Ünnepi ​finomságok 1 csillagozás

Kreatív díszítések, receptek adventtől szilveszterig, ünnepi koktélok
Halmos Monika: Ünnepi finomságok

Vendégeket várni, izgatottan készülődni, magunk köré gyűjteni a nekünk kedveseket. Diót törni, tésztát gyúrni, krémet kavarni, mákot darálni. Élvezni, amint gyöngén gyöngyözve fortyog a leves, a sütőben muzsikálva sistereg a hús. Asztalt teríteni, poharakat fényesíteni, bort választani, s szépen felöltözve csengetésre várakozni. Körülülni az asztalt, úgy, amint évszázadok óta mindenki – mindig. Áhítattal hallgatni az angyalok zenéjét, örömmel fogadni a megszokott és mégis megunhatatlan étkek sorát. Végigfuttatni szemünket az asztal körül ülőkön, s akik nem lehetnek velünk, nekik egy-egy gyertyát gyújtani. Bort tölteni, míg szívünk is megtelik gyönyörűséggel, s koccintani egymással, szívből örülni annak, hogy itt és most együtt lehetünk, együtt ünnepelhetünk.

Újhold, Kisújszállás, 2004

eeszter>!
Halmos Monika: Ünnepi finomságok

Halmos Monika: Ünnepi finomságok Kreatív díszítések, receptek adventtől szilveszterig, ünnepi koktélok

Könyvtárból vettem ki ezt a könyvet, átolvasgattam, kiírogattam belőle azokat a recepteket, amikről úgy gondoltam valamikor van rá remény, hogy megcsináljam. Tényleg nagyon jó ünnepi hangulata van az egész könyvnek! A képek, technikák, ahogy bemutatja őket – fel tudják kelteni a karácsonyi hangulatot! Jó nézegetni, de nem csak nézegetni, mert már ki is próbáltam belőle két receptet. Az egyik a gesztenyebefőtt – aminek az eredményét még nem tudom, üvegben áll a polcon… Viszont a narancsos túrótorta osztatlan sikert aratott :-) Biztos, hogy fogok még belőle főzni / sütni, mert sok jó ötletet találtam benne.