhája Hans Christian Andersen: A császár új ruhája Hans Christian Andersen: A császár új ruhája Hans Christian Andersen: A császár új ruhája

A császár új ruhája Hans Christian Andersen mesegyűjteményének egyik szatírikus darabja, amelyben a császár alattvalóinak ostobaságát egy őszinte kisfiú leplezi le. A mese az emberi őszinteségről, tisztaságról szól, nevetségessé teszi a képmutatást, és azt sugallja, hogy az emberi hiúság még a leghatalmasabbakat is gyengévé, kiszolgáltatottá teszi.

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Papírszínház, Kispajtások mesekönyve, A Pesti Szalon mesélő füzetei, Iciri-piciri könyvek

Csimota, Budapest, 2015
18 oldal · ISBN: 9789639768901 · Fordította: Rab Zsuzsa · Illusztrálta: Marc Majewski
Black & White, Tyukod, 2005
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639622249 · Illusztrálta: Füzesi Zsuzsa
Pesti Szalon, Budapest, 1993
26 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638340150 · Fordította: Köteles Gyöngyi

Csoszi
Hans Christian Andersen: A császár új ruhája

Gyerekként nagyon szerettem és viccesnek tartottam ezt a mesét. Felnőttként újraolvasva szomorúan kell megállapítanom, hogy az emberi hiszékenység határtalan. Mi ebből a tanulság? Nos, mindig a csalók járnak jól. Sajnos:-(

Angele P
Hans Christian Andersen: A császár új ruhája

Egyenlőre egyik meséjével sem nyűgözött le ez az ember engem, na, de nem adom fel.
A kis hableányt például Walt Disneyben nagyon szerettem.
Szóval ennek meg, nem volt se füle se farka, se tanulsága, de legalább szőtték a semmit.

Ibanez MP
Hans Christian Andersen: A császár új ruhája

Bár a mese maga nem annyira mesés és „nagy szám”, de érdekes elgondolkodni azon, hogy bizony a mai világunkban is hányan döntenének úgy, mint a többség a mesében, egyszóval hányan állnának a csalók mögé, ki félelemből, ki haszonlesésből… S bizony hány olyan ember van ma is, mint ez a király, aki hiú, önző, egoista… S nem sok „kisfiú” van…

Trudiz
Hans Christian Andersen: A császár új ruhája

A csalók jól kieszelték ezt az átverést a mesében. A hiúság, hiszékenység hihetetlenül háttérbe szorították az ép elmét, a józan gondolkodást. Ötletes és elgondolkodtató…
Az illusztrációk jól érzékeltetik az adott csodálkozó pillanatokat.

Dinah I
Hans Christian Andersen: A császár új ruhája

Történet a hiúságról és az őszinteségről, vicces tálalásban… :)

Pesti Szalon, Budapest, 1993
26 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638340150 · Fordította: Köteles Gyöngyi
krlany I+SMP
Hans Christian Andersen: A császár új ruhája

Imádom a meséket, az Anderseneket meg még inkább, így felnőtt fejjel. Ezt a mesét, meg olyan régen olvastam, hogy már csak leginkább a Vojtinások bábjátékára emlékeztem, nem is az eredeti mesére, úgyhogy muszáj volt.:)
Hogy milyen jól ábrázolja az emberi hülyeséget! Mert nyilván nekünk kell a világ legkülönbikének lenni! És a gyerekben lévő érdek nélküli őszinteség! Tanulságos és valljuk be mókás is!:)

Merielle
Hans Christian Andersen: A császár új ruhája

Milyen meglepő, ez is az egyik kedvencem, annyira vicces és tanulságos, hogy az valami hihetetlen. Még most is mosolyogva olvasom el és a végén nagyot nevetek.

konyvolvaso
Hans Christian Andersen: A császár új ruhája

Császár és személyzete csalókkal kerül kapcsolatba. A csalók olyan ügyesen előadják a mesét a megtévesztésre, hogy senki nem meri elmondani a valóságot. Attól tartanak magukat járatnák le ha az általuk látott igazságot fednék fel. Így nem lepleződnek le. Az igazság mi is avlójában ez a mese elmondja.

szmelus P
Hans Christian Andersen: A császár új ruhája

Rövid kis mese. Hátul néhány tanács szülőknek hogy bevonják a gyerekeket.

wolfsteps
Hans Christian Andersen: A császár új ruhája

Lehet azért, mert túl sokszor hallottam/hallotta már mindenki, de ez nekem mindig is a könyökömön jött ki, kicsi koromban is. :D
ettől eltekintve kétségtelen hogy nagy tanulságot hordoz magával :D

Trudiz

– Tessék a nadrág! Tessék a kabát! Tessék a palást. Könnyű, mint a pókháló, aki viseli, úgy érzi, mintha semmi sem volna rajta…

imma AP

Hajdanában, öreg időkben élt egy hatalmas császár, aki a díszes, szép ruhákat becsülte a legtöbbre a világon.