A ​boldogság benned van 10 csillagozás

50 lépés a boldogság felé
Halász Emese: A boldogság benned van Halász Emese: A boldogság benned van Halász Emese: A boldogság benned van

Ezt a könyvet 15-20 évvel ezelőtt kellett volna már olvasnom. Sokkal könnyebb lett volna minden. Nagyon közvetlen a nyelvezete, mindent megértek és élmény olvasni. Olyan, mintha egy nagyon bölcs baráttal beszélgetnék. Ez a könyv jóval többet ad, mint az eddigiek. Valami hiányzik. Nem vagyok teljes. Folyton visszaesek ugyanoda. Milliószor hallottam már ezeket a mondatokat, mindenféle embertől. Ez a könyv kivételesen nem mondja meg, hogy mit csinálj. De megmondja, hogy hogyan érheted el azt a természetes csodát, azt a boldogságot, ami benned szunnyad. Kinyit, akár egy virágot és megismerheted a saját utad a tartós boldogság felé.

Egy nagyon nehéz élet tanított mindenre és adta a megoldást is, amit most átadok neked. Megtettem az első lépést és sikerült. Tedd meg az első lépést Te is a boldogság útján! Egyedülálló és közvetlen módon nyújtok segítséget abban, hogy megtaláld azt a valamit, ami hiányzik az igazi, belső boldogsághoz.

Underground, Budapest, 2016

Halász Emese: A boldogság benned van 50 lépés a boldogság felé

Egy olyan könyvet hoztam létre, hosszú és rettenetes időszak árán, ami már sokaknak változtatta csodává az életét.
Büszkén ajánlom mindenkinek!

DianaSoto I

Nos…. (nagylevegő)
Ez egy érdekes könyv.
Ez egy jó könyv.
Ez egy hasznos könyv.

Én talán nem vagyok rászorulva a könyv nyújtotta segítségre, de még így is találtam benne hasznos gondolatokat. PDF-ként olvastam el, de mindenkinek ajánlom a papír könyvet. Megéri.
Kitöltheted, őszinte lehetsz, olyan, akár egy boldogság napló, amely fogja a kezed és vezet előre.

Szerettem :)

szmariannka

Halász Emese: A boldogság benned van 50 lépés a boldogság felé

Őszintén szólva olvastam a könyvet….többször is…! Legalábbis első két aljalommal csak megpróbáltam, kíváncsiságból, de a vége mindig az lett hogy kis időre félretettem, ugyanis az olvasása közben mindig olyan érzelmekkel szembesültem amelyeket már mélyen eltemettem magamban. Egy alkalommal azonban egy nagyobb mélypontra kerültem így végig olvastam a könyvet. Nem túlzok ha azt mondom hogy rekordidő alatt olvastam el, számomra letehetetlen volt! A feladatok kimondottan nagy kihívást jelentettek egy olyan nehezen megnyíló embernek mint én, de ettől volt izgalmas és eredményes! Volt alkalmam részt venni az írónő könyvének bemutatóján. Arra a kérdésre hogy volt- e már olyan ember akin nem tudott segíteni azt felelte:"Igen, mert az illető még nem állt készen rá, nem volt mêg eléggé mélyen ahhoz hogy segíthessek rajta!" Azt hiszem velem is ez történt először! Köszönöm neki ezt a könyvet, időnként újra ês újra előveszem a könyvnek azt a fejezetét amelyikre épp szükségem van!

László_Meszes

Halász Emese: A boldogság benned van 50 lépés a boldogság felé

Halász Emese remekül megfogalmazta, és összeállította Boldogság benned van könyvet, és szerintem nagyon sok embernek segíteni fog…
Nehéz a könyv olvasását elkezdeni, mivel a kezdeteknél szembesíti az ember saját magával. Én háromszor kezdtem el, és rájöttem, nem szabad feladni, végig kell olvasni, és a kérdéseket megválaszolni.
Az ember legtöbb esetben (ahogy régen én is), a rosszat veszi észre, és a sok jót, ami körbeveszi fel sem fedezi.
A könyv nekem sokat segít a mai napig, mert nagyon sok dolog eszembe jut, amit olvastam, és mondhatom, hogy egyben irányt mutat. Köszönöm szépen!

Zoltán_Magyar_2

Halász Emese: A boldogság benned van 50 lépés a boldogság felé

Már 2 alkalommal kiolvastam a könyvet. Egy alkalom kevès volt számomra a teljes tudás megszerzèse. Ez egy èletre szóló segìtsèg.
Azóta, hogy olvastam már sok ismerősömnek ajánlottam.
Könnyed szórakoztató mintha egy jóbaráttal beszèlgetnèk : )
Mègis mèly őszintesèggel segìtett. Nem azt mondja amit hallani szeretnèk, hanem azt ami nekem tènyleg segìt.

Remek gyakorlatokkal segìti a megèrtèst.
Minden napra kiválasztok egy gyakorlatot ami tanìt, örömmel tölt el engem, ès másokat is.

Nagyon mèly tisztelettel adózom az Ìrónőnek.

Köszönöm, hogy megkaptam ezt a lehetősèget!

Ekker_Éva

Halász Emese: A boldogság benned van 50 lépés a boldogság felé

Mindig tiszteltem az olyan embereket, mint Halász Emese. Nem egyszer tapasztaltam az életben, hogy azok tudják a legoptimistább szemmel nézni a világot, akik a legtöbb megpróbáltatáson mentek keresztül. Ő is ilyen. Sokszor eltöprengtem, vajon honnan merítik ezek az emberek ehhez az erőt, kitartást. Az írónő erre ad választ, vagy legalábbis felvázol egy követhető utat, a sajátját.
A könyv vezérgondolata rögtön megfogott. Nem biztos, hogy tartós az a boldogság, ami valakitől, vagy valamitől függ. A pénz elfogyhat, azok a személyek, akiket szeretünk távol kerülhetnek tőlünk, és bármikor egyedül maradhatunk. Ezért meg kell találnunk a boldogság forrását saját magunkban is. Mindig magunkat kell a központba helyezni, és önmagunkat nem becsapva felszínre hozni, hogy valójában mi az, ami jó nekünk. Csak akkor tudunk célt kitűzni, és mindent megtenni azért, hogy elérjük, ha tisztában vagyunk vele, hogy igazából mit szeretnénk.
Ennek azonban semmi köze az önzéshez. Ellenkezőleg. Halász Emese módszere elvezet oda, hogy másokkal szemben is sokkal empatikusabbak, önzetlenebbek legyünk. Ez aztán visszahat ránk, arra, hogy mások milyen képet alkotnak rólunk, és hogyan közelítenek hozzánk.
A szerző nem elvont maszlagokkal, általános, megfoghatatlan elméletekkel operál, hanem konkrét gyakorlati tanácsokat ad.
Nem csak azt mutatja meg, hogyan lehet nézőpontváltással meglátni a rosszban a jót (félig üres, ill. félig tele pohár) hanem azt is, hogyan tudjuk a számunkra rossz dolgokat átfordítani kifejezetten jóra.
Az általa javasolt lépéseket annak is érdemes végigcsinálnia, aki nem érzi a boldogság hiányát, mert általuk sokkal közelebb jut önmaga megismeréséhez.
Az írónő szerint elegendő, ha mindenki csak a rá vonatkozó részt olvassa el. Ez egyrészt igaz, hiszen ha valaki akár egy keveset is megfogad a javaslataiból, már az is előbbre viheti a problémái megoldásában. Én azonban elolvastam a könyvet elejétől végig, és mindenkinek ugyanezt ajánlom, mert valamennyi szakasz tartalmaz olyan gondolatokat, amelyek hasznosak lehetnek az olvasó számára.

SzRita

Halász Emese: A boldogság benned van 50 lépés a boldogság felé

Igazából kétszer olvastam végig, először egy emelkedett életszakaszomkor, amikor is tanító jelleggel (hisz az is!) sajátítottam el a sorok minden napokban jól alkalmazható mondanivalóját, felkészülve arra az időszakra, amikor az embernek nehéz időszakokat kell megélnie és valljuk be, egy nehéz időszakban nehezebb elhinni, hogy valami segíthet. A könyvben lévő tesztek számomra (mivel cselekedni is kell, nem csak olvasni) pont e hit megszerzésébe segítettek. Számomra azt mondja a könyv, hogy cselekedj és boldog leszel, hiszen tenni jöttünk e földre, magunkért valamint egymásért egyaránt és nem magunkat sajnálni.

Örülök, hogy olvashattam és hogy a teszteken keresztül játékosan visszataláltam és találok a helyes útra. :)

zadunajszkiandrea

Halász Emese: A boldogság benned van 50 lépés a boldogság felé

Sziasztok! Sokat gondolkodtam, mit is írhatnék. Az jutott eszembe, hogy sokan egész életükben attól félnek, hogy tenniük kell valamit azért, ha jól akarják érezni magukat a bőrükben… és bizony ez valóban így van. Ha látok egy olyan idős embert, akire fel nézek, arra gondolok, ezt egy élet munkájával érte el. Úgy hiszem, ehhez kapunk most egy útmutatót. Egy bölcsen leélhető élethez. A zűrös tini-kortól kezdve segítséget nyújthat egy testben és lélekben egyaránt egészségesebb élethez. Válogathatunk a témák közt, vagy sorban vehetjük őket, mindegy. Az elgondolkodtató feladatok megmozgatják a gondolatainkat, érzéseinket és segítenek emlékezni. A könyv végig fogja a kezed, mint egy jó barát. Csak ajánlani tudom.

V_Erika64

Halász Emese: A boldogság benned van 50 lépés a boldogság felé

Életkoromból kifolyólag már tapasztalatból is tudom, hogy ez a könyv nagyon hasznos tanácsokat ad – főként a fiatalabb olvasóknak.
Nagyon szeretném, ha a hozzám közel álló fiatalok elolvasnák, és rájönnének, hogy a sorsuk a kezükben van. Legyenek jó kedvűek és boldogok – ezzel engem is nagyon boldoggá tennének!
Ajánlom mindenkinek!

Halász_Emese I

Őszinteség nélkül vagy egy helyben toporogsz, vagy hátrafelé mész. – Halász Emese

13. oldal, Előszó, A boldogság benned van - 50 lépés a boldogság felé, 2016

Halász_Emese I

…20 év múlva pedig nem arra akarok emlékezni, hogy milyen márkájú volt a „lapostv”-m, hanem, hogy a legjobb barátom mindig megölel, mikor találkozunk! – Halász Emese

109. oldal, 17.lépés, A boldogság benned van - 50 lépés a boldogság felé, 2016

A megfelelés az élet egyik legravaszabb megrontója… – Halász Emese

169. oldal, 34.lépés, A boldogság benned van - 50 lépés a boldogság felé, 2016

Halász_Emese I

Bármilyen szép és jó is minden, akkor is egy olyan világban élünk, ahol bármi megtörténhet. – Halász Emese

190. oldal, 41.lépés, A boldogság benned van - 50 lépés a boldogság felé, 2016

Halász_Emese I

Senkit a világon nem terhelhetünk meg azzal a hatalmas felelősséggel, hogy vigyázzon ránk. – Halász Emese

62. oldal, 7.lépés, A boldogság benned van - 50 lépés a boldogság felé, 2016

Nem létezik a büntetés, csak a felismerés létezik. – Halász Emese

A boldogság benned van - 50 lépés a boldogság felé, 2016

Halász_Emese I

Amikor megszületünk semmi nincs velünk semmi más, csak a szeretetünk és a félelmünk. A halálba sem viszünk egyebet. – Halász Emese

126. oldal, 22.lépés, A boldogság benned van - 50 lépés a boldogság felé, 2016

Halász_Emese I

Hiszek az álmaimban, hiszek a világ jóságában és hiszek Bennetek. – Halász Emese

140. oldal, 26.lépés, A boldogság benned van - 50 lépés a boldogság felé, 2016

Az önzőségnek legalább két fajtája van. – Halász Emese

192. oldal, 42.lépés, A boldogság benned van - 50 lépés a boldogság felé, 2016

Halász_Emese I

Azok az emberek, akik valóban szeretnek, úgy akarnak látni, hogy boldog vagy. – Halász Emese

83. oldal, 14.lépés, A boldogság benned van - 50 lépés a boldogság felé, 2016