Nagy ​mesekönyv – Zdeněk Miler és a kisvakond 12 csillagozás

Hana Doskočilová: Nagy mesekönyv – Zdeněk Miler és a kisvakond

Ha azt hiszed, már mindent tudsz a kisvakondról, nagyot tévedsz! Hiszen még azt sem tudod, hogyan és mikor született. Ebben a képeskönyvben a kisvakond mindent elmond magáról. Megtudhatjuk, hogyan bújt elő Festőbátyó színes ceruzájából, miért került napellenzős sapka helyett ásó a kezébe, és milyen huncutságokkal bosszantotta rajzolóját, Zdenĕk Milert. Mindeközben a kisvakond elmeséli nekünk legkedvesebb történeteit lusta Grétáról, a kíváncsi kutyusról, Pókocska Fonócskáról vagy éppen a mesebeli nagyapóról. Egyik mesét követi a másik, és a nagy mesélés csak nem akar véget érni!

Móra, Budapest, 2013
100 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631193695 · Fordította: Balázs Andrea · Illusztrálta: Zdeněk Miler
Móra, Budapest, 2009
100 oldal · ISBN: 9789631186628 · Fordította: Balázs Andrea, Rab Zsuzsa, Romhányi Ágnes, Nemes István · Illusztrálta: Zdeněk Miler

Uzsonna>!
Hana Doskočilová: Nagy mesekönyv – Zdeněk Miler és a kisvakond

Nekem mindegyik Zdenek Miler történet, rajz bejön. Persze a fő kedvenc a Kisvakond!

Millázs>!
Hana Doskočilová: Nagy mesekönyv – Zdeněk Miler és a kisvakond

Hoppá, nem erre számítottam. Sok-sok mese, rövidített változatban. Nem éppen könnyű elmesélni a három éveseimnek, sőt, egy idő után feladtam, mert a szövegezése sem egyszerű. Csak a képek kedvéért átlapoztuk. Maradunk a hosszabb verziójú kisvakond kiadások mellett.

olvasóbarát>!
Hana Doskočilová: Nagy mesekönyv – Zdeněk Miler és a kisvakond

Nosztalgiából vettem meg, jobb lenne egy kisvakond történetek összes, de sajnos az nem volt.

olvasóbarát>!

A fiúk főleg a zseb miatt szeretnek nadrágot hordani.
Hogy a kezük ügyében legyen, amire szükségük van. Csakhogy a vakondnak nem volt zsebe. Mert nadrágja sem volt. Pedig nagyon szeretett volna egyet!
Úton-útfélen kérdezősködött:
– Nem tudjátok, hogyan lehetne zsebes nadrágom?

A vakond nadrágja