A ​Pulszkyak 3 csillagozás

Halász Zoltán: A Pulszkyak

Tényregényt, egy fordulatos, mozgalmas élet regényét veszi kézbe az olvasó. Pulszky Ferenc (1814-1897), a lengyel eredetű magyar köznemesi família hosszú életű sarja aktívan részt vett a múlt század magyar politikai mozgalmaiban. Meggyőződéses forradalmár ugyan, két ízben mégis cserbenhagyja bajtársait. Dezertálás-e Pulszky menekülése? Gyávaság-e a meghátrálás, ha ily módon jobban szolgálhatja az ügyet? Ez az a kérdés, amelyre Halász Zoltán az események pontos rekonstrukciója révén próbál válaszolni. Könyve ezúttal is a korrajz és jellemrajz sikeres elegye. Aktív részvételt kíván az olvasótól, ám cserébe információkban gazdag, értékes szórakozást kínál.

Kozmosz Könyvek, Budapest, 1987

Vivarumba>!
Halász Zoltán: A Pulszkyak

Nem mondhatnám, hogy a korszak nagy ismerője lennék, annak ellenére, hogy mindenki máshoz hasonlóan én is végig álltam a március 15-i ünnepségeket. Pulszky Ferenc neve számomra nem mondott semmit, most már tudom, hogy ő volt hosszú ideig a Nemzeti Múzeum igazgatója, volt képviselő, segített Kossuth emigrációjának szervezésében. Az a típus volt, aki valahogy mindig kimaradt a „sűrűjéből”- valakik ezt gyávaságnak nevezik, valakik meg életrevalóságnak – nem hiszem, hogy őszintén állást tudnék foglalni bármelyik vélemény mellett is. Számomra közepes könyv.