Halmai Gábor (szerk.) · Tóth Gábor Attila (szerk.)

Emberi ​jogok 2 csillagozás

Halmai Gábor – Tóth Gábor Attila (szerk.): Emberi jogok

A kötet hazai és külföldi jogeseteket alapul véve, nemzetközi össze-hasonlító módszert alkalmazva mutatja be az alapvető jogok általános kérdéseit és az egyes alapjogok sajátosságait. Az első rész az emberi jogok igazolásával, csoportosításával, a jogok korlátozásának alapjaival foglalkozik, valamint bemutatja az emberi jogok védelmének nemzetközi intézményrendszerét és a magyarországi alapjogvédő fórumokat. Az egyes alapjogokat tárgyaló második rész egy-egy fejezete foglalkozik az élethez és az emberi méltósághoz való joggal, a hátrányos megkülönböztetés tilalmával, a véleménynyilvánítás szabadságával, a gyülekezési és az egyesülési joggal, a vallásszabadsággal, a személyes adatok védelméhez és a közérdekű adatok nyilvánosságához fűződő joggal, a politikai részvételt biztosító jogokkal, az eljárási jogokkal, a tulajdonjoggal, valamint a szociális jogokkal. A kötetet átfogó irodalomjegyzék és részletes eset-, név- és tárgymutató zárja.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Osiris tankönyvek Osiris

Osiris, Budapest, 2008
Osiris, Budapest, 2003

almosehes>!
Halmai Gábor – Tóth Gábor Attila (szerk.): Emberi jogok

Államvizsgánál találkoztam a könyvvel. A stílusa a kötet 80%-ában kifejezetten olvasmányos. Bár kötelező anyag volt, de ha szabad ilyet mondani, sokszor kimondottan élveztem, mert érdekes kérdéseket tárgyal. Jól lehet vele haladni, ráadásul nekem nagyon sok minden már első olvasásra megragadt, amit nem sok jogi szakkönyvről tudok elmondani!