Pannonica 4 csillagozás

A lázadó bárónő
Hannah Rothschild: Pannonica

A gyönyörű, talpraesett, magyar származású Pannonica Rothschild bárónőnek látszólag megvolt mindene: gyerekek, sármos férj, vagyon. Mégis, amikor meghallja a legendás jazz-zenész, Thelonious Monk egyik dalát, a zene megigézi őt; elhagyja a férjét, és elindul, hogy megkeresse a férfit.
Nica New Yorkba utazik, ahol az arisztokrácia kitagadja, a zenésztársadalom viszont tárt karokkal fogadja. Nyitható tetejű Bentley-je megszokott látvány lesz a klubok előtt, Nica pedig odabent Bibliának álcázott laposüvegéből kortyolgatja a whiskyt. Pletykák sora kering róla a lapok hasábjain, azonban rossz hírneve akkor pecsételődik meg véglegesen, amikor lakásában holtan találják a kábítószerfüggő szaxofonistát, Charlie Parkert.
A regényes életrajz végigkíséri Nicát különleges és izgalmas életútján az impozáns szülői háztól az afrikai csatamezőkig, a holokauszt árnyékából a New York-i jazzélet vérpezsdítő világáig.

Eredeti megjelenés éve: 2012

Helikon, Budapest, 2014
360 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632274065 · Fordította: Vereckei Andrea

esztie>!

Hannah Rothschild: Pannonica A lázadó bárónő

Érdekes és roppant hangulatos, olyan túl mély nyomot mégsem hagyott bennem, egynek viszont jó volt annak ellenére is, hogy abszolút nem jazz kultúrkörben mozgom.

Mary_J>!

Hannah Rothschild: Pannonica A lázadó bárónő

Abszolút pozitív csalódás volt a könyv! Nagyon nehezen vettem rá magam az elolvasásáról és még a kezdéskor is voltak aggályaim, nem érzetem túl sok kedvet és hangulatot hozzá, de ennek ellenére teljesen magával ragadott a történet! Pannonica Rothschild, valóban a lázadó bárónő életét ismerhettük meg, aki igen csak kirítt nem csak a családjától, de az akkori társadalmi elvárásoknak se teljesen felelt meg. Több arca is volt, az elnyomott legkisebb Rothschild lány, a katona/diplomata feleség és anya és persze a lázadó Bárónő… nekem ez is tűnt az igazinak. Feladta az életét, hogy kövesse a szívét és az álmait és csatlakozzon New York éledező jazz kultúrájához és a zenészek igazi párfogója lehessen

LiloHari>!

Hannah Rothschild: Pannonica A lázadó bárónő

egy röpke betekintés a Rotschildok életébe, akikről már sokan hallottunk, de mégse tudunk szinte semmit. Jazz, férfiak, kitörés a családi hagyományokból – erről szól ez a könyv. Olvasmányos, de semmi különös.

Hannah Rothschild: Pannonica A lázadó bárónő

Nagyon érdekfeszítő történet a híres, gazdag, csillogó Rothschild családról. Mélyen emberi, mai, ízig vérig hihető valóság, történelem.

Ardnazil>!

A „semmi különös” pusztán egy idiómája annak a nemzedéknek, amelynek nem volt se szabadsága, se nyelve arra, hogy az érzéseit hűen és pontosan ki tudja fejezni. Épp elégszer hallottam a családtagjaimtól, hogy „semmi különös” ahhoz, hogy tudjam, a félelem mondatja ezt velük.

ditke3>!

Lehetséges-e, hogy valaki megszabaduljon a múltjától, vagy egész életünkben az öröklött attitűdök és ősi elvárások csapdájában vergődünk?

ditke3>!

Rossz híredet keltik, de nézd meg, kicsodák ők? Lélekgyilkosok. Te viszont jó vagy azokhoz, akiket szeretsz.