Szürreália 1 csillagozás

Hámori Zsófia: Szürreália

„Az iroda fel-felvillanó neonjai megkezdik esti műszakjukat, s mi különc stopposokként várjuk taxinkat az erőszakosan rohanó élet egy lehagyott kanyarjának mérföldkövén. Susie ásítozik, majd felhúzza lábait, és sünivé gömbölyödve a padra heveredik. Engedem, hogy fejét az ölembe hajtsa. Puhán simogatom, mialatt szundikál, apró adagokban lopkodva szuszogásának bizsergetően békés melegét. Kettőnk közül csak ő látszódik. Mindenki őt nézi, mintha jómagam csupán a padot megállító sápadt fal kitüremkedett folytatása lennék. Élettelen anyag, egy magát őrangyalnak álcázott kísértet. Érzem, amint olvadó mivoltom a mozdulatlan tűnődés masszájába vegyül, miközben lassan porladó vázam körül temérdek, sötét uniformisba bújt kicsi hangya sürög.”

Hámori Zsófia: Szürreália

Hozta azt a színvonalat, amit az írónő első novelláskötete. Egyes novellákra rácsodálkoztam, másoktól a hideg kirázott, de mindegyik tetszett, kivétel nélkül. Kár, hogy nem ismerik többen Hámori Zsófia műveit.

Coffee I>!

Ügyetlen lépteidet csokorba szedett ibolyával jutalmaztam. Te szúrós szögeket szórtál elém az útra, hogy azok felsértsék tipegni vágyó talpamat.

47. oldal, Ikrek (Magánkiadás, 2016)

Coffee I>!

Mindig elszívtad előlem a karácsonyi kuglóf illatát.

47. oldal, Ikrek (Magánkiadás, 2016)

Kapcsolódó szócikkek: kuglóf

Gondolataim peremtelenek.

18. oldal - Szürreália (Magánkiadás, 2016)

Coffee I>!

Kezdetben ő is jóképű férfi volt, akinek pár évvel ezelőtt lelkendezve húztam az ujjára a karikagyűrűt. Sajnos mostanra tovaszállt belőle a legelemibb emberség is, arcán színes karakterek futkároznak a civilizált, lélegző értelem helyett.

28. oldal - Parancshiba (Magánkiadás, 2016)

Coffee I>!

Intim igényeimre mindig ugyanaz a hibaüzenet érkezik. Életünket múlhatatlan, virtuóz billentyűkoncertek és élettelen gépzaj tölti ki. Büszkén megvallom, hogy önfegyelmem irigylésre méltó. Olyannyira hasonultam új életemhez, hogy szinte már magam is gép vagyok. Gondolatok tömkelege ötlik fel bennem, melyek átalakultak házasságunk okán „nem értelmezhetőek”.

32. oldal, Parancshiba (Magánkiadás, 2016)