Digedagék ​St. Louisban (Digedag 30.) 2 csillagozás

Hannes Hegen: Digedagék St. Louisban

A déliek által létrehozott bizottság elpusztította a Joker-farmot és elfogta Digedagot – barátaink komoly bajba kerültek. Szerencsére Washingtonban is felfigyelnek az aranykincsre, s ezért segítséget küldenek a manóknak. Clever kapitány és Sniffler hadnagy egy tutajnak álcázott ladikkal érkezik.
A könyvből kiderül, hogy mi lesz a sorsa a manóknak, sikerül-e megállapodniuk St. Louisban Washington korrupt ügynökével, s végül, hogy miképpen keverednek Buffalo Springs kisvárosába.

A 30. kötet a Németországban 1971. november és december, 1972. január és február folyamán (Magyarországon az 1/72, 2/72, 3/72 és 1973/1 jelzéssel) megjelent MOZAIK újságokat tartalmazza:
Felfordulás Turtleville-ben
Tutajjal a Mississippin
Közjáték a Palace Hotelben (a 3/72. szám megjelenéskori eredeti címe: Közjáték a Palace Szállóban)
A Missourin (az 1973/1. szám megjelenéskori eredeti címe: Hajsza a folyón)

Eredeti cím: Die Digedags in St. Louis

Eredeti megjelenés éve: 2005

Időkapu, Budapest, 2014
100 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639791411 · Fordította: Dani Tivadar, Nagy János

mohapapa I>!
Hannes Hegen: Digedagék St. Louisban

Digedagékról: https://moly.hu/ertekelesek/2422915

Ebben a könyvben van az a két füzet, amit előszőr kaptam papától. Vsizont mivel ismert képekről van szó, itt nagyon feltánő volt, hogy van az eredeti képek feldolgozása, vagy a nyomdai kivitelezés, de valamelyik nem sikerült. A könyv egészét nézve és a digitalizálásra gyanakszom, mert maga a kiadvány egyébként profi.

Amikor olvastam, mosolyogtam, nevettem, meghatódtam (az emlékek miatt, Papa miatt), gyerek lettem, s felnőttként is élveztem.

Digedag sorozat · Összehasonlítás