Az ​utolsók 44 csillagozás

Hanna Jameson: Az utolsók

Jon Svájcban egy konferencia után épp a híreket böngészi a telefonján, amikor hirtelen egy sor borzasztó értesítést kap. Washingtont atomtámadás érte. Meg New Yorkot. Londont. Végül Berlint. Két hónappal később Jon és a hotelben maradt túlélők egy része próbálja fenntartani a civilizációnak legalább valamiféle látszatát. Amikor egy kislány holttestére bukkannak, a férfi elhatározza, hogy a titokzatos haláleset végére jár, az igazságkeresése azonban hamarosan megszállottsággá válik…

Eredeti megjelenés éve: 2019

General Press, Budapest, 2021
402 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634525356 · Fordította: Nagy Mátyás
General Press, Budapest, 2021
404 oldal · ISBN: 9789634525363 · Fordította: Nagy Mátyás

Pumukli82>!
Hanna Jameson: Az utolsók

Nem értem a nagyon alacsony %- ot . Ennél sokkal unalmasabb, laposabb könyveket is olvastam amik jóval túl voltak értékelve.
Az alapötlet nagyon jó, de szerintem a nyomozás elvitte az írót egy másik könyv felé. Ha csak maga az atomtámadás és a hotel és az ott túlélőkre, gondolataikra alapozza a könyvet egy igazán szuper könyv is lehetett volna. De így nekem kicsit olyan volt mintha 2 könyvet olvastam volna, de azokban is összekeverték az oldalakat.
Kikapcsolodásnak tökéletes.

Kisördög>!
Hanna Jameson: Az utolsók

Szerintem nagyon alulértékelték a molytársak ezt a könyvet, egyáltalán nem 60%-os. Sok 80% feletti krimi sokkal rosszabb ennél. Nem azt mondom, hogy ez „A posztapokaliptikus krimi”, de nem is borzasztó, egyszeri olvasásnak megteszi. A hotelben rekedt emberek izgalmas kiinduló pont, és az is, hogy fogalmu(n)k sincs mi van a külvilággal. A spoiler kislány szálat én kicsit feleslegesnek éreztem, nem illeszkedett a történetbe. A történet egyébként szerintem érdekes és izgalmas volt, ami nagyon el lett rontva spoiler, az a befejezés

hajdu_zsuzsa>!
Hanna Jameson: Az utolsók

Nagyon szeretem az apokaliptikus vagy posztapokaliptikus történeteket. Ez a könyv 3 hónapot várt arra, hogy elolvassam. Várhatott volna még
Sajnos abszolút nem nyerte el a tetszésem, pedig nem indult rosszul. Lassú, vontatott, izgalmakat nélkülöző a sztori. A szereplők nem lettek szimpatikusak. A csattanó is elmaradt.

Remélem az idei évben ettől már csak jobb könyvek kerülnek a kezembe.

mrkssztr>!
Hanna Jameson: Az utolsók

Egyetértek @Péter_Szilágyi értékelésével: a fülszövegben beharangozott meghaltakislánykiöltemegszál közel nem olyan fajsúlyos, mint amilyenre a leírás alapján számítani lehet. Azzal nem árulok el nagy titkot, hogy az USA-ba történő visszavándorlást hősünk viszonylag hamar elengedi, bár ennek kivitelezésére kíváncsi lettem volna, majd biztos megírja Hanna Az utolsók 2-ben, a történet vége a kuruzsló, elmebeteg fazonnal meg egyenesen röhejes. Ott a srácok is, meg én magam is kínosan éreztük magunkat.

Egyébként a könyv nagyon olvasmányos, pörögtek a lapok.

Péter_Szilágyi>!
Hanna Jameson: Az utolsók

A krimi része elég halovány, aki a rejtély miatt olvasná el, az inkább hagyja ki. Tessék-lássék nyomozás van benne, majd az utolsó pár oldalon kiderül a gyilkos kiléte és ennyi. Mint egy kissé fura, szállodában játszódó posztapokaliptikus regény, viszont nem is olyan rossz. Hétköznapi, de viszonylag érdekes szereplők, filózások, felmerülő problémák és konfliktusok jellemzik a könyvet. Természetesen a posztapokaliptikus történetek alapproblémái (hogyan tovább, fogy az ellátmány, mindenki egyre feszültebb/depresszívebb, ember embernek farkasa, stb.) itt is jelen van, de nem süllyednek a szereplők az elembertelenedés szintjére, és civilizáltak maradnak (persze vannak a történetben nehéz és kemény döntések. Nem váltja meg a világot, de mint néhol klisés, de mégis valahogy egyedi, összességében közepes világvége regény, lekötött.

Szencsike P>!
Hanna Jameson: Az utolsók

Jobb is lehetett volna… A főhőst kissé s..fejnek láttam egy-két megnyilatkozása alapján, a nyomozás érdekes volt, csak olyan véletlenszerűnek tűnt az egész, ahogy egymásba kapcsolódtak a nyomok. A szereplőket leginkább a főhős szemén át láttuk, elég felületesek is lettek néhány kivétellel. A túlélés, a megváltozott világ leírása érdekes volt, csak kevés. Egy olvasásnak megfelelt.

dmmddm>!
Hanna Jameson: Az utolsók

Én nem tartom ezt a könyvet olyan rossznak, mint néhányan. Érdekes alaphelyzet, egy atomrobbanás utáni élet. A megölt kislány- szál tényleg nem hangsúlyos. Inkább a szereplők érzései, viselkedése,a társadalmi normák betartása, be nem tartása, a lelkiállapot változások adták a történet magvát. Olvasás közben azt gondoltam, bár soha ne tapasztalna meg ilyet az emberiség….

HPeter>!
Hanna Jameson: Az utolsók

Két hónapja fejeztem be a könyvet, de ahogy meglátom a borítót, még mindig csalódott dühöt érzek, hogy ennyi oldalt és időt kellett pazarolni erre a rossz befejezésre.

Panduus>!
Hanna Jameson: Az utolsók

Teljesen őszinte leszek. Először a borítója vett meg. Gondolom többen is ismeritek azt az érzést, amikor valami szerelem első látásra és egyszerűen annyira befészkeli magát a tudatodba, hogy semmi, ismétlem, SEMMI nem tudja onnan kiütni. Na nekem ez egy ilyen könyv volt. Hiába olvastam róla kritikát, akartam. Szentül hittem hogy nekem ez tetszeni fog. Imádom az apokalipszis témakört, legyen az film, játék vagy könyv.

Nos, csalódtam. Óriásit. Adott egy szálloda és az ott megszálló vendégek. Atombombák hullanak az égből isten tudja hova, vagy hova nem. Itt jött számomra az első bukkanó, a sugárfertőzés. Hol van ? Vajon merre jár ? Mert az biztos hogy ide nem hívták meg … Pedig illett volna. Én biztosan zokon venném, de hát ez van. Lépjünk át ezen az apró akadályon és haladjunk …
Vannak akik elmennek, érthető okokból, azonban sokan maradnak, szintén érthető okokból. Amit nem értettem hogy egy-két hét után miért nem indult még el felfedezőcsapat valamerre ? Bármerre. Féltek a sugárzástól ? De hát megbeszéltük hogy őt ebbe a buliba nem hívták meg … Na , nem baj.
Nyilván az első alkalommal amikor „kimerészkednek” történik is valami. Ami nekem erőltetett volt, izzadságszagú probléma.

A nyomozás szükségtelen, tényleg ne azért olvassátok.
A túlélés, fosztogatás, „hogyan élj túl egy atomtámadást” tipikus elemei miatt SE olvassátok.
Egyszerűen nem tudom megfogalmazni miért lenne érdemes olvasni…. nem megy. Akarom, de nem megy.
Szóval ha engem kérdeztek, kihagyható az élmény.

mate55>!

Tudja, hogy az egyetlen dolog, ami valaha megmentett bennünket, ami folyamatosan megment minket: az ártatlanok áldozata.

mate55>!

Nadia egyszer elmesélte, hogy egy alkalommal egész éjszaka az ágyban forgolódott attól a gondolattól, milyen lenne egy telefonos értesítésben megtudni, hogy itt a világvége.

ViraMors P>!

– Fura, mikre nem jön rá az ember magával kapcsolatban, amikor minden elszaródik.

ViraMors P>!

– Elsőként vodkát kért. Nem vizet, hanem vodkát. Jó tudni, hogy a halálközeli élmény sem változtatja meg.

AniTiger P>!

Szerettem volna az örökkévalóságig aludni és soha többé fel nem ébredni ebben az idősíkban.

370. oldal - Hetvenegyedik nap

AniTiger P>!

– Senki sem szereti az olyanokat, akik gitárral érkeznek egy partira – tette hozzá Rob.
    – De el tudom játszani a Wonderwallt, meg mindent!
    – Miért kell tönkretenned egy mindenki számára kedves helyet, Adam? – sóhajtottam.
    – Nem szereted… Mi az? Srácok, ti nem szeretitek a Wonderwallt? – Hitetlenkedve csóválta a fejét. – Megdöbbentő.
    Rob majdnem kiprüszkölte a teát a nevetéstől.

347. oldal - Hetvenedik nap (4)

ViraMors P>!

– Az is lehet haver, hogy már meghaltam. Talán épp ez a túlvilág, és ezért nem tudok újra meghalni.

ViraMors P>!

A „Miért történt mindez?” már korántsem tűnik fontos kérdésnek.