A ​császár új ruhája 76 csillagozás

Hans Christian Andersen: A császár új ruhája Hans Christian Andersen: A császár új ruhája Hans Christian Andersen: A császár új ruhája Hans Christian Andersen: A császár új ruhája Hans Christian Andersen: A császár új ruhája Hans Christian Andersen: A császár új ruhája Hans Christian Andersen: A császár új ruhája Hans Christian Andersen: A császár új ruhája

A császár új ruhája Hans Christian Andersen mesegyűjteményének egyik szatírikus darabja, amelyben a császár alattvalóinak ostobaságát egy őszinte kisfiú leplezi le. A mese az emberi őszinteségről, tisztaságról szól, nevetségessé teszi a képmutatást, és azt sugallja, hogy az emberi hiúság még a leghatalmasabbakat is gyengévé, kiszolgáltatottá teszi.

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Papírszínház Csimota · Kispajtások mesekönyve · A Pesti Szalon mesélő füzetei Pesti Szalon · Iciri-piciri könyvek Móra

Csimota, Budapest, 2015
18 oldal · ISBN: 9789639768901 · Fordította: Rab Zsuzsa · Illusztrálta: Marc Majewski
Black & White, Tyukod, 2005
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639622249 · Illusztrálta: Füzesi Zsuzsa
Pesti Szalon, Budapest, 1993
26 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638340150 · Fordította: Köteles Gyöngyi

Csoszi>!
Hans Christian Andersen: A császár új ruhája

Gyerekként nagyon szerettem és viccesnek tartottam ezt a mesét. Felnőttként újraolvasva szomorúan kell megállapítanom, hogy az emberi hiszékenység határtalan. Mi ebből a tanulság? Nos, mindig a csalók járnak jól. Sajnos:-(

Ibanez P>!
Hans Christian Andersen: A császár új ruhája

Bár a mese maga nem annyira mesés és „nagy szám”, de érdekes elgondolkodni azon, hogy bizony a mai világunkban is hányan döntenének úgy, mint a többség a mesében, egyszóval hányan állnának a csalók mögé, ki félelemből, ki haszonlesésből… S bizony hány olyan ember van ma is, mint ez a király, aki hiú, önző, egoista… S nem sok „kisfiú” van…

Angele>!
Hans Christian Andersen: A császár új ruhája

Egyenlőre egyik meséjével sem nyűgözött le ez az ember engem, na, de nem adom fel.
A kis hableányt például Walt Disneyben nagyon szerettem.
Szóval ennek meg, nem volt se füle se farka, se tanulsága, de legalább szőtték a semmit.

Trudiz >!
Hans Christian Andersen: A császár új ruhája

A csalók jól kieszelték ezt az átverést a mesében. A hiúság, hiszékenység hihetetlenül háttérbe szorították az ép elmét, a józan gondolkodást. Ötletes és elgondolkodtató…
Az illusztrációk jól érzékeltetik az adott csodálkozó pillanatokat.

Eftímea>!
Hans Christian Andersen: A császár új ruhája

Sok kedvenc Andersen mesém van, ez is az egyik. Ez volt a mai mese az ovisaimnak.
Nagyon szépen megértették, örültem, hogy nekik is tetszett.
Andersen annyira máshogy nyúl a történetekhez, annyira merőben más, amit nagyon szeretek, bár az is igaz, nem mind kisgyerekeknek való.

Dinah>!
Hans Christian Andersen: A császár új ruhája

Történet a hiúságról és az őszinteségről, vicces tálalásban… :)

Pesti Szalon, Budapest, 1993
26 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638340150 · Fordította: Köteles Gyöngyi
Angieolvas P>!
Hans Christian Andersen: A császár új ruhája

Szeretem az Andersen meséket. Ezen nőttem fel. Jó ez a furfang, ravaszság. Nevetettő történet.

krlany IP>!
Hans Christian Andersen: A császár új ruhája

Imádom a meséket, az Anderseneket meg még inkább, így felnőtt fejjel. Ezt a mesét, meg olyan régen olvastam, hogy már csak leginkább a Vojtinások bábjátékára emlékeztem, nem is az eredeti mesére, úgyhogy muszáj volt.:)
Hogy milyen jól ábrázolja az emberi hülyeséget! Mert nyilván nekünk kell a világ legkülönbikének lenni! És a gyerekben lévő érdek nélküli őszinteség! Tanulságos és valljuk be mókás is!:)

Vörös_Édua IP>!
Hans Christian Andersen: A császár új ruhája

Millió meg egy feldolgozását láttam már A császár új ruhájának, az eredetit is olvastam, nagyon népszerű Andersennek ez a meséje. Talán mert ebben éppen nem hal meg a főhős, meg nem deprimáló, hanem a humorát csillogtatja meg az író. Bájos, kis happy- enndel végződő mese: a ravasz takácsok szépen megkopasztják a sok bunkó gazdagot, akik úgy fenn hordják az orrukat- de mire fel? :)
Az 1961-es sovány kis füzetecske van meg. Igaz, hogy a benne szereplő mesék magvannak nagyobb gyűjteményben is, de ez éppen nagyanyám könyvtárából van, mindenképpen megtartom. Nem is beszélve arról, hogy egyik kedvenc illusztrátorom, Róna Emy imádnivaló rajzai díszítik.
Olvasható még benne A tűzszerszám, és A fülemüle is, bár utóbbiban van némi keserűség (de végül abban is minden jóra fordul), mindhárom a vidámabbik fajtából való, szóval lehet bátran olvasni gyerekeknek.

Ameriel>!
Hans Christian Andersen: A császár új ruhája

Milyen meglepő, ez is az egyik kedvencem, annyira vicces és tanulságos, hogy az valami hihetetlen. Még most is mosolyogva olvasom el és a végén nagyot nevetek.

Trudiz >!

– Tessék a nadrág! Tessék a kabát! Tessék a palást. Könnyű, mint a pókháló, aki viseli, úgy érzi, mintha semmi sem volna rajta…

imma P>!

Hajdanában, öreg időkben élt egy hatalmas császár, aki a díszes, szép ruhákat becsülte a legtöbbre a világon.